سه شنبه 2 بهمن 1397

رقابت 52 درصدی قیمت «پلی پروپیلن فیلم 525» نوید زرشیمی / معاملات ورق (مبارکه) تایید نشد

امروز، اغلب محصولات تالار پتروشیمی به طور رقابتی معامله شد. دراین میان، بیشترین ارزش معاملات این تالار نیز به «پلی پروپیلن فیلم 525» شرکت نوید زرشیمی در حدود 21.4 میلیارد تومان تعلق داشت. این محصول با حدود 52 درصد رقابت نسبت به قیمت پایه معامله شد و نسبت به معامله قبلی خود حدود 3.5 درصد افزایش قیمت داشت.

بانک وبیمه | اقتصاد آنلاین | 1 ماه پیش |12/10/2018 9:30:41 PM 485 بازدید

رقابت 52 درصدی قیمت «پلی پروپیلن فیلم 525» نوید زرشیمی /  معاملات ورق (مبارکه) تایید نشد

اقتصاد آنلاین - لیلی شهیر؛ امروز دوشنبه (19آذر)، تالارهای مختلف بورس‌‌کالا در مجموع ارزشی حدود 202 میلیارد تومان داشتند که در 351 قرارداد منعقد شدند. از این حجم، حدود 168 میلیارد تومان آن به رینگ داخلی تعلق داشت. همچنین، تالار محصولات پتروشیمی نیز بیشترین ارزش معاملات را در حدود 12 میلیارد تومان به خود اختصاص داد. 

پر‌ارزشترین معامله بورس کالا به مس کاتد 2 شرکت ملی مس ایران (فملی) به ارزش حدود 22 میلیارد تومان اختصاص داشت. این محصول به قیمت پایه کیلویی 54558 تومان در حجم 500 تن فروخته شد که نسبت به معامله قبلی خود در 12 آذر، 4.13 درصد کاهش قیمت داشت و تنها معامله امروز تالار صنعتی بود.  

گفتنی است، امروز اغلب محصولات تالار پتروشیمی به طور رقابتی معامله شدند. در این میان بیشترین ارزش معاملات این تالار نیز به «پلی پروپیلن فیلم 525» شرکت نوید زرشیمی در حدود 21.4 میلیارد تومان تعلق داشت. این محصول با حدود 52 درصد رقابت نسبت به قیمت پایه معامله شد و نسبت به معامله قبلی خود در 12 آذر، حدود 3.5 درصد افزایش قیمت داشت.

تالار پتروشیمی و فرآورده‌های نفتی 

طی این روز و در تالار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی نیز دو هزار تن سلاپس واکس، سه هزار تن وکیوم باتوم، 42 تن مواد شیمیایی و 12 هزار و 228 تن مواد پلیمری معامله شد.

امروز، اغلب محصولات پتروشیمی به طور رقابتی معامله شدند. در میان محصولات عرضه شده امروز حجم قابل توجهی از محصولات پلی پروپیلن نساجی نیز معامله شد. بیشترین رقابت در این محصولات به «پلی پروپیلن نساجی 250» پتروشیمی پلی نار تعلق داشت. این محصول با 15 درصد رقابت نسبت به قیمت پایه، کیلویی 10 هزار و 638 تومان در حجم 160 تن فروخته شد.

شایان ذکر است، بیشترین ارزش معاملات این تالار به «پلی پروپیلن فیلم 525» شرکت نوید زرشیمی در حدود 21.4 میلیارد تومان تعلق داشت. این محصول با حدود 52 درصد رقابت نسبت به قیمت پایه، کیلویی 14 هزار و 164 تومان معامله شد و نسبت به معامله قبلی خود در 12 آذر، حدود 3.5 درصد افزایش قیمت داشت.

کم ارزشترین محصول این تالار هم به «پلی پروپیلن شیمیایی 230» پتروشیمی پلی نار به میزان حدود 416 میلیون تومان تعلق داشت. این محصول به قیمت پایه کیلویی 10418 تومان بدون رقابت در حجم 40 تن فروخته شد.  

تالار صنعتی

طی امروز ،400 تن مس کاتد (2) نیز در تالار محصولات صنعتی و معدنی به فروش رسید. گفتنی است، امروز انواع ورق‌ شرکت فولاد مبارکه اصفهان ازجمله ورق‌های گرم، سرد و گالوانیزه در بورس کالا عرضه و معامله شد که در نهایت، بعد از ساعت انجام معاملات و بنابر اعلام کمیته تصمیم‌گیری معاملات بورس کالا مورد تایید قرار نگرفت. 

براین اساس، تنها معامله انجام شده در این تالار به مس کاتد 2 شرکت ملی مس ایران (فملی) به ارزش حدود 22 میلیارد تومان اختصاص داشت. این محصول به قیمت پایه کیلویی 54558 تومان در حجم 500 تن فروخته شد که نسبت به معامله قبلی خود در 12 آذر، 4.13 درصد کاهش قیمت داشت.  

 

تالار کشاورزی

تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران هم در این روز شاهد معامله هشت هزار تن گندم خوراکی بود.

با ارزشترین محصول این تالار روز گذشته به «گندم دورم» همدان به میزان حدودی سه میلیارد تومان اختصاص داشت. این محصول به قیمت کیلویی 992 تومان و 10 درصد بیشتر از قیمت پایه در حجم 3000 تن معامله شد. 

کم ارزشترین محصول این تالار هم به گندم دورم مرکزی به میزان حدودی 595 میلیون تومان تعلق داشت. این محصول هم امروز به قیمت پایه کیلویی 992 تومان در حجم 600 تن معامله شد.

برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .
سایر سیاست آمریکا درباره برجام
ترامپ دیروز در توییتی اعلام کرده امشب سیست های خودرا دربارهه برجام اعلام خواهد کرد ؛ به هرحال امشب به نوعی آینده برجام معلوم میشود پس بی ربط هم نیت اگر به این پیش بینی بپردازیم که سیاست آمریکا چه خواهد بود .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

ابهام در روند صعودی قیمت جهانی طلا ابهام در روند صعودی قیمت جهانی طلا
آخرین قیمت سکه، طلا و ارز
بسته رسید!
ایران خودرو: قیمت در فروش قطعی خودروها تغییر نمی‌کند
شرایط فروش نقدی و اقساطی جک S3 اعلام شد
سود سپرده‌های کوتاه‌مدت ماه‌شمار شد
تحویل خودروهای قابل تحویل به‌جای ثبت‌نامی
قیمت طلا و سکه در آخرین روز اولین ماه زمستان قیمت طلا و سکه در آخرین روز اولین ماه زمستان
روش‌های تشخیص چرم مصنوعی از اصل روش‌های تشخیص چرم مصنوعی از اصل
۷۵درصد سود شرکت‌های دولتی به خزانه واریز می‌شود
توسعه حمل و نقل ترانزیتی با کشور عراق در حال توسعه حمل و نقل ترانزیتی با کشور عراق در حال پیگیری است
واکنش منفی اوراق تسهیلات مسکن به لغو افزایش و واکنش منفی اوراق تسهیلات مسکن به لغو افزایش وام
خودروسازان با انجام تعهدات مانع نارضایتی مردم خودروسازان با انجام تعهدات مانع نارضایتی مردم شوند
مسئولان برای رفع موانع تولیدو ورود آسان مواد مسئولان برای رفع موانع تولیدو ورود آسان مواد اولیه تلاش کنند
فاز دوم مجتمع پرورش ماهیان سردآبی سیروان احدا فاز دوم مجتمع پرورش ماهیان سردآبی سیروان احداث می شود

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

پای تهاتر پول برق در میان است؟
کاهش ۳۰درصدی قیمت ساخت مسکن در سال آینده
قطعات تقلبی خودرو به مرز هشدار رسید
ریزش بورس‌های آسیایی
بهتر رانندگی کنید ‌کمتر هزینه بدهید!
حاکمیت « جو احتیاطی» بر بازار مسکن آخر سال
فساد مانع اجرای تصمیمات عاقلانه بانکی/ بازگشت شوک‌های ارزی در صورت تصویب‌نشدن FATF
صادرات نفت عربستان رکورد زد
پیش‌بینی رییس اتحادیه از اوضاع بازار مسکن در سال آینده
پرونده‌ی قاچاق گوشی بسته شد
کاهش ۴۰ درصدی بودجه نانو در لایحه ۹۸/دو برابر اعتبارات از شرکت‌ها مالیات بر ارزش افزوده اخذ شد
کاهش ۳۰ درصدی قیمت ساخت مسکن در سال آینده