سه شنبه 2 بهمن 1397

شناسایی سود قابل توجه در «غشهد»/ جهش قیمتی «ذوب» درپی شفاف‌سازی روز گذشته

همزمان با رشد کم‌رمق شاخص بورس تهران و به موجب پیام‌های ناظران بورس و فرابورس، امروز شاهد 9 توقف و 9 بازگشایی در این بازار بودیم که مهم‌ترین آنها را می‌توان توقف و بازگشایی «ذوب» و بازگشایی «ونفت» دانست.

بانک وبیمه | اقتصاد آنلاین | 1 ماه پیش |12/10/2018 9:30:41 PM 433 بازدید

شناسایی سود قابل توجه در «غشهد»/ جهش قیمتی «ذوب» درپی شفاف‌سازی روز گذشته

اقتصاد آنلاین - محمدامین خدابخش؛ معاملات امروز شاخص بورس تهران که معاملات خود را با صعود بیش از 400 واحد آغاز کرد اما در ادامه نتوانست به رشد خود ادامه دهد و در نهایت به افزایش 24 واحدی اکتفا کرد؛ این معاملات نهایتا در سطح 166 هزار و 915 واحد به معاملات خود در روز جاری پایان داد. همزمان با این رشد کم‌رمق و به موجب پیام‌های ناظران بورس و فرابورس شاهد 9 توقف و 9 بازگشایی بودیم که مهم‌ترین آنها را می‌توان توقف و بازگشایی «ذوب» و بازگشایی «ونفت» دانست. در این روز «غشهد» خبر از فروش واحد تولیدی شماره دو خود به ارزش 90 میلیارد تومان داد که نسبت به ارزش دفتری آن (دو میلیارد تومان)، حاکی از سود قابل توجه فروش این دارایی برای شرکت است. همچنین امروز بازگشایی «ونفت» رویداد خوبی برای دارندگان این نماد بود، چراکه با از سرگیری معاملات این نماد هر سهم این شرکت با افزایش ارزش 9.46 درصدی مواجه شد و به قیمت 460 تومان رسید. همچنین در پایان معاملات امروز دو نماد بورسی «کطبس» و «دسبحا» نیز به منظور برگزاری مجمع عمومی فوق‌العاده جهت افرایش سرمایه، متوقف شدند.

سود قابل توجه «غشهد» از فروش یک دارایی: نماد معاملاتی (غشهد) متعلق به شرکت شهد ایران به دلیل افشای اطلاعات در خصوص فروش واحد تولیدی شماره دو شرکت شهد ایران، متوقف شد. شرکت حاضر دلیل این فروش را رشد بازار مسکن در شهر مشهد و اقبال به خرید واحد شماره دو شرکت (باغ) در شرایط مناسب بازار مسکن و همچنین بازدهی نامناسب این واحد از لحاظ سود عملیاتی شرکت عنوان کرده است. در این مزایده که برنده آن شرکت تعاونی صنف بار فروشان نگین مشهد است، مبلغ قرارداد 90 میلیارد تومان اعلام شده است. گفتنی است، قیمت تمام شده این دارایی در دفاتر شرکت دو میلیارد تومان بوده است.

شفاف‌سازی «ذوب» در خصوص فروش ریل  UIC60: نماد معاملاتی شرکت سهامی (ذوب) آهن اصفهان به دلیل ارائه توضیحات در خصوص فروش ریل، متوقف شد. بر این اساس شرکت اعلام کرده است که اقدام به فروش 195 تن ریل UIC60 به نرخ هر کیلو 9 هزار تومان کرده است. بنابر اظهارات شرکت در حال حاضر درخواست‌های دیگری جهت خرید محصول یاد شده به شرکت ارائه شده است که در صورت انجام معامله مراتب آن به اطلاع عموم خواهد رسید. پس از اعلام این اطلاعات از سوی شرکت و بازگشایی نماد معاملاتی، «ذوب» با اقبال خریداران مواجه شده به طوریکه قیمت هر سهم این شرکت را با افزایش 6.6 درصدی در قیمت پایانی مواجه کرد و قیمت هر سهم این شرکت را به 203 تومان و 5 ریال رساند.

«فبیرا» و فروش ملک: دیگر نماد متوقف شده در روز جاری (فبیرا) متعلق به شرکت صنایع بسته بندی ایران بود که به دلیل شفاف سازی در خصوص قصد این شرکت برای فروش بخشی عرصه و اعیان کارخانه شرکت واقع در کیلومتر هشت بزرگراه فتح متوقف شد. بنابر اعلام «فبیرا» پیرو مصوبات هیات مدیره به منظور بازپرداخت بخشی از بدهی‌ها اقدام به فروش اقلام مازاد کرده است که در این راستا بخشی از زمین کارخانه به مساحت 11 هزار و 18 متر مربع عرصه و هفت هزار و 470 متر اعیان احداثی در آن را جهت فروش به مزایده گذاشته است. گفتنی است، قیمت پایه پیشنهادی طبق نظریه کارشناس رسمی دادگستری مبلغ 38 میلیارد . پانصد میلیون تومان برآورد شده است. لازم به ذکر است که قیمت تمام شده ملک مزبور در دفاتر مالی معادل 25 میلیارد و 800 میلیون تومان است که درصورت فروش، آثار مالی و سود آن بر صورت‌های مالی شرکت اعلام خواهد شد.

خلاصه پیام‌های امروز ناظران بورس و فرابورس در جدول زیر آمده است:

13970919

برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .
سایر سیاست آمریکا درباره برجام
ترامپ دیروز در توییتی اعلام کرده امشب سیست های خودرا دربارهه برجام اعلام خواهد کرد ؛ به هرحال امشب به نوعی آینده برجام معلوم میشود پس بی ربط هم نیت اگر به این پیش بینی بپردازیم که سیاست آمریکا چه خواهد بود .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

ابهام در روند صعودی قیمت جهانی طلا ابهام در روند صعودی قیمت جهانی طلا
آخرین قیمت سکه، طلا و ارز
بسته رسید!
ایران خودرو: قیمت در فروش قطعی خودروها تغییر نمی‌کند
شرایط فروش نقدی و اقساطی جک S3 اعلام شد
سود سپرده‌های کوتاه‌مدت ماه‌شمار شد
تحویل خودروهای قابل تحویل به‌جای ثبت‌نامی
قیمت طلا و سکه در آخرین روز اولین ماه زمستان قیمت طلا و سکه در آخرین روز اولین ماه زمستان
روش‌های تشخیص چرم مصنوعی از اصل روش‌های تشخیص چرم مصنوعی از اصل
۷۵درصد سود شرکت‌های دولتی به خزانه واریز می‌شود
توسعه حمل و نقل ترانزیتی با کشور عراق در حال توسعه حمل و نقل ترانزیتی با کشور عراق در حال پیگیری است
واکنش منفی اوراق تسهیلات مسکن به لغو افزایش و واکنش منفی اوراق تسهیلات مسکن به لغو افزایش وام
خودروسازان با انجام تعهدات مانع نارضایتی مردم خودروسازان با انجام تعهدات مانع نارضایتی مردم شوند
مسئولان برای رفع موانع تولیدو ورود آسان مواد مسئولان برای رفع موانع تولیدو ورود آسان مواد اولیه تلاش کنند
فاز دوم مجتمع پرورش ماهیان سردآبی سیروان احدا فاز دوم مجتمع پرورش ماهیان سردآبی سیروان احداث می شود

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

پای تهاتر پول برق در میان است؟
کاهش ۳۰درصدی قیمت ساخت مسکن در سال آینده
قطعات تقلبی خودرو به مرز هشدار رسید
ریزش بورس‌های آسیایی
بهتر رانندگی کنید ‌کمتر هزینه بدهید!
حاکمیت « جو احتیاطی» بر بازار مسکن آخر سال
فساد مانع اجرای تصمیمات عاقلانه بانکی/ بازگشت شوک‌های ارزی در صورت تصویب‌نشدن FATF
صادرات نفت عربستان رکورد زد
پیش‌بینی رییس اتحادیه از اوضاع بازار مسکن در سال آینده
پرونده‌ی قاچاق گوشی بسته شد
کاهش ۴۰ درصدی بودجه نانو در لایحه ۹۸/دو برابر اعتبارات از شرکت‌ها مالیات بر ارزش افزوده اخذ شد
کاهش ۳۰ درصدی قیمت ساخت مسکن در سال آینده