پنجشنبه 6 تیر 1398

شناسایی سود قابل توجه در «غشهد»/ جهش قیمتی «ذوب» درپی شفاف‌سازی روز گذشته

همزمان با رشد کم‌رمق شاخص بورس تهران و به موجب پیام‌های ناظران بورس و فرابورس، امروز شاهد 9 توقف و 9 بازگشایی در این بازار بودیم که مهم‌ترین آنها را می‌توان توقف و بازگشایی «ذوب» و بازگشایی «ونفت» دانست.

بانک وبیمه | اقتصاد آنلاین | 6 ماه پیش |12/10/2018 9:30:41 PM 1005 بازدید

شناسایی سود قابل توجه در «غشهد»/ جهش قیمتی «ذوب» درپی شفاف‌سازی روز گذشته

اقتصاد آنلاین - محمدامین خدابخش؛ معاملات امروز شاخص بورس تهران که معاملات خود را با صعود بیش از 400 واحد آغاز کرد اما در ادامه نتوانست به رشد خود ادامه دهد و در نهایت به افزایش 24 واحدی اکتفا کرد؛ این معاملات نهایتا در سطح 166 هزار و 915 واحد به معاملات خود در روز جاری پایان داد. همزمان با این رشد کم‌رمق و به موجب پیام‌های ناظران بورس و فرابورس شاهد 9 توقف و 9 بازگشایی بودیم که مهم‌ترین آنها را می‌توان توقف و بازگشایی «ذوب» و بازگشایی «ونفت» دانست. در این روز «غشهد» خبر از فروش واحد تولیدی شماره دو خود به ارزش 90 میلیارد تومان داد که نسبت به ارزش دفتری آن (دو میلیارد تومان)، حاکی از سود قابل توجه فروش این دارایی برای شرکت است. همچنین امروز بازگشایی «ونفت» رویداد خوبی برای دارندگان این نماد بود، چراکه با از سرگیری معاملات این نماد هر سهم این شرکت با افزایش ارزش 9.46 درصدی مواجه شد و به قیمت 460 تومان رسید. همچنین در پایان معاملات امروز دو نماد بورسی «کطبس» و «دسبحا» نیز به منظور برگزاری مجمع عمومی فوق‌العاده جهت افرایش سرمایه، متوقف شدند.

سود قابل توجه «غشهد» از فروش یک دارایی: نماد معاملاتی (غشهد) متعلق به شرکت شهد ایران به دلیل افشای اطلاعات در خصوص فروش واحد تولیدی شماره دو شرکت شهد ایران، متوقف شد. شرکت حاضر دلیل این فروش را رشد بازار مسکن در شهر مشهد و اقبال به خرید واحد شماره دو شرکت (باغ) در شرایط مناسب بازار مسکن و همچنین بازدهی نامناسب این واحد از لحاظ سود عملیاتی شرکت عنوان کرده است. در این مزایده که برنده آن شرکت تعاونی صنف بار فروشان نگین مشهد است، مبلغ قرارداد 90 میلیارد تومان اعلام شده است. گفتنی است، قیمت تمام شده این دارایی در دفاتر شرکت دو میلیارد تومان بوده است.

شفاف‌سازی «ذوب» در خصوص فروش ریل  UIC60: نماد معاملاتی شرکت سهامی (ذوب) آهن اصفهان به دلیل ارائه توضیحات در خصوص فروش ریل، متوقف شد. بر این اساس شرکت اعلام کرده است که اقدام به فروش 195 تن ریل UIC60 به نرخ هر کیلو 9 هزار تومان کرده است. بنابر اظهارات شرکت در حال حاضر درخواست‌های دیگری جهت خرید محصول یاد شده به شرکت ارائه شده است که در صورت انجام معامله مراتب آن به اطلاع عموم خواهد رسید. پس از اعلام این اطلاعات از سوی شرکت و بازگشایی نماد معاملاتی، «ذوب» با اقبال خریداران مواجه شده به طوریکه قیمت هر سهم این شرکت را با افزایش 6.6 درصدی در قیمت پایانی مواجه کرد و قیمت هر سهم این شرکت را به 203 تومان و 5 ریال رساند.

«فبیرا» و فروش ملک: دیگر نماد متوقف شده در روز جاری (فبیرا) متعلق به شرکت صنایع بسته بندی ایران بود که به دلیل شفاف سازی در خصوص قصد این شرکت برای فروش بخشی عرصه و اعیان کارخانه شرکت واقع در کیلومتر هشت بزرگراه فتح متوقف شد. بنابر اعلام «فبیرا» پیرو مصوبات هیات مدیره به منظور بازپرداخت بخشی از بدهی‌ها اقدام به فروش اقلام مازاد کرده است که در این راستا بخشی از زمین کارخانه به مساحت 11 هزار و 18 متر مربع عرصه و هفت هزار و 470 متر اعیان احداثی در آن را جهت فروش به مزایده گذاشته است. گفتنی است، قیمت پایه پیشنهادی طبق نظریه کارشناس رسمی دادگستری مبلغ 38 میلیارد . پانصد میلیون تومان برآورد شده است. لازم به ذکر است که قیمت تمام شده ملک مزبور در دفاتر مالی معادل 25 میلیارد و 800 میلیون تومان است که درصورت فروش، آثار مالی و سود آن بر صورت‌های مالی شرکت اعلام خواهد شد.

خلاصه پیام‌های امروز ناظران بورس و فرابورس در جدول زیر آمده است:

13970919

برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .
سایر سیاست آمریکا درباره برجام
ترامپ دیروز در توییتی اعلام کرده امشب سیست های خودرا دربارهه برجام اعلام خواهد کرد ؛ به هرحال امشب به نوعی آینده برجام معلوم میشود پس بی ربط هم نیت اگر به این پیش بینی بپردازیم که سیاست آمریکا چه خواهد بود .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

ارشاد گشت ارشاد گشت
ریزش دلار در پی تحریم‌های دیشب ایران ریزش دلار در پی تحریم‌های دیشب ایران
بیت‌کوین‌ها برق می‌بلعند؛ به نام مردم تمام می بیت‌کوین‌ها برق می‌بلعند؛ به نام مردم تمام می‌شود!
17درصد «تاصیکو» و «تیپیکو» با قیمت نجومی آگهی شد/ آیا عزم شستا برای خروج از بنگاه‌داری جدی است؟
درخواست یک نماینده مجلس از رییس جمهور برای حل مشکل قطعه ساران
طلاق‌هایی برای کمتر از دومیلیون تومان در ماه!
پرداخت هزینه ناکارآمدی شرکت‌های دولتی از جیب ملت
آرام آرام در حال خروج از دوره نوسانات اقتصادی هستیم
واکنش مدیرعامل سایپا درباره تعهدات معوق
ورق ارز برگشت
تاثیر اندازه‌شناسی در داستان پهپاد آمریکایی تاثیر اندازه‌شناسی در داستان پهپاد آمریکایی
3هزار دستگاه پژو۳۰۱ امسال تولید می‌شود
چرا فشار حداکثری بر ایران می‌تواند نتیجه عکس بدهد؟
قیمت طلا، سکه و ارز در روز سه‌شنبه
اولتیماتوم مدیرعامل نیسان به رنو

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

جزئیات ۵برنامه دولت برای بازار مسکن/ امتیاز ویژه دولت به کارمندان در طرح «تام‌کاد»
فروش املاک در رهن بانک بدون تسویه حساب
افزایش شش برابری حضور بخش خصوصی ایران در نمای افزایش شش برابری حضور بخش خصوصی ایران در نمایشگاه بین‌المللی صنایع کوچک چین
ارز مجازی فیس‌بوک زیر ذره‌بین اتحادیه اروپا
قیمت سکه، طلا و ارز در روز چهارشنبه
​خودرویی‌ها همچنان مورد توجه سرمایه‌گذاران/ حجم سنگین معاملات «فارس» در آخرین روز هفته
آغاز ثبت نام متقاضیان عاملیت تامین مالی جمعی برای دریافت مجوز
توضیحات مهم وزیر اقتصاد برای مستاجران متقاضی توضیحات مهم وزیر اقتصاد برای مستاجران متقاضی وام
مالیات بر ارزش افزوده صنایع کوچک صرف توسعه زی مالیات بر ارزش افزوده صنایع کوچک صرف توسعه زیرساخت‌ها شود
کسب‌وکارهای نوین هزینه تولید را کاهش می‌دهند کسب‌وکارهای نوین هزینه تولید را کاهش می‌دهند
کیفیت بنزین تولید ایران کم‌نظیر است کیفیت بنزین تولید ایران کم‌نظیر است
۴۳سال زمان برای خانه‌دار شدن خانواده ایرانی! ۴۳سال زمان برای خانه‌دار شدن خانواده ایرانی!
۱۱هزار داروخانه، قابلیت اجرای نسخه الکترونیک را دارند
صدور مجوز افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها
جزییات طرح "همراهی در تولید" کرمان موتور اعلام شد