جمعه 3 اسفند 1397

نان بی کیفیت ،هم از جیب می زند هم از جان

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد از اعلام قیمت جدید انواع نان در استان خبر داده است آیا می توان زمانی هم برای افزایش کیفیت مهمترین غذای سفره کوچک شده مردمان این استان اعلام کرد؟؟؟

کشاورزی و دامپروری | ایرنا | 2 ماه پیش |12/7/2018 12:03:17 AM 550 بازدید

نان بی کیفیت ،هم از جیب می زند هم از جان
به گزارش ایرنا، سال هاست کیفیت پایین نان در کهکیلویه و بویراحمد که نزدیک به 100درصد مردمانش هنگام غذا خوردن در چهارگوشه سفره از آن می گذارند ادامه دارد ، این وضع همه را آزار می دهد و البته بارها هم صدای مسئولان را بلند کرده است.
هر ماه ،فصل و هر سال ،نشست در پی نشست موضوع نان بی کیفیت را در این دیار بررسی می کند ،مصوبه اعلام می کند و پیگیری هم شاید باشد اما نه تنها بر کیفیت نان تولیدی تاثیر نداشته بلکه به عقیده مردم هم وزن و هم کیفیت نان پایین تر آمده است.
این هفته هم بر حسب عادت مسوولان ذیربط گرد هم آمدند تا از نان بگویند و بشنوند ، استاندار بیشتر از همه شنونده بود ،به نظر می رسد استاندار نیاز به تصمیمی انقلابی در حوزه نان «قوت غالب» مردمان این دیار دارد.
داریوش دیودیده عصر امروز پنجشنبه در نشست کارگروه آرد و نان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: قیمت نان بربری به لحاظ وزنی از 160 گرم به 180 گرم افزایش یافته و قیمت آن از 120 به 180 تومان افزایش می‌یابد.
وی افزود: وزن نان سنگک از550 گرم به 600 گرم افزایش و قیمت آن از 550 به 700 تومان افزایش می‌یابد و وزن نان تافتون باید از 210 گرم به220 گرم رسیده و نرخ آن از 180 به 220 تومان افزایش یابد.
سه روز پیش رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: بر اساس تصمیم گیری استانی برای یک دوره سه ماهه قیمت نان به صورت آزمایشی افزایش می یابد.
براساس اطلاعات موجود، از سال 93 تاکنون ، قیمت آرد در استان افزایش نیافته است.
دیو دیده تاکید کرد که افزایش قیمت پس از آنالیز قیمت و بررسی کارشناسان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد در کارگروه آرد و نان استان تصویب شده است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد هم در این نشست تصریح کرد در صورت افزایش نرخ نان، کیفیت و کمیت آن هم باید افزایش یابد.
علی محمد احمدی گفت: باید بر افزایش کیفیت نان همواره نظارت جدی صورت گیرد و با افزایش قیمت نان ، بحث کیفیت و کمیت آن بعد از مدتی فراموش نشود.
وی افزود: دستگاه‌های متولی باید تضمین دهند که با افزایش قیمت ، انواع نان در استان به لحاظ کمیت و کیفیت تغییر کند و مدیریت این زنجیره را یک دستگاه برعهده بگیرد تا در هر شرایطی خودش جوابگو باشد.
کیفیت پایین نان در بیشتر مناطق کهگیلویه و بویراحمد همواره مورد اعتراض شهروندان بوده و تاکنون کیفیت نان در استان به اندازه استانداردهای کشوری آن نرسیده است.
پس از مصوبه اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان برای افزایش قیمت نان،نماینده مردم شهرستان های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی در نامه ای از استاندار کهگیلویه و بویراحمد خواست با توجه اعتراض و اظهار نگرانی های مکرر مردم مصوبه را ملغی کند.
عدل هاشمی پور تصریح کرد که از یک سو مردم از پایین بودن کیفیت نان، ضعف نظارت بر فعالیت نانوایی ها و به روز نبودن دستگاههای پخت اعتراض دارند و از طرفی نانوایی ها هم از پایین بودن کیفیت آرد و افزایش افزودنی ها گلایه دارند.
وی افزود: نان در سفره مردم استان جایگاه خاصی دارد و بهبود کیفیت آن به شدت مورد انتظار بوده به گونه ای که انجام این مهم حتی از نظر نانوایی ها و متصدیان آن از افزایش قیمتش مهم تر است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد به مردم استان قول داده با کم فروشان برخورد جدی شده و روزانه وزن چانه های خمیر بررسی شود.
او بر افزایش کیفیت نان تولیدی تاکید دارد .460 واحد نانوایی در مناطق مختلف کهگیلویه و بویراحمد فعالیت دارد.
این مسئول ،افزایش نظارت و بازرسی ها از نانوایی های استان را راهکاری مناسب برای تولید نان با کیفیت و استفاده مردم از نان خوب دانست.
تمامی مسئولان دریافت نان باکیفیت و دارای کمترین ضایعات را حق مردم کهگیلویه و بویراحمد که مهمترین غذای سفره آنان است می دانند و بر انجام اقدامات لازم در این زمینه تاکید می کند اما سالهاست گره کور نان بی کیفیت در جای جای این استان محروم بازنشدنی است و ضرر ناشی از آن هم از جیب و هم از جان ساکنان این دیار می کاهد.شاید از غیب رسد.......
9929/1662
برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .
سایر سیاست آمریکا درباره برجام
ترامپ دیروز در توییتی اعلام کرده امشب سیست های خودرا دربارهه برجام اعلام خواهد کرد ؛ به هرحال امشب به نوعی آینده برجام معلوم میشود پس بی ربط هم نیت اگر به این پیش بینی بپردازیم که سیاست آمریکا چه خواهد بود .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

عوامل سه‌گانه تلاطم ارزی
گزارش صندوق بین المللی پول از اقتصاد ایران در سال2018
عرضه ارز در سامانه نیما افزایشی شد
مقصر سانحه بوئینگ ارتش که بود؟
میزان صادرات نفت ایران در ماه ژانویه (دی) بیش میزان صادرات نفت ایران در ماه ژانویه (دی) بیش از حد انتظار بود
قیمت مسکن تهران از متری۱۰میلیون گذشت؟/ معاملا قیمت مسکن تهران از متری۱۰میلیون گذشت؟/ معاملات مسکن 39درصد رشد کرد
الحاق 4 آزادراه به سیستم یکپارچه عوارض الکترو الحاق 4 آزادراه به سیستم یکپارچه عوارض الکترونیکی تا آخر سال
تقدیر ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) از بانک قرض الحسنه مهر ایران
بازار خودرو تنظیم می‌شود؟ بازار خودرو تنظیم می‌شود؟
اصفهان در نمایشگاه بین المللی صنعت نمایشگاهی حضور دارد
«کچاد» و پروانه کشف یک پهنه معدنی جدید/ «تابا» به دنبال فروش ملک
رئیس سازمان بورس: پیشنهاد درباره عرضه سهام عدالت به دولت رفت
کاهش ۱۶۰هزار تومانی حباب سکه/ آینده بازار طلا کاهش ۱۶۰هزار تومانی حباب سکه/ آینده بازار طلا را نباید با کلی‌گویی تحلیل کرد
لوایح FATF تصویب نشود، بانک‌های ما به مشکل جدی برمی‌خورند
راه آهن شیراز-بوشهر با سرمایه 360 میلیون یورو راه آهن شیراز-بوشهر با سرمایه 360 میلیون یورویی احداث می شود

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

عربستان سراغ مشتریان نفتی بزرگ ایران رفت
طلا فضای بیشتری برای افزایش پیدا می‌کند
حق مسکن پول اجاره یک اتاق هم نیست
بیشترین آمار بیکاری در خوزستان متعلق به کم سوادان است
چگونه آمریکا به کمک تحریم‌ها صادرکننده بزرگ نفت شد؟
ارزش تولیدات معدنی ۲۰ میلیارد دلار است
تشکیل بزرگ‌ترین پرونده تخلف ارزی در خراسان
پایین‌ترین حقوق‌ پرداختی به قشر کارگر در ایران است
نظام بانکی برای دور زدن تحریم‌ها چه کرد؟/ رابطه کارگزاری با ۴کشور
۵۲ طرح تا پایان دولت باید در سیستان و بلوچستان به اتمام برسد
نفت کثیف کالیفرنیا گران شد
حق مسکن پول اجاره یک اتاق هم نیست
واگذاری واحدهای صنعتی در شرایط رکود اقتصادی اشتباه است
واگذاری واحدهای صنعتی در شرایط رکود اقتصادی اشتباه است
آخرین خبرها از طرح ساماندهی دانشگاه تهران