یکشنبه 5 خرداد 1398

قیمت وکیوم باتوم (شبندر ) 14 درصد افت کرد / رقابت 5.45 درصدی سبد میلگرد (فخاس)

بیشترین ارزش معاملات بورس‌کالا امروز به وکیوم باتوم (شبندر) به میزان حدود 48 میلیارد تومان تعلق داشت. این محصول با 5.2 درصد رقابت نسبت به قیمت پایه، کیلویی 3217 تومان معامله شد و نسبت به معامله قبلی خود 14 درصد افت قیمت داشت.

بانک وبیمه | اقتصاد آنلاین | 6 ماه پیش |11/13/2018 5:23:17 PM 914 بازدید

قیمت  وکیوم باتوم (شبندر ) 14 درصد افت کرد / رقابت 5.45 درصدی سبد میلگرد (فخاس)

اقتصاد آنلاین - لیلی شهیر؛ امروز سه شنبه (22 آبان ماه)، تالارهای مختلف بورس‌‌کالا در مجموع ارزشی حدود 508 میلیارد تومان داشت که در 794 قرارداد انجام شد و حدود 429 میلیارد تومان از این معاملات به رینگ داخلی تعلق داشت. در این میان، تالار پتروشیمی بیشترین ارزش معاملات را در حدود 247 میلیارد تومان به خود اختصاص داد. 

بیشترین ارزش معاملات بورس‌کالا در این روز به «وکیوم باتوم» پالایش نفت بندرعباس (شبندر) به میزان حدود 48 میلیارد تومان تعلق داشت. این محصول با 5.2 درصد رقابت نسبت به قیمت پایه، کیلویی 3217 تومان و حجم 5000 تن معامله شد و نسبت به معامله قبلی خود در 24 مهر، 14 درصد افت قیمت داشت. 

 

تالار پتروشیمی و فرآورده‌های نفتی 

تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالا امروز میزبان عرضه50 هزار و 597 تن مواد پلیمری و 40 هزار تن وکیوم باتوم است. همچنین، 41 هزار و 800 تن قیر و 100 تن عایق رطوبتی نیز در تالار صادراتی بورس کالای ایران عرضه شد.

پرارزشترین محصول امروز این تالار به «وکیوم باتوم» پالایش نفت بندرعباس (شبندر) به میزان حدود 48 میلیارد تومان تعلق داشت. این محصول با 5.2 درصد رقابت نسبت به قیمت پایه، کیلویی 3217 تومان و حجم 5000 تن معامله شد و نسبت به معامله قبلی خود در 24 مهر،14 درصد افت قیمت داشت.

همچنین طی این روز، وکیوم باتوم شرکت پالایش نفت تهران (شتران) با 5.2 درصد افزایش نسبت به قیمت پایه به قیمت کیلویی 3064 تومان در حجم 1500 تن معامله شد که حدود 45 میلیارد تومان هم ارزش داشت. این محصول نسبت به معامله قبلی خود در 27 شهریور، 6.5 درصد رشد قیمت داشت.

 شایان ذکر است،«وکیوم باتوم» پالایش نفت اصفهان (شپنا) نیز امروز با 3.4 درصد افزایش نسبت به قیمت پایه به قیمت کیلویی 3013 تومان و حجم 2000 تن فروخته شد. این محصول نسبت به معامله قبلی خود در 30مهر، 7.5 درصد کاهش قیمت داشت.  

کم ارزشترین محصول امروز این تالار هم به «پلی اتیلن سبک فیلم» پتروشیمی آریا ساسول به میزان حدودی 193 میلیون تومان تعلق داشت. این محصول با قیمت پایه 8782 تومان به ازای هر کیلو، بدون رقابت در حجم 22 تن به طور نقدی فروخته شد.

 

تالار صنعتی 

این گزارش حاکی است، امروز شش هزار و 952 تن سبد میلگرد و 150 تن سولفورمولیبدن نیز در تالار محصولات صنعتی و معدنی عرضه شد.

پرارزشترین محصول امروز این تالار به سبد میلگرد 28 تا 14-A3 شرکت مجتمع فولاد خراسان (فخاس) به ارزش 16.8 میلیارد تومان تعلق داشت. این محصول با 5.45 درصد افزایش نسبت به قیمت پایه به قیمت کیلویی 3827 تومان در حجم 4400 تن فروخته شد و نسبت به معامله قبلی خود در 20آبان، 0.6 درصد کاهش قیمت داشت.

همچنین، سبد میلگرد مخلوط «فولاد ظفر نوین گستر بناب» نیز با 3.2 درصد افزایش نسبت به قیمت پایه، کیلویی 3746 تومان در حجم 1012 تن فروخته شد. این محصول نسبت به معامله قبلی خود در سوم مهر، 5.2 درصد رشد قیمت داشت.

کم ارزشترین محصول امروز این تالار هم به «سولفور مولیبیدن» شرکت ملی صنایع مس ایران (فملی) به ارزش 731 میلیون تومان تعلق داشت. این محصول بدون رقابت و با قیمت پایه کیلویی 73 هزار و 107 تومان و در حجم 10 تن فروخته شد. 

 

تالار کشاورزی

تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران در این روز عرضه 9 هزار تن گندم دوروم را تجربه کرد.

بیشترین ارزش معاملات این تالار به «گندم دورم» کرمان به میزان حدود 2.8 میلیارد تومان اختصاص یافت. این محصول در حجم 3000 تن فروخته شد و قیمت آن به ازای هر کیلو 945 تومان بود که با 0.74 درصد افزایش نسبت به قیمت پایه به طور نقدی معامله شد.  

کمترین ارزش معاملات تالار کشاورزی هم به «گندم دورم» فارس در حدود دو میلیارد تومان اختصاص داشت. این محصول با قیمت کیلویی 992 تومان و 5.7 درصد بیشتر از قیمت پایه (938 تومان) در حجم 2000 تن به طور نقدی فروخته شد. عرضه‌کننده این محصولات «شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران» بود.

شایان ذکر است، بازار فرعی بورس کالای ایران شاهد عرضه 80 تن نخ پلی استر و 500 تن فروسیلیسم بود.

برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .
سایر سیاست آمریکا درباره برجام
ترامپ دیروز در توییتی اعلام کرده امشب سیست های خودرا دربارهه برجام اعلام خواهد کرد ؛ به هرحال امشب به نوعی آینده برجام معلوم میشود پس بی ربط هم نیت اگر به این پیش بینی بپردازیم که سیاست آمریکا چه خواهد بود .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

رونمایی از مدل جدید تقویت قدرت خرید مسکن رونمایی از مدل جدید تقویت قدرت خرید مسکن
چه کسی در حال جاسوسی از شما است؟
دلایل کاهش صادرات استان مرکزی علمی شناسایی شو دلایل کاهش صادرات استان مرکزی علمی شناسایی شود
ایران سردرگم در اقتصاد شبکه‌ای
استاندار بوشهر خواستار اجرای مصوبه کالای همرا استاندار بوشهر خواستار اجرای مصوبه کالای همراه ملوان شد
رکود سنگین در انتظار بازار مسکن رکود سنگین در انتظار بازار مسکن
سنگ آهن امسال گران‌تر خواهد شد سنگ آهن امسال گران‌تر خواهد شد
باز هم تقاضا بر عرضه پیشی گرفت
سد مقاومت هواوی شکست! سد مقاومت هواوی شکست!
سرانجام دلار با تشکیل بازار متشکل ارزی
انتقاد از آلودگی برخی قنات‌های یزد با شبکه فا انتقاد از آلودگی برخی قنات‌های یزد با شبکه فاضلاب
تقسیم سود ۴۱۶ ریالی برای مخابرات ایران
بانک‌ها و کارگزاری‌های بورس چگونه می‌توانند امنیت خود را افزایش دهند؟
اموال راکد دولت بیش از 3 برابر بودجه کشور است
ترخیص ۴۵۰۰خودرو از گمرک

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

تغییرات مجدد نرخ ارز از علل عدم کاهش قیمت خودرو است
برخی واردکنندگان تلفن همراه آماده افزایش قیمت هستند
فیات کرایسلر درحال مذاکره برای ادغام با رنو است
رنو، نیسان، میتسوبیشی روند ادغام را بررسی می‌کنند
مقاومت مدیران دولتی در مقابل کاهش ۱۵درصدی کارکنان
سومین عرضه اولیه در سال جاری به سرانجام رسید/ تخصیص 107 سهم «دکپسول» به هر کد معاملاتی
چهار مزیت اصلی ورود زعفران به بورس کالا
ماجرای قاچاق بنزین از روستای معروف به اوپک ایران
استفاده از کارتخوان در دفتر زنگنه از سوی کارمند اداری آن دفتر بوده است
سازمان بازرسی نمی‌تواند خواستار بازگشت شورای رقابت به قیمت‌گذاری خودرو شود
۵۰۰هزار واحد مسکونی تهران خالی از سکنه است
کشف سوء استفاده از ۳هزار کارت بازرگانی
بازگشت ارز مسافرتی به کانال 15هزار تومانی
چه سرنوشتی در انتظار "قانون انتزاع" است؟
واردات ۷۷ هزار دلاری مانکن خیاطی!