یکشنبه 5 خرداد 1398

آخوندی: با وجود سه بار استیضاح، به کسی امتیاز ندادم

وزیر پیشین راه و شهرسازی گفت: با وجود اقدام های ضدرسانه در طرح اتهام های دروغ و سه بار استیضاح در مجلس، هیچ وقت به دلم هراسی وارد نشد و حتی یک پاپاسی به کسی امتیاز ندادم.

کسب و کار | ایرنا | 6 ماه پیش |11/10/2018 8:20:30 PM 1135 بازدید

آخوندی: با وجود سه بار استیضاح، به کسی امتیاز ندادم
به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «عباس آخوندی» عصر شنبه در آیین تودیع و معارفه وزیر جدید راه و شهرسازی افزود: جریان ضدرسانه در 62 ماه خدمت در دولت دوازدهم طوری عمل کرد که نشان دهد وزیر و معاونان و مدیران وزارت راه و شهرسازی به تفریح رفته اند.
وی افزود: عده ای در این مدت به هیچ اخلاق حرفه ای پایبند نبودند و این خبرگزاری ها جز انحراف افکار عمومی دستاورد دیگری برای مردم ایران نداشتند.
آخوندی بیان کرد: پس از استعفا، 176 نماینده مجلس از عملکرد 62 ماهه من قدردانی کردند اما عده ای این نمایندگان را زیر فشار قرار دادند.
«مبنای ورود من به وزارت راه و شهرسازی فقط اجرای طرح های عمرانی نبود؛ بلکه دسترسی آزاد مردم به اطلاعات، مبارزه با فساد، حاکمیت قانون و رقابت منصفانه بود اما جریان ضدرسانه در این 62 ماه همه تلاش خود را به کار برد که هیچ موفقیتی در این دولت و وزارت راه و شهرسازی بخوبی منعکس نشود».
وی اضافه کرد: چنان تبلیغ کردند که وزارت راه و شهرسازی در 62 ماه، فاقد هرگونه دستاوردی بود و همه مدیران در این مدت به خوشگذرانی رفته بودند.
آخوندی ادامه داد: یک جا دلم شکست و آن هم هیاهوی حادثه قطار سمنان بود. از من نقل کردند که همه جانباختگان بیمه بودند و دیه شان پرداخت می شود و جای هیچ نگرانی نیست و بدین ترتیب بر زخم دل مردم نمک ریختند و از من تصویری چون شمر سنگدل ساختند که گویی به عمد و مستقیم در این حادثه مباشرت داشتم.

** انفعال دولت برابر ضدرسانه ها
آخوندی تاکید کرد «یکی از مشکلات دولت انفعال برابر ضدرسانه است» و درباره مسکن مهر گفت: در این مدت 50 درصد تاسیسات زیربنایی و بیش از 80 درصد تاسیسات روبنایی تمام شد و بیش از یک میلیون و 40 هزار واحد مسکن به پایان رسید.
وزیر پیشین راه و شهرسازی ادامه داد: می توانستم هر هفته پروژه مسکن مهر را افتتاح کنم اما نمی خواستم طرحی که بنیان آن نادرست بود ترویج کنم؛ در عین حال خود را متعهد به خریداران مسکن مهر می دانستم و همواره در تلاش بودم بدون اتکا به منابع دولتی این پروژه را به پایان برسانم.
وی افزود: بی تعادلی در بخش مسکن پیش از مسوولیت اینجانب آغاز شده بود و نشانه های آن وجود 2 میلیون و 500 هزار باب خانه خالی، 2 میلیون و 200 هزار باب خانه دوم تفریحی و 19 میلیون بدمسکن بود.
آخوندی ادامه داد: سایه سنگین سوداگری ساختمانی در کنار شهرفروشی در شهرها ما را با مشکلات زیادی روبرو کرد.
به گفته وی، افزایش هشت برابری سقف تسهیلات مسکن بدون استفاده از منابع بانک مرکزی و آغاز احیای بافت های ناکارآمد شهری در 2 هزار و 700 محله به عنوان برنامه ششم توسعه از دیگر دستاوردهای این دوران بود.

** دستاوردهای بخش راه
وزیر پیشین راه و شهرسازی به جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه حمل و نقل و جلب موافقت هیات وزیران برای مشارکت در ساخت 985 کیلومتر آزادراه، 200 کیلومتر برای توسعه شبکه ریلی و ساخت 2 ترمینال فرودگاهی به ارزش 12 هزار و 734 میلیارد تومان اشاره کرد.
به گفته وی، با بخش خصوصی برای ساخت 852 کیلومتر آزادراه، یک هزار و 770 کیلومتر ریل به ارزش چهار هزار و 300 میلیارد تومان و توسعه فازهای یک، دو و سه بندر شهید رجایی به مبلغ 10 هزار میلیارد تومان و 900 میلیون دلار قرارداد امضا شد.
پنج مرکز استان با اجرای یک هزار و 200 کیلومتر ریل به شبکه سراسری وصل و یک هزار و 510 کیلومتر خطوط ریلی فرسوده بازسازی شد و توسعه 542 کیلومتر خطوط حومه ای با 80 درصد پیشرفت فیزیکی در دست ساخت قرار دارد.
به گفته وی در سال 1392، حجم حمل بار با استفاده از ریل 32 میلیون و 700 هزار تن بود که پارسال به 47 میلیون تن رسید و برای اولین بار حمل بار از 22 میلیارد تن-کیلومتر به 30 میلیارد تن-کیلومتر افزایش یافت.
همچنین در این دوره سه هزار و 102 واگن باری، 417 واگن مسافری و 50 دستگاه لوکوموتیو جدید به ناوگان ریلی ایران اضافه و سه میلیارد یورو اعتبار از روسیه بدون تضمین دولت و فقط با تضمین شرکت راه آهن منابع مالی دریافت شد.
به گزارش ایرنا، در این مراسم معاون اول رییس جمهوری از عملکرد وزیر پیشین راه و شهرسازی قدردانی کرد و حکم وزارت «محمد اسلامی» را به وی اهدا کرد.
معاون اول رییس جمهوری در این آیین گفت: بخش حمل و نقل و مسکن در شرایط عادی و فعلی یکی از اصلی ترین و حیاتی ترین بخش ها محسوب می شود و انتظار داریم وزارت راه و شهرسازی با جدیت و قاطعیت بیشتر این بخش را در خدمت توسعه کشور قرار دهد.
پنجم آبان ماه نیز رییس جمهوری هنگام معرفی گزینه پیشنهادی خود برای وزارت راه و شهرسازی به مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دولت در زمینه مسکن به ملت بدهکار است و باید جبران کند. در زمینه بنادر و کشتیرانی و حمل و نقل ها خوب کار کردیم اما در مسکن باید جبران کنیم و همه توان خود را به کار ببریم.
همان روز اسلامی با کسب 151 رای موافق نمایندگان مجلس شورای اسلامی به عنوان وزیر راه و شهرسازی انتخاب و جایگزین آخوندی شد.

اقتصام*1108*3061*1961*
برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .
سایر سیاست آمریکا درباره برجام
ترامپ دیروز در توییتی اعلام کرده امشب سیست های خودرا دربارهه برجام اعلام خواهد کرد ؛ به هرحال امشب به نوعی آینده برجام معلوم میشود پس بی ربط هم نیت اگر به این پیش بینی بپردازیم که سیاست آمریکا چه خواهد بود .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

رونمایی از مدل جدید تقویت قدرت خرید مسکن رونمایی از مدل جدید تقویت قدرت خرید مسکن
چه کسی در حال جاسوسی از شما است؟
دلایل کاهش صادرات استان مرکزی علمی شناسایی شو دلایل کاهش صادرات استان مرکزی علمی شناسایی شود
ایران سردرگم در اقتصاد شبکه‌ای
استاندار بوشهر خواستار اجرای مصوبه کالای همرا استاندار بوشهر خواستار اجرای مصوبه کالای همراه ملوان شد
رکود سنگین در انتظار بازار مسکن رکود سنگین در انتظار بازار مسکن
سنگ آهن امسال گران‌تر خواهد شد سنگ آهن امسال گران‌تر خواهد شد
باز هم تقاضا بر عرضه پیشی گرفت
سد مقاومت هواوی شکست! سد مقاومت هواوی شکست!
سرانجام دلار با تشکیل بازار متشکل ارزی
انتقاد از آلودگی برخی قنات‌های یزد با شبکه فا انتقاد از آلودگی برخی قنات‌های یزد با شبکه فاضلاب
تقسیم سود ۴۱۶ ریالی برای مخابرات ایران
بانک‌ها و کارگزاری‌های بورس چگونه می‌توانند امنیت خود را افزایش دهند؟
اموال راکد دولت بیش از 3 برابر بودجه کشور است
ترخیص ۴۵۰۰خودرو از گمرک

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

تغییرات مجدد نرخ ارز از علل عدم کاهش قیمت خودرو است
برخی واردکنندگان تلفن همراه آماده افزایش قیمت هستند
فیات کرایسلر درحال مذاکره برای ادغام با رنو است
رنو، نیسان، میتسوبیشی روند ادغام را بررسی می‌کنند
مقاومت مدیران دولتی در مقابل کاهش ۱۵درصدی کارکنان
سومین عرضه اولیه در سال جاری به سرانجام رسید/ تخصیص 107 سهم «دکپسول» به هر کد معاملاتی
چهار مزیت اصلی ورود زعفران به بورس کالا
ماجرای قاچاق بنزین از روستای معروف به اوپک ایران
استفاده از کارتخوان در دفتر زنگنه از سوی کارمند اداری آن دفتر بوده است
سازمان بازرسی نمی‌تواند خواستار بازگشت شورای رقابت به قیمت‌گذاری خودرو شود
۵۰۰هزار واحد مسکونی تهران خالی از سکنه است
کشف سوء استفاده از ۳هزار کارت بازرگانی
بازگشت ارز مسافرتی به کانال 15هزار تومانی
چه سرنوشتی در انتظار "قانون انتزاع" است؟
واردات ۷۷ هزار دلاری مانکن خیاطی!