سه شنبه 2 بهمن 1397

اخذ مالیات بر ارزش افزوده در تمام مراحل تولید، آن را از خود متاثر کرده است

نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: اخذ مالیات بر ارزش افزوده در تمام مراحل تولید آن را از خود متاثر کرده است.

بازار | اقتصاد آنلاین | 2 ماه پیش |11/9/2018 12:13:18 PM 563 بازدید

اخذ مالیات بر ارزش افزوده در تمام مراحل تولید، آن را از خود متاثر کرده است

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خانه ملت، «زهرا ساعی» گفت: اخذ مالیات بر ارزش افزوده در تمام مراحل تولید آن را از خود متاثر کرده است. باید تنها در انتهای زنجیره تولید مالیات بر ارزش افزوده اخذ شود.

وی افزود: گفت: به صنعت گران  به ویژه صنعت‌گران آذربایجان شرقی قول داده‌ایم تا در این زمینه به توفیقات خوبی دست پیدا کنیم.

 نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس، افزود: در حال حاضر بیش از ۸۰ درصد صنایع کشور را صنایع خرد و کوچک تشکیل می‌دهد که ظرفیت‌های زیادی دارند اما با مشکلات کوچک دست به گریبان هستند.

زهرا ساعی در خصوص اهداف پیش روی وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت، اظهار داشت: باتوجه به مسائل اقتصادی کشور امید داریم با حضور آقای رحمانی در وزارت صنعت، معدن و تجارت گشایش‌های خوبی صورت بگیرد. در حال حاضر تعاملات سه وزارتخانه‌های مهم صنعت، معدن و تجارت، امور اقتصادی و دارایی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی با یکدیگر می‌تواند در حوزه اقتصادی بسیار تاثیر گذار باشد و می‌توانند در کنار سازمان برنامه و بودجه تصمیمات راهبردی را اتخاذ کنند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سه وزارتخانه مهم در دولت نقش موتور محرک اقتصاد کشور را بر عهده دارند و اگر قصد داشته باشیم مشکلات اقتصادی کشور را برطرف کنیم باید سیاست‌های آنها یکسان باشد، گفت: سه وزارتخانه‌های مهم صنعت، معدن و تجارت، امور اقتصادی و دارایی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید یک سیاست واحد برنامه‌های اجرایی را پیش بگیرند.

وی ادامه داد: اگر وزیر صنعت، معدن و تجارت بتواند این مشکلات کوچک را ساماندهی کند صنایع کوچک می‌توانند میزان اشتغال‌زایی خود را ارتقاء دهند و توسعه کارگاه داشته باشند و گام‌هایی را در مسیر صادرات بردارند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در حال حاضر تنها از ۱۶ درصد ظرفیت معادن کشور بهره‌برداری می‌شود در حالی که کشور ما غنی از معادن مختلف است، عنوان کرد: اگر بتوانیم با استفاده از تکنولوژی‌های نوین، اکتشافات معادن را داشته باشیم بخش معدن می‌توانند نقش راهبردی را در اقتصاد کشور ایفا کند.

وی با بیان اینکه با تولیدکنندگان جلسات مختلفی را با تولیدکنندگان و صنعتگران برگزار می‌کنیم که یکی از دغدغه‌های مهم آنها بحث سیستم و ساختار بانکی است، تصریح کرد: اصلاح ساختار بانکی یکی از اولویت‌های مهم اقتصاد کشور است که در این زمینه جلسات مختلفی را در فراکسیون‌های شفاف‌سازی اقتصادی و اشتغالزایی و همچنین در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی داشته‌ایم، روز گذشته نیز رئیس جمهور اعلام کرد که باید بانک‌ها بنگاه‌ داری نکنند و شعب کمتری داشته باشند.

برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .
سایر سیاست آمریکا درباره برجام
ترامپ دیروز در توییتی اعلام کرده امشب سیست های خودرا دربارهه برجام اعلام خواهد کرد ؛ به هرحال امشب به نوعی آینده برجام معلوم میشود پس بی ربط هم نیت اگر به این پیش بینی بپردازیم که سیاست آمریکا چه خواهد بود .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

ابهام در روند صعودی قیمت جهانی طلا ابهام در روند صعودی قیمت جهانی طلا
آخرین قیمت سکه، طلا و ارز
بسته رسید!
شرایط فروش نقدی و اقساطی جک S3 اعلام شد
ایران خودرو: قیمت در فروش قطعی خودروها تغییر نمی‌کند
تحویل خودروهای قابل تحویل به‌جای ثبت‌نامی
سود سپرده‌های کوتاه‌مدت ماه‌شمار شد
روش‌های تشخیص چرم مصنوعی از اصل روش‌های تشخیص چرم مصنوعی از اصل
قیمت طلا و سکه در آخرین روز اولین ماه زمستان قیمت طلا و سکه در آخرین روز اولین ماه زمستان
۷۵درصد سود شرکت‌های دولتی به خزانه واریز می‌شود
توسعه حمل و نقل ترانزیتی با کشور عراق در حال توسعه حمل و نقل ترانزیتی با کشور عراق در حال پیگیری است
خودروسازان با انجام تعهدات مانع نارضایتی مردم خودروسازان با انجام تعهدات مانع نارضایتی مردم شوند
مسئولان برای رفع موانع تولیدو ورود آسان مواد مسئولان برای رفع موانع تولیدو ورود آسان مواد اولیه تلاش کنند
واکنش منفی اوراق تسهیلات مسکن به لغو افزایش و واکنش منفی اوراق تسهیلات مسکن به لغو افزایش وام
٧درصد تولید ناخالص ملی تلف می‌شود

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

پرونده‌ی قاچاق گوشی بسته شد
کاهش ۴۰ درصدی بودجه نانو در لایحه ۹۸/دو برابر اعتبارات از شرکت‌ها مالیات بر ارزش افزوده اخذ شد
کاهش ۳۰ درصدی قیمت ساخت مسکن در سال آینده