چهارشنبه 3 بهمن 1397

رحمانی: تصمیم های مهم با مشورت اتاق های فکر اتخاذ می شود

وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت یکی از برنامه های خود را تشکیل اتاق های فکر برای بخش های مختلف ذکر کرد و گفت: در صورت اخذ رای اعتماد، همه تصمیم های مهم در بخش تولید و بازرگانی با مشورت این اتاق ها اتخاذ می شود.

صنعت و معدن | ایرنا | 3 ماه پیش |10/23/2018 12:21:03 PM 459 بازدید

رحمانی: تصمیم های مهم با مشورت اتاق های فکر اتخاذ می شود
به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «رضا رحمانی» روز سه شنبه در جمع فعالان بخش خصوصی در اتاق بازرگانی ایران افزود: من روی 2 مطلب اهتمام ویژه دارم؛ نخست توجه به انتصاب های جدید - که هفت نفر از همکاران ما بازنشسته می شوند – و دوم تشکیل اتاق های فکر و استفاده از اتاق های فکر موجود است.
وی گفت: شورای گفت و گو یک اتاق فکر است و من به این اتاق فکر اعتقاد دارم؛ در زمان تصویب قانون تشکیل این شورا بسیار امیدوار بودیم که اثربخش باشد.
رحمانی اظهار داشت: اتاق های فکری برای بخش های «صنعت»، «معدن»، «تجارت»، «صادرات»، «مباحث ارز» و «فناوری و آینده پژوهی» تشکیل خواهم داد؛ آئین نامه هایی نیز برای این اتاق ها پیش بینی کرده ایم.
وی ادامه داد: در شرایط جدید، هیچ کس نمی تواند ادعا کند که این مشکلات را به تنهایی بتواند حل کند؛ حتما هر کس بیاید باید به قدرت مردم وصل شود؛ یعنی ما بدون مردم و فعالان بخش خصوصی نمی توانیم مشکلات را برطرف کنیم.
وزیر پیشنهادی صنعت افزود: اینکه مطرح می شود روز ملی صادرات باید توسط بخش خصوصی برگزار شود، ما هیچ مشکلی با چنین مسایلی نداریم؛ روز ملی صادرات و روز صنعت را اتاق برگزار کند؛ مساله مهم این است که ما در کنار هم گام برداریم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود یکی از اولویت های وزارت صنعت، معدن و تجارت را بکارگیری نیروهای انسانی جوان در انتصاب های جدید ذکر کرد.
وزیر پیشنهادی صنعت در مورد پیمان سپاری ارزی نیز گفت: دولت تاکنون یک رویه داشته است؛ زمانی که با رئیس جمهوری جلسه ای برای این امر داشتیم، این مورد را مطرح کردم؛ باید با یکدیگر بنشینیم و صحبت کنیم؛ دولت به بازگشت ارزهای صادراتی نیاز دارد اما در عین حال ایجاد مقررات محدودکننده مشکلاتی را ایجاد می کند؛ در این زمینه باید به الگویی مناسب دست یابیم.
رحمانی در پایان سخنان خود بر استفاده از نظرات بخش خصوصی تاکید کرد و اظهار داشت: در طبقه دهم وزارتخانه (طبقه ای که دفتر وزیر در آن مستقر است) اتاقی در اختیار اتاق بازرگانی قرار می دهیم.
یکی از فعالان اقتصادی در پاسخ به این وعده وزیر پیشنهادی صنعت گفت: عنوان آن اتاق را می توانید «اتاقِ اتاق» بگذارید.
«غلامحسین شافعی» رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران نیز در پایان این نشست گفت: «آقای رحمانی از پارلمان بخش خصوصی رای اعتماد گرفت».
به گزارش ایرنا، در جلسه امروز اتاق ایران با وزیران پیشنهادی رئیس جمهوری قرار است وزیران پیشنهادی وزارتخانه های امور اقتصادی و دارایی، صنعت، معدن و تجارت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی هر کدام به مدت یک ساعت دیدگاهها و برنامه های خود را با فعالان بخش خصوصی در میان بگذارند.
جلسه رای اعتماد به چهار وزیر پیشنهادی رئیس جمهوری شامل فرهاد دژپسند برای تصدی وزارت امور اقتصادی و دارایی، محمد شریعتمداری برای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رضا رحمانی برای وزارت صنعت، معدن و تجارت و محمد اسلامی برای وزارت راه و شهرسازی پنجم آبان برگزار شود.
اقتصام*9189*3065*2025
برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .
سایر سیاست آمریکا درباره برجام
ترامپ دیروز در توییتی اعلام کرده امشب سیست های خودرا دربارهه برجام اعلام خواهد کرد ؛ به هرحال امشب به نوعی آینده برجام معلوم میشود پس بی ربط هم نیت اگر به این پیش بینی بپردازیم که سیاست آمریکا چه خواهد بود .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

آخرین قیمت سکه، طلا و ارز
سود سپرده‌های کوتاه‌مدت ماه‌شمار شد
شرایط فروش نقدی و اقساطی جک S3 اعلام شد
قیمت طلا و سکه در آخرین روز اولین ماه زمستان قیمت طلا و سکه در آخرین روز اولین ماه زمستان
قیمت طلا، سکه و ارز در نخستین روز بهمن‌
روش‌های تشخیص چرم مصنوعی از اصل روش‌های تشخیص چرم مصنوعی از اصل
۱۱ابهام بودجه۹۸
واکنش منفی اوراق تسهیلات مسکن به لغو افزایش و واکنش منفی اوراق تسهیلات مسکن به لغو افزایش وام
مبدا ارائه خدمات بانک‌داری باز، حساب‌های بانکی شود
توزیع ۶۰۰هزار گوشی موبایل با ارز نیمایی تا پایان هفته
پاسخ سازمان برنامه به گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس
قیمت مرغ کاهش یافت
بررسی برترین خودروهای کپی برداری شده چینی
امارات و عربستان به دنبال عرضه یک ارز دیجیتال مشترک
اجرای مرحله سوم عرضه نفت خام در بورس انرژی/ ت اجرای مرحله سوم عرضه نفت خام در بورس انرژی/ تهاتر بدهی دولت از سوی وزیر نفت رد شد

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

تشکیل کمیسیون همکاری‌های معدنی ایران و ترکیه
دولت سکان بازار ارز را به دست می‌گیرد
واردات بدون انتقال ارز تعادل بازار ارز را بهم می‌ریزد
مشکلی برای تامین ارز نداریم/ جریان ورود ارز به اقتصاد تشدید می‌شود
گفتگو با برنده خوش اقبال خودرو206 جشنواره باشگاه مشتریان بانک تجارت
افزایش آمار محکومان مهریه در پی بالا رفتن قیمت سکه
پرداخت 880هزار فقره وام قرض‌الحسنه ازدواج در کشور
تأکید اعضای شورای پول و اعتبار بر بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصاد
دیرکرد و ربا از سیستم بانکداری کشور حذف شود
امضای قرارداد نگهداشت و افزایش توان تولید نفت/حمایت از تولید داخل در اولویت است
صادرکنندگان در بازگشت ارز فعال‌تر شوند
پیشنهاد اختصاص ماهانه ٢۴ لیتر بنزین به هر ایرانی در سال ٩٨
چهارمین عرضه بورسی امسال با استقبال مواجه می‌شود؟
مکارم شیرازی خواستار تنبیه بانک‌های خاطی شد
گودرزی: دستگاه قضایی و بانک مرکزی به متخلفان ارزی رسیدگی کنند