چهارشنبه 3 بهمن 1397

تعدیل مثبت در «شپاکسا»/ «خمحرکه» از افزایش نرخ گیربکس گفت

امروز بسیاری از نمادهایی که در چند روز اخیر شاهد توقفشان بودیم بازگشایی شدند و از این بابت بازگشایی‌هایی که امروز بازار سهام شاهد آن بود نسبت به توقف‌ها تعداد بسیار بیشتری داشت.

بانک وبیمه | اقتصاد آنلاین | 3 ماه پیش |10/22/2018 5:23:54 PM 563 بازدید

تعدیل مثبت در «شپاکسا»/ «خمحرکه» از افزایش نرخ گیربکس گفت
اقتصاد آنلاین - محمدامین خدابخش؛ شاخص بورس تهران روز جاری را با هزار و 659  واحد کاهش به پایان برد و به سطح 187 هزار و 799 واحد تنزل پیدا کرد. در این روز  پیام‌خای ناظران بورس و فرابورس منجر به  11 توقف و 31 بازگشایی شد که تعداد زیادی از این توقف‌ها ناشی از شفاف سازی شرکت‌ها بودند.
«خمحرکه» و افزایش قیمت گیربکس: نماد معاملاتی (خمحرکه) متعلق به شرکت صنعتی نیرو محرکه به دلیل شفاف سازی در خصوص افزایش نرخ گیربکس خانواده پژو متوقف شد. بر این اساس شرکت اعلام کرد که نرخ این محصول را از 858 هزار تومان به 977 هزار تومان افزایش داده است.این افزایش نرخ براساس توافقات انجام شده با شرکت ساپکو این شرکت موفق به اخذ 11/6 درصد افزایش قیمت شده که از ابتدای سال مالی اعمال گردیده است. همچنین افزایش قیمتی معادل 2/2 درصد از بابت اقلام تبادلی به قیمت فروش اضافه شده که هیچگونه تأثیری در حاشیه سود شرکت نخواهد داشت.
«شپاکسا» تعدیل مثبت داد: نماد معاملاتی شرکت پاکسان (شپاکسا) به دلیل تعدیل مثبت سود پیش بینی شده شرکت از 28 میلیارد و 745 میلیون تومان به 36 میلیارد و 179 میلیون تومان، متوقف شد. شرکت خاطر نشان کرده که دلیل افزایش سود یاد شده حذف تخفیفات فروش و افزایش نرخ فروش محصولات داخلی و همچنین افزایش نرخ فروش محصولات صادراتی و سایر محصولات صنعتی با توجه به کشش بازار است.
«شگل» و تغییر نرخ فروش محصولات: نماد معاملاتی (شگل) متعلق به شرکت گلتاش به دلیل افزایش نرخ محصولات متوقف شد. شرکت اعلام کرده است که تغییرات نرخ فروش محصولات نهایی ، افزایش نرخ ارز و مواد اولیه و ادوات بسته بندی اعمال شده، منجر به افزایش سود شرکت از 40 میلیارد و 619 میلیون تومان به 56 میلیارد و 852 میلیون تومان می‌شود.
«بورس» متوقف شد: نماد معاملاتی شرکت بورس اوراق بهادار تهران (بورس) با توجه به افشای اطلاعات در خصوص بازنگری در مبالغ پیش بینی شده عملکرد مالی، متوقف شد. با توجه به روند معاملات انجام شده در بازار بورس طی 7 ماهه ابتدای سال 97 و به تبع آن ضرورت بازنگری در مبالغ پیش بینی شده عملکرد مالی، برآورد درآمد‌های عملیاتی شرکت برای سال مالی منتهی به 29 اسفند 97 از مبلغ 80 میلیارد تومان به 121 میلیارد و 534 میلیون تومان و برآورد بهای تمام شده ارائه خدمات و هزینه‌های عمومی و اداری نیز در مجموع از مبلغ 52 میلیارد و 911 میلیون تومان به مبلغ 665 میلیارد و 354 میلیون تومان افزایش یافته است.
«شبندر» نیمایی شد: دیگر نمادی که در روز جاری خبر از توقف آن به میان آمد نماد معاملاتی (شبندر) متعلق به پالایش نفت بندر عباس بود. علت توقف نماد یاد شده  افزایش نرخ خوراک و تغییر مبنای محاسبه قیمت فرآورده‌های تولیدی از نرخ چهار هزار و 200 تومان به هشت هزار تومان بوده است. بر اساس مصوبه مورخ 29 مهرماه هیئت وزیران از تاریخ یکم آبان 97 نرخ تسعیر ارز برای محاسبه قیمت خوراک پالایشگاه‌ها (نفت خام و میعانات گازی ) و فرآورده‌های تحویلی از پالایشگاه‌ها به شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران (پنج فرآورده اصلی و سوخت هوایی) و فرآورده های ویژه تولیدی برابر با متوسط ماهانه نرخ ارز در سامانه نیما خواهد بود که موضوع فوق منجر به تغییر سود هر سهم می‌شود.
تعدیل مثبت در نماد «سشمال»: نماد معاملاتی شرکت سیمان شمال (سشمال) به دلیل افزایش در آمد پیش بینی شده برای سال مالی جاری متوقف شد. افزایش EPS پیش بینی شده سال مالی  30 آذر 97 از مبلغ 14 تومان و چهار ریال به 15تومان و هشت  ریال به دلیل افزایش پنج  درصدی در فروش محصولات و کنترل هزینه های سربار شامل انرژی و تعمیرات و سایر هزینه ی سربار تولید به میزان پنج درصد و افزایش عوامل مواد مصرفی به میزان هشت درصد و همچنین افزایش هزینه های عمومی و اداری و فروش که درمجموع باعث افزایش سودآوری شرکت به میزان 10درصد شده است.

«کی بی سی» و وصول مطالبات ارزی: نماد معاملاتی شرکت کی بی سی به دلیل شفاف سازی در خصوص وصول مطالبات ارزی، متوقف شد. این شرکت اعلام کرده است که مبلغ 805 هزار و 673 یورو از شرکت سنوفی پاستور فرانسه طلب داشته که توانسته آن را در تاریخ 31 شهریور سال جاری محرز و شناسایی کند. این شرکت در نظر دارد ارز در اختیار خود را با نرخ 10 هزار و 238 تومان سامانه نیما به ازای هر یورو (نرخ استعلامی از بانک مرکزی برای روز 31 شهریور 97 ) ،را به فروش برساند. گفتنی است، سود حاصل از تسعیر ارز این مبلغ  هشت میلیارد و 249 میلیون تومان به شرح فوق در عملکرد 6 ماهه اول سال 1397 این شرکت لحاظ شده است .

«های وب» متوقف شد: دیگر نماد متوقف شده (های وب) بود که به دلیل امضاء قرارداد تامین و راه اندازی شبکه رادیو ترانک دیجیتال، متوقف شد. «های وب» خبر داد است که  قرار دادی به منظور تامین و راه اندازی شبکه رادیو ترانک دیجیتال مشتمل بر 14 عدد BTS و 14 عدد بیسیم خودرویی با استفاده از فناوری TETRA با شرکت نفت و گاز پارس(NIOC-POGC) به مبلغ دو میلیون و 63 هزار و 260 یورو به مدت 3 ماه و به صورت ترک تشریفات مناقصه بعلت انحصاری بودن اپراتور رادیو ترانک عمومی به امضا رسیده است.

بازگشت «ثشاهد» به تابلوی معاملات: نماد معاملاتی شرکت شاهد (ثشاهد) پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه مبنی بر تقسیم سود نقدی 10 تومانی، بدون محدودیت نوسان قیمت با استفاده از مکانیزم حراج آماده انجام معامله است.

خلاصه پیام‌های امروز ناظران بورس و فرابورس در جدول زیر آمده است:

13970730

برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .
سایر سیاست آمریکا درباره برجام
ترامپ دیروز در توییتی اعلام کرده امشب سیست های خودرا دربارهه برجام اعلام خواهد کرد ؛ به هرحال امشب به نوعی آینده برجام معلوم میشود پس بی ربط هم نیت اگر به این پیش بینی بپردازیم که سیاست آمریکا چه خواهد بود .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

آخرین قیمت سکه، طلا و ارز
سود سپرده‌های کوتاه‌مدت ماه‌شمار شد
شرایط فروش نقدی و اقساطی جک S3 اعلام شد
قیمت طلا و سکه در آخرین روز اولین ماه زمستان قیمت طلا و سکه در آخرین روز اولین ماه زمستان
قیمت طلا، سکه و ارز در نخستین روز بهمن‌
روش‌های تشخیص چرم مصنوعی از اصل روش‌های تشخیص چرم مصنوعی از اصل
۱۱ابهام بودجه۹۸
واکنش منفی اوراق تسهیلات مسکن به لغو افزایش و واکنش منفی اوراق تسهیلات مسکن به لغو افزایش وام
مبدا ارائه خدمات بانک‌داری باز، حساب‌های بانکی شود
توزیع ۶۰۰هزار گوشی موبایل با ارز نیمایی تا پایان هفته
پاسخ سازمان برنامه به گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس
قیمت مرغ کاهش یافت
بررسی برترین خودروهای کپی برداری شده چینی
امارات و عربستان به دنبال عرضه یک ارز دیجیتال مشترک
اجرای مرحله سوم عرضه نفت خام در بورس انرژی/ ت اجرای مرحله سوم عرضه نفت خام در بورس انرژی/ تهاتر بدهی دولت از سوی وزیر نفت رد شد

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

تشکیل کمیسیون همکاری‌های معدنی ایران و ترکیه
دولت سکان بازار ارز را به دست می‌گیرد
واردات بدون انتقال ارز تعادل بازار ارز را بهم می‌ریزد
مشکلی برای تامین ارز نداریم/ جریان ورود ارز به اقتصاد تشدید می‌شود
گفتگو با برنده خوش اقبال خودرو206 جشنواره باشگاه مشتریان بانک تجارت
افزایش آمار محکومان مهریه در پی بالا رفتن قیمت سکه
پرداخت 880هزار فقره وام قرض‌الحسنه ازدواج در کشور
تأکید اعضای شورای پول و اعتبار بر بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصاد
دیرکرد و ربا از سیستم بانکداری کشور حذف شود
امضای قرارداد نگهداشت و افزایش توان تولید نفت/حمایت از تولید داخل در اولویت است
صادرکنندگان در بازگشت ارز فعال‌تر شوند
پیشنهاد اختصاص ماهانه ٢۴ لیتر بنزین به هر ایرانی در سال ٩٨
چهارمین عرضه بورسی امسال با استقبال مواجه می‌شود؟
مکارم شیرازی خواستار تنبیه بانک‌های خاطی شد
گودرزی: دستگاه قضایی و بانک مرکزی به متخلفان ارزی رسیدگی کنند