سه شنبه 2 بهمن 1397

کاهش شدید قیمت سهم‌های خودرویی و بانکی در معاملات امروز

معامله‌گران بازار سهام امروز نیز شاهد افت قیمت سهام نسبت به روز گذشته بودند. افت‌ امروز با شیب ملایم‌تری صورت گرفت اما خودرویی‌ها و بانکی‌ها کاهش قیمت شدیدی را تجربه کردند.

بازار | ایسنا | 3 ماه پیش |10/22/2018 4:33:48 PM 381 بازدید

کاهش شدید قیمت سهم‌های خودرویی و بانکی در معاملات امروز

به گزارش ایسنا، امروز بار دیگر شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۱۶۵۹ واحد افت کرد و تا رقم ۱۸۷ هزار و ۷۷۸ واحدی پایین آمد. همچنین شاخص کل هم وزن هم جهت با نماگر اصلی ۳۷۱ واحد کاهش یافت و در تراز ۲۸ هزار و ۹۴۱ واحدی نشست.

روز گذشته شاخص کل بازده نقدی و قیمتی با رشد مواجه شد و تعداد زیادی از شرکت‌های بورسی بزرگ و شاخص دار به رشد این نماگر کمک کردند اما در روز گذشته عمده سهم‌ها با کاهش قیمت مواجه شدند. به همین علت شاخص کل هم‌وزن نیز روند کاهشی داشته است.

اما امروز شرکت‌های بزرگ نیز نتوانستند به کمک نماگر اصلی بازار بیایند و بدین ترتیب نمادهایی از گروه بانک و موسسات اعتباری و همچنین پالایشگاهی و فولادی به کاهش شاخص کل دامن زدند. از جمله این نمادها می‌توان به نماد شرکت‌های بانک ملت، پالایش نفت بندرعباس و فولاد مبارکه اصفهان اشاره کرد. هر یک از این شرکت‌ها به ترتیب ۲۸۹، ۱۷۸ و ۱۷۶ واحد تاثیر کاهنده روی دماسنج بازار سرمایه داشتند.

اما در طرف مقابل معدود شرکت‌هایی همچون پتروشیمی پارس، گسترش نفت و گاز پارسیان و پتروشیمی خارک هر یک به ترتیب با ۳۲۱، ۱۷۰ و ۱۱۵ واحد تاثیر افزاینده سعی کردند نگذارند شاخص‌های بازار بیش از این افت کنند.

امروز در گروه محصولات شیمیایی شاهد نوسان قیمت اکثر سهم‌ها حداکثر تا دو درصد رو به بالا یا پایین بود. در عین حال پتروشیمی پارس که بیشترین تاثیر افزاینده را روی نماگر اصلی بازار داشت امروز با صف خرید مواجه شد.

اما سهام بانک‌ها و موسسات اعتباری امروز یک دست با کاهش شدید قیمت روبرو شد به طوری که نمادهایی از این گروه تاثیر بسزایی در کاهش شاخص‌های بازار داشته‌اند. با این مساله سهام بسیاری از شرکت‌های بانکی امروز بیش از چهار درصد و بعضا تا مرز پنج درصد افت قیمت را تجربه کرده‌اند.

در گروه استخراج کانه‌های فلزی عمدتا سهم‌ها حدود دو درصد با افت قیمت روبرو شدند. در این گروه حدود ۶۹ میلیون سهم به ارزش بیش از ۴۵ میلیارد تومان در ۷۱۳۷ نوبت معامله مورد دادوستد قرار گرفت.

در طی هفته‌های گذشته برخی از سهم‌ها در گروه خودرو و ساخت قطعات با افزایش یا کاهش قیمت ناگهانی مواجه شدند. این موضوع باعث صف‌های خرید یا فروش ناپایدار در این گروه شد. امروز نیز روند قیمت سهم‌های خودرویی به شدت کاهنده بود. مخصوصا در سهم‌های شاخص‌دار شاهد صف‌های فروش بودیم.

ارزش معاملات بورس تهران امروز به رقم ۱۱۷۷ میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۳.۲ میلیارد سهم و اوراق مالی طی ۲۱۳ هزار و ۹۶۰ نوبت دادوستد بود.

آیفکس نیز امروز ۸.۷ واحد کاهش یافت و به رقم ۲۱۰۲ واحدی رسید. کاهش شاخص کل فرابورس در حالی امروز صورت گرفته است که در هفته گذشته این شاخص برای دومین بار در تاریخ فرابورس توانست تراز ۲۰۰۰ واحدی را پشت سر بگذارد؛ ارزش معاملات این بازار امروز رقم ۶۹۲ میلیارد تومان را رد کرد و حجم معاملات به عدد ۹۷۳ میلیون سهم و اوراق مالی رسید.

انتهای پیام

برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .
سایر سیاست آمریکا درباره برجام
ترامپ دیروز در توییتی اعلام کرده امشب سیست های خودرا دربارهه برجام اعلام خواهد کرد ؛ به هرحال امشب به نوعی آینده برجام معلوم میشود پس بی ربط هم نیت اگر به این پیش بینی بپردازیم که سیاست آمریکا چه خواهد بود .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

ابهام در روند صعودی قیمت جهانی طلا ابهام در روند صعودی قیمت جهانی طلا
آخرین قیمت سکه، طلا و ارز
بسته رسید!
شرایط فروش نقدی و اقساطی جک S3 اعلام شد
ایران خودرو: قیمت در فروش قطعی خودروها تغییر نمی‌کند
تحویل خودروهای قابل تحویل به‌جای ثبت‌نامی
سود سپرده‌های کوتاه‌مدت ماه‌شمار شد
روش‌های تشخیص چرم مصنوعی از اصل روش‌های تشخیص چرم مصنوعی از اصل
قیمت طلا و سکه در آخرین روز اولین ماه زمستان قیمت طلا و سکه در آخرین روز اولین ماه زمستان
۷۵درصد سود شرکت‌های دولتی به خزانه واریز می‌شود
توسعه حمل و نقل ترانزیتی با کشور عراق در حال توسعه حمل و نقل ترانزیتی با کشور عراق در حال پیگیری است
خودروسازان با انجام تعهدات مانع نارضایتی مردم خودروسازان با انجام تعهدات مانع نارضایتی مردم شوند
مسئولان برای رفع موانع تولیدو ورود آسان مواد مسئولان برای رفع موانع تولیدو ورود آسان مواد اولیه تلاش کنند
واکنش منفی اوراق تسهیلات مسکن به لغو افزایش و واکنش منفی اوراق تسهیلات مسکن به لغو افزایش وام
٧درصد تولید ناخالص ملی تلف می‌شود

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

پرونده‌ی قاچاق گوشی بسته شد
کاهش ۴۰ درصدی بودجه نانو در لایحه ۹۸/دو برابر اعتبارات از شرکت‌ها مالیات بر ارزش افزوده اخذ شد
کاهش ۳۰ درصدی قیمت ساخت مسکن در سال آینده