شنبه 7 اردیبهشت 1398

می‌خواهید در سنین پایین بازنشسته شوید؟

یک توسعه دهنده کسب و کار اظهار کرد: استارتاپ ویکندها، فرصتی هستند تا ایده‌ها را به کسب و کار تبدیل کنند.

کسب و کار | ایسنا | 6 ماه پیش |10/20/2018 7:02:00 AM 1148 بازدید

می‌خواهید در سنین پایین بازنشسته شوید؟

به گزارش ایسنا، سعید ابراهیمیان در آیین آغاز به کار اولین رویداد استارتاپی حوزه فضای مجازی که توسط مجموعه رویدادهای کارآفرینی جهاددانشگاهی زنجان برگزار می‌شود، با اشاره به اینکه مهم‌ترین داشته هر انسانی زمان است، گفت: باید یاد بگیریم که برای پول کار نکنیم و  به دنبال این باشیم که با ایجاد کسب و کارهای جدید خود را در سنین پایین بازنشسته کنیم و از مزیت این کسب‌ و کارها بهره ببریم.

وی با تعریف شانس ادامه داد: شانس به معنای آمادگی داشتن برای یک فرصت است و اگر این آمادگی را برای فرصت‌ها در خودتان ایجاد کنید باور خواهید کرد می‌توانید.

این تسهیل‌دهنده کسب و کار با اشاره به اینکه استارتاپ ویکندها، فرصتی هستند تا ایده‌ها را به کسب و کار تبدیل کنند، گفت: اگر به تعریف اثر پروانه‌ای واقف باشید می‌دانید که اگر پروانه‌ای در آن سر دنیا بال‌هایش را تکان دهد در این سر دنیا طوفانی برپا خواهد شد و این امر یعنی اینکه کارهای کوچک شما بی‌نتیجه نخواهد ماند.

ابراهیمیان افزود: 80 درصد رخدادها، توسط 20 درصد ایده‌ها محقق می‌شود و برای رسیدن به یک کسب و کار باید 20 درصد تلاش خود را انجام دهید تا به 80 درصد نتیجه آن دست پیدا کنید. در هر رویداد استارتاپی بالغ بر 54 ساعت بر روی یک ایده کسب و کار، کار می‌شود و سعی می‌شود تا افراد با تشکیل تیم و  پرورش ایده در طی این 54 ساعت به یک نتیجه برای ایجاد کسب و کارهای جدید دست پیدا کنند.

این توسعه‌دهنده کسب و کار با اشاره به قانون پارکینسون، خاطرنشان کرد: این قانون بیان می‌کند که برای هر کاری هر چه قدر که زمان تخصیص دهید همان قدر طول می‌کشد و طبق قانون پارکینسون 54 ساعت برای پرورش یک ایده مناسب برای ایجاد یک کسب و کار کافی است.

یک توسعه دهنده کسب و کار دیگر نیز اظهار کرد: غالب کسب و کارهای موفق، تیم‌های دو نفره بودند.

سیدرضا علوی در این آیین با اشاره به اینکه رویدادهای استارتاپی غالبا هدف آموزشی دارند، گفت: آموزش عملی و ترویج کارآفرینی ناب از طریق تجربه و شبکه‌سازی بین عوامل محلی اکوسیستم کارآفرینی از اهداف استارتاپ‌ها است. شبکه‌سازی می‌تواند بسیار در موفقیت افراد شرکت‌کننده در استارتاپ‌ها تاثیرگذار باشد.

علوی با اشاره به اینکه شانس دارای یک منطق است، افزود: نگرش، فرصت و اقدام و آمادگی از چهار اصول شانس محسوب می‌شود و آموزش و شبکه‌سازی بسیار در این فرآیند اهمیت دارد.

این توسعه دهنده کسب و کار گفت: تقریبا همه کسب و کارهای موفق تیم‌های دو نفره بودند و استارتاپ‌ها فرصتی است تا افراد تیم خود را برای کسب و کار پیدا کنند.

وی با اشاره به تعریف ریسک به اینکه ریسک احتمال وقوع یک رخداد که معمولا خوش‌آیند هم نیست، گفت: دو مدل ریسک در کسب و کارها وجود دارد که یکی از آنها ریسک فناوری است که خطری که از طرف فناوری می‌تواند وجود داشته باشد را بررسی می‌کند و دیگری ریسک بازار است و اینکه آیا می‌توانیم محصولی که تولید کرده‌ایم را بفروشیم را بررسی می‌کند.

علوی گفت: ریسک فناوری در حوزه آی‌تی زیاد نیست و در واقع در این رویداد کمک خواهیم کرد تا گروه‌ها ریسک بازار را کاهش دهند.

این تسهیل‌کننده کسب و کار اظهار کرد: کسب و کار نو پا سازمانی موقتی است که در جست‌وجوی یک مدل کسب و کار مقیاس‌پذیر، تکرارپذیر و سودآور است و استارتاپ‌ها در واقع شرکت نیستند و یک تیم هستند و از همین نظر است که در این رویدادها شبکه‌سازی اهمیت پیدا می‌کند.

وی افزود: چرخه اعتبار سنجی مدل، الگویی است که ریسک کار را پایین می‌آورد و کمترین ویژگی‌های که می‌توان با کمک آن از مشتری بازخورد مناسب گرفت حداقل محصول قابل ارائه است و با کمک این مدل می‌توان این کار را انجام  داد.

به گزارش ایسنا، استارتاپ یک کسب و کاری است که قسمتی از آن مبتنی بر فناوری است. هر کسب و کار که بر پایه فناوری است، لزوما استارتاپ نیست، ولی همه استارتاپ‌ها به طرزی از وب، موبایل، اینترنت و تکنولوژی های جدید استفاده می‌کنند تا رشد بالایی داشته باشند و به تعداد کاربران بالایی برسند.

استارتاپ ویکند نیز (به انگلیسی: Startup Weekend) یک رویداد آموزشی-تجربی در سراسر دنیاست که در ۳ روز متوالی (در انتهای هفته) برگزار می‌شود. در این برنامه شرکت کنندگان پر انگیزه‌ای شامل برنامه نویسان، مدیران تجاری، عاشقان استارتاپ، بازاریاب‌ها و طراحان گرافیک گرد هم می‌آیند تا طی ۵۴ ساعت ایده هایشان را مطرح کنند، گروه تشکیل بدهند و هر گروه ایده‌ای را اجرا کند.

این برنامه جهانی در بیش از ۴۸۰ شهر دنیا برگزار گردیده و شبکه پهناوری از مشتاقان کارآفرینی را پدید آورده است. در استارتاپ ویکند، ایده‌های زیادی مطرح می‌شوند اما آنچه در این برنامه اهمیت فراوان دارد فقط سه چیز است. اجرا، اجرا و فقط اجرا. این برنامه از ساعت ۶ بعدازظهر روز جمعه آغاز و تا ساعت ۹ شب روز یکشنبه ادامه دارد. در این برنامه شرکت کنندگان (کمتر ۱۰۰ نفر در ۱۰ تیم) همگی در یک فضای مشترک قرار می‌گیرند و با کمک مربیان خبره که از میان کارآفرینان موفق انتخاب می‌گردند ایده‌ها را به کسب و کار تبدیل می‌کنند. در پایان برنامه تیم‌ها پروژه‌های خود را به هیئتی از داوران که از میان جامعه سرمایه‌گذار و استادان دانشگاهی و کارآفرینان هستند، ارائه می‌کنند. این رویداد در سطح جهانی توسط برندهای معتبری همچون گوگل، مایکروسافت، آمازون و ... حمایت تجاری می‌شود.​
انتهای پیام

برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .
سایر سیاست آمریکا درباره برجام
ترامپ دیروز در توییتی اعلام کرده امشب سیست های خودرا دربارهه برجام اعلام خواهد کرد ؛ به هرحال امشب به نوعی آینده برجام معلوم میشود پس بی ربط هم نیت اگر به این پیش بینی بپردازیم که سیاست آمریکا چه خواهد بود .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

روزنامه ایتالیایی: تنش میان ایران وآمریکا قیم روزنامه ایتالیایی: تنش میان ایران وآمریکا قیمت نفت رابالابرد
آسوشیتدپرس: آمریکا باز هم معافیت خرید نفت ایر آسوشیتدپرس: آمریکا باز هم معافیت خرید نفت ایران را بررسی می کند
چشم بورس‌بازان به ورود پتروشیمی نوری روشن می‌ چشم بورس‌بازان به ورود پتروشیمی نوری روشن می‌شود/خان هفتم، ارائه صورت‌های مالی
ناگفته‌های رحمانی از روزهای سخت صنعت در سال97 ناگفته‌های رحمانی از روزهای سخت صنعت در سال97
وزیر صنعت: باید برخورد با تخلف از مبدا تولید و عرضه آغاز شود
سایه سنگین اقتصاد کلان بر بازار مسکن سایه سنگین اقتصاد کلان بر بازار مسکن
افزایش تعداد شرکت‌های زیست‌بوم شریف تا افق ۱۴ افزایش تعداد شرکت‌های زیست‌بوم شریف تا افق ۱۴۰۴
کاهش نرخ ۳۳ارز بانکی کاهش نرخ ۳۳ارز بانکی
سقف تسهیلات واحدهای تولیدی بزرگ افزایش می یاب سقف تسهیلات واحدهای تولیدی بزرگ افزایش می یابد
شرکت های دانش بنیان سالانه 900 هزار میلیارد ر شرکت های دانش بنیان سالانه 900 هزار میلیارد ریال فروش دارند
همتی : بر هم خوردن بازار ارز توهم بود
پس لرزه‌های تحریم نفتی ایران در هند احساس شد پس لرزه‌های تحریم نفتی ایران در هند احساس شد
دلیل بی‌اعتنایی ارز به ترامپ چیست؟ دلیل بی‌اعتنایی ارز به ترامپ چیست؟
رفع ممنوعیت واردات خودرو در حال پیگیری است رفع ممنوعیت واردات خودرو در حال پیگیری است
بخشی از مشکلات صنعت فرش ماشینی برطرف شده است بخشی از مشکلات صنعت فرش ماشینی برطرف شده است

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

ضرورت پرداخت وام به سیل زده‌ها
تلاش هند برای صادرات چای به ایران
سقوط آزاد نفت به فرمان کاخ سفید/ با استراتژی آمریکایی بازارها منفی بسته می‌شوند
تحویل تمامی خودروهای پیش فروش شده تا آخر مهرماه
جزئیات راه‌اندازی بی‌آرتی تهران-کرج
تحویل تمامی خودروهای پیش فروش شده تا آخر مهرماه
جزئیات راه‌اندازی بی‌آرتی تهران-کرج
شریعتمداری: نظام مزدی باید اصلاح شود
نخستین عرضه اولیه امسال بورس روز دوشنبه انجام می‌شود
نظام صلاحیت مهارت نیروی کار تدوین می‌شود
31 میلیون دلار صادرات توسط شرکت های تعاونی گیلان انجام شد
بحران نفتی گردن دولت کانادا افتاد
بازی همتا با قیمت گوشی
۳راهکار برای حمایت از مستاجران/ دولت با سایت‌های متخلف برخورد کند
قرارداد ۱۴.۸ میلیارد دلاری برای تسهیلات ارزی با ۲۰ بانک