پنجشنبه 1 آذر 1397

سایپا نیاز به اصلاح ساختار دارد

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: اجرای محورهای پنج گانه برنامه های پیش بینی شده جهت گذر از شرایط سخت کنونی با همراهی و تلاش همه کارکنان، گروه سایپا را در مسیر رشد و پویایی قرار خواهد داد.

خودرو | اقتصاد آنلاین | 1 ماه پیش |10/17/2018 10:24:20 PM 329 بازدید

سایپا نیاز به اصلاح ساختار دارد
به گزارش اقتصادآنلاین، مراسم معارفه و تودیع مدیران عامل جدید و قدیم گروه خودروسازی سایپا با حضور معاون توسعه صنایع حمل و نقل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، اعضای هیات مدیره، معاونان و مدیران عامل شرکت های گروه خودروسازی سایپا در این شرکت برگزار شد.

در این مراسم دکتر محمدرضا سروش، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: اینجانب با اطلاع از شرایط دشوار صنعت خودرو و سایپا قبول مسئولیت کردم و  نگاه من تقویت رویکرد اقتصادی بنگاه است.

سروش با اشاره به محورهای پنج گانه برنامه های گروه سایپا گفت: اولین محور، مدیریت منابع به منظور سودآوری برای تمامی ذی نفعان و شرکای تجاری است که باید تمامی ذی نفعان متناسب با ویژگی های خودشان به سودآوری برسند و تلاش خواهیم کرد که این مهم برای سهامداران در آینده تحقق یابد.

وی تاکید کرد: با راهبردهای بلندمدت بر اساس نیاز مشتریان و ذی نفعان در راستای پویایی بنگاه اقتصادی با رویکرد سودآوری حرکت خواهیم کرد.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در ادامه دومین محور برنامه های خود را اعمال اصول حاکمیتی شرکتی دانست و گفت: سازمان سایپا نیاز به اصلاح ساختار دارد به نحوی که نظام پاسخ گویی در سازمان سایپا انسجام بیشتری پیدا کند و اگر بخواهیم به موفقیت دست یابیم باید ساختار متناسبی در راستای اصول حاکمیتی شرکتی ایجاد کنیم.

وی با اشاره به اینکه بروکراسی سازمان باید در جهت شفافیت فرآیندها بازیابی شود، تاکید کرد: از حاشیه ها و تنش های محیطی و سیاست بازی پرهیز خواهیم کرد و تمرکزمان بر تولید و توسعه محصول خواهد بود.

سروش چابک سازی سازمانی و انضباط مالی، اصل پاکدستی و توجه به اصول اخلاقی و رعایت انصاف، آموزش کارکنان و مدیران و اصلاح فرآیندهای عملیاتی در فروش و زنجیره تامین را از محورهای اصلی فعالیت ها در سایپا معرفی کرد.

وی رعایت حقوق شرکای تجاری و تامین کنندگان را مهم دانست و گفت: فرآیند زنجیره ارزش تامین کنندگان باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد و در این زمینه تلاش خواهیم کرد.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با اشاره به ذهنیت نامناسب جامعه در خصوص برخی از محصولات گروه سایپا گفت: با تمام تلاش هایی که در گذشته صورت گرفته در زمینه اصلاح ذهنیت جامعه نسبت به برخی از محصولات گروه سایپا باید تلاش بیشتری در حوزه های رفتاری و ارتباطی صورت پذیرد.

وی در خصوص قیمت تمام شده محصولات خواستار همکاری بیشتر وزارت صنعت، معدن و تجارت و مجلس شورای اسلامی شد و گفت: بنگاه اقتصادی نمی تواند محصولی تولید کند که با زیان همراه باشد البته باید با اصلاح ساختار درونی بر قیمت تمام شده محصولات، مدیریت بهتری اعمال شود.

سروش تاکید کرد: قیمت خودرو باید شفاف، به روز و منصفانه باشد و بر این اساس باید تمرکزمان بر مدیریت بهره ور و به دور از هرگونه ریخت و پاش باشد و همچنین ببر روی سازماندهی کمی و کیفی منابع انسانی توجه بیشتری صورت گیرد.

وی ارتقای کیفی محصولات و خدمات پس از فروش را محور سوم برنامه های خود دانست و گفت: فرهنگ خدمت رسانی شایسته در شبکه خدمات پس از فروش، آموزش کارکنان و تامین قطعات با نگاه به داخلی سازی از الزامات اصلی گروه سایپا است و باید فعالیت ها در این حوزه سودآور و توام با افزایش رضایت مندی مشتریان باشد.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا افزود: محور چهارم برنامه ها باید بر اساس اصلاح ساختار محصولات تولیدی آتی گروه سایپا اجرا شود و تنوع محصولات در همه رده های قیمتی و کلاس خودرویی مد نظر قرار گیرد.

وی تاکید کرد: باید بر توسعه برند و تمرکز بر تولید محصولات داخلی بیشتر از گذشته تلاش شود و علاوه بر این در حوزه تولید خودروهای تجاری هم با توجه به پتانسیل های موجود و نیاز کشور باید برنامه ریزی دقیق تری صورت گیرد چراکه تولید خودروهای تجاری سودآور خواهد بود.

سروش افزود: تجهیز و توسعه ناوگان شهری و بین شهری با تولید مینی بوس، اتوبوس های شهری و بین شهری، وانت و کشنده ها فرصت های خوبی را در کشور فراهم کرده و باید در این حوزه برنامه های جدی تری را دنبال کنیم که نیازمند کار عمیق و وسیع با بهره گیری از تمام ظرفیت ها است.

وی اصلاح ساختار کسب و کار شرکت های زیر مجموعه گروه سایپا را محور پنجم برنامه های خود معرفی کرد و گفت: باید دارایی و نرخ بازده شرکت ها با هم تناسب داشته باشند.

مدیرعامل گروه سایپا تصریح کرد: در گروه سایپا شرکت های متعددی وجود دارند که بعضا خارج از زنجیره ارزش هستند و با فضای فعلی باید با بازنگری در روش ها و فرآیندها به سودآوری برسند.

برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .
سایر سیاست آمریکا درباره برجام
ترامپ دیروز در توییتی اعلام کرده امشب سیست های خودرا دربارهه برجام اعلام خواهد کرد ؛ به هرحال امشب به نوعی آینده برجام معلوم میشود پس بی ربط هم نیت اگر به این پیش بینی بپردازیم که سیاست آمریکا چه خواهد بود .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

کاهش قیمت مسکن تا چهار ماه آینده کاهش قیمت مسکن تا چهار ماه آینده
۲۱پیش‌بینی کارشناسی از بازار مسکن ۲۱پیش‌بینی کارشناسی از بازار مسکن
سرانجام قیمت گذاری خودروها به کجا رسید؟ سرانجام قیمت گذاری خودروها به کجا رسید؟
بازارها با شروع تحریم ها چه واکنشی نشان می ده بازارها با شروع تحریم ها چه واکنشی نشان می دهند؟- جمال رازقی
قیمت خودرو در انتظار رأی روحانی
خبر خوش مالیاتی برای کارآفرینان
قیمت طلا، سکه و ارز در ۲۹ آبان‌ماه
مظنه طلا و سکه؟ مظنه طلا و سکه؟
گمانه‌زنی درباره سرنوشت بازار مسکن در 3سال آی گمانه‌زنی درباره سرنوشت بازار مسکن در 3سال آینده
قیمت طلا، سکه و ارز در آخرین روز آبان‌
بازار متشکل ارز آزاد مقدمه‌ای برای نظام تک‌نر بازار متشکل ارز آزاد مقدمه‌ای برای نظام تک‌نرخی است
آشفته بازار خودرو و راه های برون رفت از بحران آشفته بازار خودرو و راه های برون رفت از بحران صنعت خودروسازی
چری تیگو ۷ جدید رونمایی شد +تصاویر
دولت قیمت‌گذاری دستوری را کنار بگذارد/ بازار خودرو چگونه متعادل می‌شود؟
تحریم بخش کشتیرانی خلاف قوانین بین المللی دری تحریم بخش کشتیرانی خلاف قوانین بین المللی دریانوردی است

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

بازار ارز در کنترل دولت است/ بازگشت ۷میلیارد دلار ارز صادراتی به سامانه نیما
نظارت سلیقه ای و آشفتگی بازار کهگیلویه
عدم اجرای قانون پیش فروش مسکن، خریداران را متضرر می کند
1057 واحد صنعتی غیرفعال کشور جان دوباره گرفتند
نرخ سودهای بانکی مانع بزرگ حوزه تولید است
اطلاعات انبارهای خراسان شمالی راستی آزمایی می شود
افزایش تولید در هکتار راهکار بهبود معیشت کشاورزان است
1057 واحد صنعتی راکد کشور جان دوباره گرفتند
تجار کردعراقی: موانع توسعه روابط اقتصادی با ایران رفع شود
چرا نماینده وزارت اقتصاد در جلسه ستاد مبارزه با قاچاق نبود؟
جزئیات محاسبه نرخ امداد خودرو/ با امدادگرنماهای دولتی و شبه‌دولتی طرف هستیم
قانون کار را به مسلخ برده‌اند
۹۰درصد ارز صادراتِ بالای ۱۰میلیون یورو باید به کشور بازگردد
«عباس رضایی» استاندار اصفهان شد
اوراق وقف دانشگاهی در بورس قابل معامله می شود