دوشنبه 2 اردیبهشت 1398

تفاهمنامه همکاری بین اتاق های بازرگانی البرزو خرمشهر منعقدشد

تفاهمنامه همکاری بین اتاق های بازرگانی استان البرز و خرمشهر روز سه شنبه با حضور مدیران و معاونان استانداری های خوزستان و البرز در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرمشهر منعقد شد.

صنعت و معدن | ایرنا | 6 ماه پیش |10/16/2018 10:47:11 PM 849 بازدید

تفاهمنامه همکاری بین اتاق های بازرگانی البرزو خرمشهر منعقدشد
به گزارش ایرنا رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان البرز روز سه شنبه در نشست مشترک اقتصادی اتاق های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان های خوزستان و البرز در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی خرمشهر با بیان اینکه تاکنون 150 برند برتر کشور در استان البرز شناسایی شد ه است گفت:اکثر واحدهای تولیدی در استان البرز وابسته به بخش خصوصی بوده و هیچ سرمایه گذاری دولتی در بخش تولید در این استان انجام نشده است.
جهانگیر شاهمرادی شمار شهرک های صنعتی خصوصی استان البرز را 6 شهرک عنوان کرد و گفت: از این تعداد 2 شهرک صنعتی در 2 سال اخیر با عنوان شهرک های صنعتی خصوصی برتر کشور شناخته شدند.
وی افزود: مراکز علمی، پژوهشی و پارک های علمی و فناوری استان البرز در ارتقای تولیدات واحدهای صنعتی نقش عمده ای ایفا کرده اند و به همین جهت خیلی از محصولات دانش بنیان در استان البرز تولید می شود.
وی اظهار داشت: با توجه به بسته های سرمایه گذاری که در منطقه آزاد اروند تعریف شده، قطعا علاقه مندان خوبی در استان البرز برای سرمایه گذاری در این منطقه وجود دارد و همین امر رونق بهتری به صادرات کالا به کشور عراق خواهد داد.
شاهمرادی، مزیت سنجی ، شناسایی بازار کشور عراق را مهم بیان کرد و گفت: ما باید در قالب شرکت های توسعه صادرات بازارها و تجار کشورهای عراق، آسیای میانه و حاشیه خلیج فارس و از همه مهمتر کشورهای آفریقایی را شناسایی کنیم و با مدیریت و برنامه ریزی بین واحدهای تولیدی تقسیم کار کنیم.
وی صادرات را تنها راهکار برای برون رفت از رکود اقتصادی عنوان کرد و گفت: : با توجه به رکود حاکم بر صنعت و مشکلاتی که در بازار پیش آمده باید تلاش کنیم با استفاده از تجربه کشورهای دیگر و بهره گیری از اشتراک ها سهمی در بازار تجارت حلال بدست آوریم.
*** سه هزار و 790 میلیارد ریال سرمایه گذاری در منطقه آزاد اروند
معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب‌ وکارهای سازمان منطقه آزاد اروند نیز در این نشست به صدور 149 مجوز سرمایه‌گذاری در این منطقه آزاد اشاره کرد و گفت: در 6 ماهه نخست سال جاری ضمن صدور 149 مجوز سرمایه گذاری سه هزار و 790 میلیارد ریال در منطقه آزاد اروند نیز سرمایه گذاری شده است.
سیدعلی موسوی در این نشست منطقه آزاد اروند را یکی از هفت منطقه آزاد دارای ویژگی‌های برجسته اقتصادی معرفی کرد و گفت: در منطقه آزاد اروند 2 اتاق بازرگانی با بیش از یکهزار و 500 تاجر و بازرگان، 60 اتحادیه و 2 شهرک صنعتی فعال در شهرهای آبادان و خرمشهر وجود دارد.
معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب‌وکارهای سازمان منطقه آزاد اروند گفت: به رغم وضعیت خاص صنعت و اقتصاد در سطح کشور، منطقه آزاد اروند شاهد وضعیت خوبی است و در همین راستا نیز 179 بسته اقتصادی تعریف شده است.
موسوی اظهار داشت: در 6 ماهه نخست سال جاری بیش از 35 میلیون دلار صادرات مجدد و 70 میلیون دلار صادرات محصولات منطقه به کشورهای خارجی انجام شده است.
وی ادامه داد: در این مدت 115 پروانه اشتغال خارجی به ارزش 28 میلیون دلار در منطقه آزاد اروند صادر شد.
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان در این نشست دسترسی به آبهای آزاد بین المللی و سرزمینی را یکی از محورهای توسعه اقتصادی دانست و گفت: استان خوزستان با دارا بودن مرزهای شلمچه و چذابه و فاصله 20 کیلومتری با استان بصره عراق فرصت مناسبی برای صادرات و بدست آوردن بازار این استان در اختیار دارد.
امیرحسین نظری، صادرات فنی و مهندسی به کشورهای سوریه و عراق را از دیگر فرصت های مناسب بیان کرد و گفت: با توجه به شرایط فعلی رکود اقتصادی در کشور توجه به بحث صادرات مهم است.
وی حضور روزانه 15 هزار نفری اتباع عراقی در بازارهای آبادان و خرمشهر را فرصت مناسبی برای رونق کسب و کار در این شهرستان ها عنوان کرد و گفت: برای ایجاد زیرساخت های لازم همچون آموزش های لازم نیروهای فنی و مهندسی و تجار آمادگی کامل داریم.
*** 71 شهرک و ناحیه صنعتی در خوزستان وجود دارد
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان گفت: 71 شهرک و ناحیه صنعتی در خوزستان وجود دارد که 2 هزار و 800 قرارداد واگذاری منعقد شده و بخشی از این شهرک ها در منطقه آزاد اروند و شهرهای آبادان و خرمشهر قرار دارند.
اخلاق محمدیان اظهار داشت: همجواری و نزدیکی شهرک های صنعتی به خصوص صنایع جانبی همچون کشت و صنعت نیشکر، شیلات، آبزیان، پتروشیمی و صنایع دریایی به مرزهای زمینی، هوایی، دریایی و اتصال به راه آهن سراسری فرصتی مناسب برای تجارت، کسب و کار و رونق اقتصادی در منطقه آزاد اروند است.
7100/6068
برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .
سایر سیاست آمریکا درباره برجام
ترامپ دیروز در توییتی اعلام کرده امشب سیست های خودرا دربارهه برجام اعلام خواهد کرد ؛ به هرحال امشب به نوعی آینده برجام معلوم میشود پس بی ربط هم نیت اگر به این پیش بینی بپردازیم که سیاست آمریکا چه خواهد بود .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

نرخ سود بانکی، دامنه‌ای می‌شود
عضو گروه مشاوران رشد جهانی: اقتصاد آمریکا رو به رکود است
کدام بازار در فروردین روی خوش به سرمایه‌گذاران نشان داد؟
جزییات تاثیر اجرای عملیات بازار باز/ نرخ سود جزییات تاثیر اجرای عملیات بازار باز/ نرخ سود بانکی دامنه تعیین شده خواهد داشت
رونمایی از علت اصلی تورم در اقتصاد ایران
آی‌ او اسی‌ها بیکار شدند
مرکز تجاری ایران درباکو افتتاح شد مرکز تجاری ایران درباکو افتتاح شد
حباب نیم میلیونی سکه برای چیست؟ حباب نیم میلیونی سکه برای چیست؟
اعزام نیروی انسانی به خارج از کشور؛ آری یا نه؟
چرا حال بازار خودرو خوب نمی‌شود؟
غول‌ لاکچری‌پسند
جزییات تاثیر اجرای عملیات بازار باز از زبان همتی
قیمت طلا، سکه و ارز در روز شنبه
سازوکار تخصیص منابع صندوق توسعه ملی به سیل زد سازوکار تخصیص منابع صندوق توسعه ملی به سیل زدگان
همه باید پاسخگوی سیل گلستان باشند همه باید پاسخگوی سیل گلستان باشند

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

واکنش دژپسند به امکان عدم تمدید معافیت‌های نفتی ایران
راه اندازی بازارچه صنایع دستی شاهرود ضروری است
تقاضای خودرو در حال حاضر از سوی دلالان است
بررسی فناوری‌های نوین در روسازی‌های بتنی
صادرات کالاهای غیرنفتی از گمرکات خوزستان 12 درصد افزایش یافت
توضیحات وزیر صنعت درباره واردات مواد اولیه
حذف صفر از پول ملی با اقتصاد چه می‌کند؟
رشد مناسب در انتظار شرکت‌های دانش بنیان بورسی و فرابورسی
افزایش قیمت در نماد «سفارس» تابغ عرضه و تقاضا
جزئیات کمک‌ بلاعوض و تسهیلات ارزان قیمت برای کشاورزان سیل‌زده+عکس
پیشنهاد وزیر اقتصاد به بانک مرکزی برای کاهش نرخ سپرده
عربستان جبران سهم ایران در بازار نفت را مشروط کرد
ایلام، سومین استان کشور از نظر بیکاری ایثارگران است
بانک‌ها دلار را چند می‌خرند؟
ایرادات اساسی به سیاست بنزینی دولت/ناملایمات اقتصادی بر سر قشر ضعیف آوار می‌شود