پنجشنبه 6 تیر 1398

یک جبهه اقتصادی متشکل از ایران، روسیه و چین برای خنثی‌کردن تحریم‌های آمریکا ایجاد شود

نماینده مردم طرقبه در مجلس شورای اسلامی پیشنهاد داد که با ایجاد یک جبهه اقتصادی متشکل از ایران، روسیه و چین از طریق مکانیزم‌های خاص ارزی و بانکی مشکلات تحریم‌های آمریکا را برطرف کنند.

تولیدو تجارت | ایسنا | 9 ماه پیش |9/25/2018 11:59:49 AM 342 بازدید

یک جبهه اقتصادی متشکل از ایران، روسیه و چین برای خنثی‌کردن تحریم‌های آمریکا ایجاد شود

به گزارش ایسنا، محمد دهقان نماینده مردم طرقبه در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی ضمن تسلیت به مناسبت ایام اسارت اهل بیت (ع) و تسلیت جمعی از هموطنان در حمله تروریستی در اهواز، گفت: به آل سعود و حکام امارات اعلام می‌کنم دوران بزن دررو تمام شده است و به زودی نتایج جنایات‌شان دامان آنها را خواهد گرفت.

وی افزود: اگر بخواهیم منصفانه قضاوت کنیم باید بگوییم که ما در مواجه با جنگ اقتصادی آمریکا نه تنها از گذشته ضعیف‌تر نیستیم، بلکه هم آمارها و هم نظرات کارشناسان نشان می‌دهد که قطعا قوی‌تر نیز شده‌ایم. آمریکا بیش از زمان‌های دیگر در انزوا قرار گرفته است. ما باید با استفاده از ظرفیت‌های دیپلماسی و اقتصادی و ایجاد یک جبهه اقتصادی متشکل از ایران، چین و روسیه از طریق مکانیزم‌های ارزی و بانکی مشکلات تحریم‌ها را برطرف کنیم. متاسفانه سفارت‌خانه ما در چین و هند با سرپرست اداره می‌شود.

نماینده مردم طرقبه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دیگر نمی‌خواهم از بی‌تدبیری دولت در گره زدن حل مشکلات کشور به مشکلات هسته‌ای، انتخابات آمریکا، پاره کردن یا پاره نکردن برجام توسط رییس جمهور آمریکا و گرفتار کردن کشور در رکود اقتصادی و تعطیلی برخی کارخانجات، افزایش نقدینگی سخن بگویم. بی‌تدبیری‌ها در چند ماه گذشته در خصوص تصمیمات مرتبط با ثبت سفارش‌ها، تصمیمات ارزی، تصمیمات مربوط به سکه و ارز، تصمیمات مرتبط با خودرو، صادرات و واردات نشان می‌دهد دولت باید نسبت به تغییر وزرای خود به ویژه وزیر صنعت، معدن و تجارت اقدامات لازم را انجام دهد.

دهقان تصریح کرد: هفته گذشته تعدادی از مدیران کارخانجات جلسه داشتند؛ برخی از آنها معتقدند آمریکا آنها را تحریم نکرده، بلکه وزارت نفت و دولت آنها را تحریم کرده، مواد پتروشیمی را به صورت خام صادر می‌کنند و یا در بورس به دلالان می‌دهند و با بیش از سه برابر افزایش قیمت به دست کارخانجات می‌رسد. در این شرایط که باید از صادرات مواد اولیه کارخانجات جلوگیری کنیم کار سختی نیست. از این‌که جلوی صادرات کاغذ خام را بگیریم کار سختی نیست، چرا که این موضوع موجب افزایش قیمت کارتن و تابع آن موجب افزایش قیمت تمام کالاها خواهد شد. آهن ۱۷۰۰ تومان فروخته شود ولی در بازار به بیش از ۶۰۰۰ تومان فروخته شود باید به اینها توجه شود.

نماینده مردم طرقبه در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مجلس در دو مرتبه با ۲۰۰ امضاء از آقای روحانی خواست تیم اقتصادی خود را تغییر دهد، ولی این کار انجام نشد. آقای زنگنه، آقای آخوندی و آقای شریعتمداری شما که در پنج سال نتوانستید نقدینگی را کنترل کنید در این ایام خودتان فکری به حال خودتان کنید. از قوه قضاییه می‌خواهم براساس قانون آیین‌ دادرسی کیفری و قانون مجازات اسلامی با کسانی که اموال عمومی را تضییع می‌کنند برخورد کند و آنها را مورد تعقیب قرار دهند.

دهقان گفت: طرح مبارزه با فساد اقتصادی از دستور کار مجلس شورای اسلامی خارج شد و طرح شفافیت رای نیاورد. این‌که جمعی از همکاران و هیات رییسه بر تصویب کنوانسیون‌های دیکته شده توسط FATF تاکید کنند تا همه مبادلات مالی ما برای بیگانگان شفاف شود، ولی در برابر شفافیت در داخل مقاومت کنند تعجب دارد. مگر طرح مبارزه با مفاسد اقتصادی چه بود؟ این طرح راجع ایجاد دادسرا و دادگاه‌های تخصصی برای برخورد با مفسدان اقتصادی و اعاده اموال نامشروع آنها بود.

انتهای پیام

برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .
سایر سیاست آمریکا درباره برجام
ترامپ دیروز در توییتی اعلام کرده امشب سیست های خودرا دربارهه برجام اعلام خواهد کرد ؛ به هرحال امشب به نوعی آینده برجام معلوم میشود پس بی ربط هم نیت اگر به این پیش بینی بپردازیم که سیاست آمریکا چه خواهد بود .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

ارشاد گشت ارشاد گشت
ریزش دلار در پی تحریم‌های دیشب ایران ریزش دلار در پی تحریم‌های دیشب ایران
بیت‌کوین‌ها برق می‌بلعند؛ به نام مردم تمام می بیت‌کوین‌ها برق می‌بلعند؛ به نام مردم تمام می‌شود!
واکنش مدیرعامل سایپا درباره تعهدات معوق
چرا فشار حداکثری بر ایران می‌تواند نتیجه عکس بدهد؟
سیل ۱۲ هزار میلیاردی در راه ذخایر ارزی
آخرین تغییر و تحولات بازار نفت در گزارش ماهیا آخرین تغییر و تحولات بازار نفت در گزارش ماهیانه اوپک
برای رهن مستاجران وام خواهیم داد
تاثیر اندازه‌شناسی در داستان پهپاد آمریکایی تاثیر اندازه‌شناسی در داستان پهپاد آمریکایی
قیمت طلا، سکه و ارز در روز سه‌شنبه
اولتیماتوم مدیرعامل نیسان به رنو
3هزار دستگاه پژو۳۰۱ امسال تولید می‌شود
ریزش دلار در پی تحریم‌های دیشب ایران
واکنش منفی بورس های آسیایی به اقدامات روز گذشته ترامپ
واقعیات زیر خاکستر واقعیات زیر خاکستر

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

صدور مجوز واردات خودرو سواری برای نمایندگی‌های سیاسی
ارز مسافرتی به کانال 14هزار تومان بازگشت ارز مسافرتی به کانال 14هزار تومان بازگشت
دلار ۴۲۰۰تومانی می‌ماند یا می‌رود؟ دلار ۴۲۰۰تومانی می‌ماند یا می‌رود؟
دلار ارزان‌تر شد
اروپایی‌ها تا فردا برای اینستکس خط اعتباری فراهم می‌کنند
نرخ رسمی ۲۵ارز بانکی رشد کرد/ قیمت ۹ارز ثابت نرخ رسمی ۲۵ارز بانکی رشد کرد/ قیمت ۹ارز ثابت ماند
طلای جهانی از صعود بازماند طلای جهانی از صعود بازماند
احتمال توافق تجاری آمریکا و چین در نشست گروه احتمال توافق تجاری آمریکا و چین در نشست گروه ۲۰
فشار بازار اجاره بیشتر شد/ عدم تناسب عرضه و ت فشار بازار اجاره بیشتر شد/ عدم تناسب عرضه و تقاضا در بازار اجاره
رئیسی: پیام شهدا اقتدار، ایستادگی و اطاعت از رهبری است
اجرای سیاست‌های جدید ارزی/ درج پروانه‌های صادراتی عراق و افغانستان در سامانه جامع تجارت
نخستین خودروی خورشیدی دوربرد جهان رونمایی شد
ابلاغیه بانک مرکزی برای صادرکنندگان به عراق و افغانستان
ایران خودرو: شفافیت محور اصلی صورت‌های مالی سال۹۷ شرکت است
پیش‌بینی خطر ریزش نفت به ۳۰ دلار پیش‌بینی خطر ریزش نفت به ۳۰ دلار