یکشنبه 5 اسفند 1397

یک جبهه اقتصادی متشکل از ایران، روسیه و چین برای خنثی‌کردن تحریم‌های آمریکا ایجاد شود

نماینده مردم طرقبه در مجلس شورای اسلامی پیشنهاد داد که با ایجاد یک جبهه اقتصادی متشکل از ایران، روسیه و چین از طریق مکانیزم‌های خاص ارزی و بانکی مشکلات تحریم‌های آمریکا را برطرف کنند.

تولیدو تجارت | ایسنا | 5 ماه پیش |9/25/2018 11:59:49 AM 277 بازدید

یک جبهه اقتصادی متشکل از ایران، روسیه و چین برای خنثی‌کردن تحریم‌های آمریکا ایجاد شود

به گزارش ایسنا، محمد دهقان نماینده مردم طرقبه در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی ضمن تسلیت به مناسبت ایام اسارت اهل بیت (ع) و تسلیت جمعی از هموطنان در حمله تروریستی در اهواز، گفت: به آل سعود و حکام امارات اعلام می‌کنم دوران بزن دررو تمام شده است و به زودی نتایج جنایات‌شان دامان آنها را خواهد گرفت.

وی افزود: اگر بخواهیم منصفانه قضاوت کنیم باید بگوییم که ما در مواجه با جنگ اقتصادی آمریکا نه تنها از گذشته ضعیف‌تر نیستیم، بلکه هم آمارها و هم نظرات کارشناسان نشان می‌دهد که قطعا قوی‌تر نیز شده‌ایم. آمریکا بیش از زمان‌های دیگر در انزوا قرار گرفته است. ما باید با استفاده از ظرفیت‌های دیپلماسی و اقتصادی و ایجاد یک جبهه اقتصادی متشکل از ایران، چین و روسیه از طریق مکانیزم‌های ارزی و بانکی مشکلات تحریم‌ها را برطرف کنیم. متاسفانه سفارت‌خانه ما در چین و هند با سرپرست اداره می‌شود.

نماینده مردم طرقبه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دیگر نمی‌خواهم از بی‌تدبیری دولت در گره زدن حل مشکلات کشور به مشکلات هسته‌ای، انتخابات آمریکا، پاره کردن یا پاره نکردن برجام توسط رییس جمهور آمریکا و گرفتار کردن کشور در رکود اقتصادی و تعطیلی برخی کارخانجات، افزایش نقدینگی سخن بگویم. بی‌تدبیری‌ها در چند ماه گذشته در خصوص تصمیمات مرتبط با ثبت سفارش‌ها، تصمیمات ارزی، تصمیمات مربوط به سکه و ارز، تصمیمات مرتبط با خودرو، صادرات و واردات نشان می‌دهد دولت باید نسبت به تغییر وزرای خود به ویژه وزیر صنعت، معدن و تجارت اقدامات لازم را انجام دهد.

دهقان تصریح کرد: هفته گذشته تعدادی از مدیران کارخانجات جلسه داشتند؛ برخی از آنها معتقدند آمریکا آنها را تحریم نکرده، بلکه وزارت نفت و دولت آنها را تحریم کرده، مواد پتروشیمی را به صورت خام صادر می‌کنند و یا در بورس به دلالان می‌دهند و با بیش از سه برابر افزایش قیمت به دست کارخانجات می‌رسد. در این شرایط که باید از صادرات مواد اولیه کارخانجات جلوگیری کنیم کار سختی نیست. از این‌که جلوی صادرات کاغذ خام را بگیریم کار سختی نیست، چرا که این موضوع موجب افزایش قیمت کارتن و تابع آن موجب افزایش قیمت تمام کالاها خواهد شد. آهن ۱۷۰۰ تومان فروخته شود ولی در بازار به بیش از ۶۰۰۰ تومان فروخته شود باید به اینها توجه شود.

نماینده مردم طرقبه در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مجلس در دو مرتبه با ۲۰۰ امضاء از آقای روحانی خواست تیم اقتصادی خود را تغییر دهد، ولی این کار انجام نشد. آقای زنگنه، آقای آخوندی و آقای شریعتمداری شما که در پنج سال نتوانستید نقدینگی را کنترل کنید در این ایام خودتان فکری به حال خودتان کنید. از قوه قضاییه می‌خواهم براساس قانون آیین‌ دادرسی کیفری و قانون مجازات اسلامی با کسانی که اموال عمومی را تضییع می‌کنند برخورد کند و آنها را مورد تعقیب قرار دهند.

دهقان گفت: طرح مبارزه با فساد اقتصادی از دستور کار مجلس شورای اسلامی خارج شد و طرح شفافیت رای نیاورد. این‌که جمعی از همکاران و هیات رییسه بر تصویب کنوانسیون‌های دیکته شده توسط FATF تاکید کنند تا همه مبادلات مالی ما برای بیگانگان شفاف شود، ولی در برابر شفافیت در داخل مقاومت کنند تعجب دارد. مگر طرح مبارزه با مفاسد اقتصادی چه بود؟ این طرح راجع ایجاد دادسرا و دادگاه‌های تخصصی برای برخورد با مفسدان اقتصادی و اعاده اموال نامشروع آنها بود.

انتهای پیام

برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .
سایر سیاست آمریکا درباره برجام
ترامپ دیروز در توییتی اعلام کرده امشب سیست های خودرا دربارهه برجام اعلام خواهد کرد ؛ به هرحال امشب به نوعی آینده برجام معلوم میشود پس بی ربط هم نیت اگر به این پیش بینی بپردازیم که سیاست آمریکا چه خواهد بود .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

چشم انداز نامساعد اقتصاد جهانی به نفع طلا، به ضرر سهام
علم الهدی: مرز مملکت دست کیست که گوسفند قاچاق می‌کنند؟
بهترین شهرهای آسیایی برای کار و زندگی بهترین شهرهای آسیایی برای کار و زندگی
عملیات ساخت 12هزار مسکن محرومان سیستان و بلوچ عملیات ساخت 12هزار مسکن محرومان سیستان و بلوچستان آغاز شد
تمدید مجدد تعلیق ایران از لیست سیاه FATF
پیشنهاد افزایش 30درصدی دستمزد98
«ثتران» کامیاب در مزایده/ «غبشهر» از دلایل انحراف از پیش بینی گفت
بغداد به واردات انرژی از ایران ادامه می‌دهد بغداد به واردات انرژی از ایران ادامه می‌دهد
55هزار دستگاه عابربانک در ایران فعال است
یورو بر روی ریل صعودی
روز قرمز بازارهای جهانی
تشریح جزئیات عرضه نفت در بورس از زبان یک نمای تشریح جزئیات عرضه نفت در بورس از زبان یک نماینده مجلس
روزهای سخت در انتظار اقتصاد استرالیا
واکنش بانک مرکزی به تصمیم گروه ویژه اقدام مالی درباره ایران
قیمت طلا و سکه در اولین روز هفته قیمت طلا و سکه در اولین روز هفته

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

حقوق کارگران به ریال اما خرجشان به دلار است!
عواملی که به افزایش قیمت خودرو دامن زده‌اند؟
یک قطار گردشگری جدید در راه است
شغل‌های پولساز برای زنان
آذری‌جهرمی: اثرات فناوری بر زندگی را در کره‌جنوبی دیدم
وقتی تولیدکنندگان چوب گرانفروشی دلالان را می‌خورند
راهکارهایی برای کاهش وابستگی بیمه‌های تکمیل درمان به دولت
۲۰۰ میلیارد دلاری که نابود شد
هشدار استاندار زنجان به متخلفان بازار
تازه‌ترین تحولات امنیتی مرتبط با ایران از زبان شمخانی
انتقاد رئیس سازمان انرژی اتمی از خرید ارزان برق نیروگاه بوشهر
راه میان‌بر تهران- بغداد از مسیر تحریم آمریکا
اعطای تسهیلات ارزان با شرایط آسان در بانک آینده
رشد 4782 واحدی شاخص بورس تهران طی یک روز / فلزی‌ها همچنان بزرگترین حامی نماگر اصلی بازار
فروش سهام بانک پارسیان توسط «خودرو»/ افزایش قیمت زغالسنگ به توقف سه نماد انجامید