یکشنبه 5 اسفند 1397

انتشار گزارش‌های شش ماهه آغاز شد/ روند افزایشی فروش شهریور شرکت‌ها

با پایان شهریور ماه٬ شرکت‌ها شروع به انتشار گزارش‌های ماهانه و همچنین شش ماهه کرده‌اند که مهمترین اطلاعیه‌های این روزهای کدال را تشکیل می‌دهد.

بانک وبیمه | اقتصاد آنلاین | 5 ماه پیش |9/23/2018 5:23:10 PM 667 بازدید

انتشار گزارش‌های شش ماهه آغاز شد/ روند افزایشی فروش شهریور شرکت‌ها

اقتصادآنلاین- مروارید اسلامی؛ با پایان شهریور ماه٬ گزارش‌های شش ماهه و عملکرد ماه شهریور شرکت‌ها روانه سامانه کدال می‌شود. امروز سامانه کدال شاهد اولین گزارش‌های شش ماهه و همچنین عملکرد شهریور ماه بود. اغلب گزارش‌های شش ماهه امیدوارکننده بود و گزارش‌های ماهانه منتشر شده٬ با افزایش مبلغ فروش یا درآمد همراه بود. در گزارش حاضر مهمترین اطلاعیه‌های امروز کدال آمده است.

 

افزایش نرخ و مبلغ فروش «کرازی» در شهریور

شرکت کارخانجات تولیدی شیشه دارویی رازی گزارش شهریور ماه را منتشر کرد. بر این اساس٬ شرکت از ابتدای سال جاری تا پایان شهریور حدود ۳۸ میلیارد تومان فروش داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از دو برابر شده است. مبلغ فروش شهریور شرکت حدود ۱۰ میلیارد تومان بوده که نسبت به میانگین ماهانه پنج ماه قبل ۸۹ درصد و نسبت به شهریور سال قبل ۱۶۰ درصد افزایش یافته است. نرخ فروش هر دو محصول شرکت در شهریور با افزایش همراه بوده است.

 

شفاف‌سازی «سفارود» درباره نوسان قیمت

کارخانه فارسیت دورود در رابطه با نوسان قیمت سهم شفاف‌سازی کرد. سهامدار عمده شرکت به نام سیمان دورود با ۱۳.۹۴ درصد از کل سهام فارسیت دورود٬ در مرداد و شهریور ۹۷ سهام خود را به فروش رسانده است. این شرکت به علت مشکلات موجود فعلا قصد هیچگونه فعالیت و راه‌اندازی خطوط تولید خود را ندارد و افزایش قیمت سهام فارسیت دورود در تاریخ ۱۷ شهریور ۹۷ به میزان ۶۰ درصد و در تاریخ ۲۰ شهریور ۹۷ به میزان ۴۰ درصد٬ هیچگونه ارتباطی به فعالیت‌های این شرکت ندارد.

 

افزایش قابل توجه نرخ و مبلغ فروش در «چکاپا»

گروه صنایع کاغذ پارس از ابتدای سال مالی تا پایان شهریور (۱۰ ماه) نزدیک به ۲۴۰ میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل با ۹۲ درصد افزایش همراه بوده است. مبلغ فروش شرکت در شهریور ماه حدود ۳۶ میلیارد تومان بوده که نسبت به میانگین ماهانه ۹ ماه قبل ۶۰ درصد و نسبت به شهریور سال قبل ۱۳۹ درصد افزایش یافته است. نرخ فروش محصولات شرکت در شهریور ماه افزایش قابل توجه بین ۶۷ تا ۱۲۳ درصد افزایش یافته است.

 

«تکنار» شفاف‌سازی کرد/ افزایش سرمایه نهایی نشده است

شرکت مجتمع معادن مس تکنار پیرو شایعه منتشر شده در پایگاه خبری سهام‌یاب مبنی‌بر افزایش سرمایه اطلاع‌رسانی کرد که افزایش سرمایه از محل آورده‌های نقدی در دستور کار شرکت قرار ندارد و همچنین فرآیند افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌های این شرکت نیز هنوز عملیاتی نشده و طبیعتا درصد افزایش از این محل نیز مشخص نشده است. در صورت عملیاتی شدن طرح افزایش سرمایه این شرکت از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها، مراتب از طریق سامانه کدال به اطلاع خواهد رسید. درخصوص شایعاتی مبنی بر تولید طلا و روی و... در این شرکت اعلام شده که محصول تولیدی توسط شرکت مجتمع معادن مس تکنار تنها کنسانتره مس به روش فلوتاسیون است و تولید هرگونه محصول دیگر قویا تکذیب می‌شود.

 

مبلغ فروش «سدور» افزایش یافت

شرکت سیمان دورود از ابتدای سال جاری تا پایان شهریور حدود ۵۱ میلیارد تومان فروش داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۷ درصد افزایش یافته است. مبلغ فروش شرکت در شهریور حدود ۹ میلیارد تومان بوده که نسبت به میانگین ماهانه پنج ماه قبل ۱۰ درصد و نسبت به شهریور سال قبل ۴۰ درصد افزایش داشته است. نرخ فروش محصولات شرکت در شهریور با افزایش همراه بوده است. همچنین این شرکت خبر از افزایش تولید داد؛ بر این اساس شرکت در رابطه با نوسان قیمت سهم شفاف‌سازی کرد که در سال جاری علاوه‌بر افزایش ۱۰ درصدی قیمت سیمان٬ شرکت سیمان دورود با راه‌اندازی خط تولید واحد یک٬ تولید خود را افزایش داد.

 

مبلغ فروش «سبجنو» در شهریور افزایش یافت

سیمان بجنورد از ابتدای سال جاری تا پایان شهریور حدود ۶۹ میلیارد تومان فروش داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل تغییر محسوسی نداشته است. مبلغ فروش شهریور ماه شرکت حدود ۱۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بوده که نسبت به میانگین ماهانه پنج ماه قبل ۳۶ درصد و نسبت به شهریور سال قبل ۳۰ درصد افزایش یافته است. نرخ فروش سیمان فله و پاکتی در شهریور با افزایش همراه بوده است.

 

تغییر ناچیز فروش «سکرما» در شهریور

گروه صنایع سیمان کرمان از ابتدای سال مالی تا پایان شهریور (۹ ماه) حدود ۹۵ میلیارد تومان فروش داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل هفت درصد افزایش داشته است. مبلغ فروش شهریور ماه شرکت حدود ۱۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بوده که نسبت به میانگین ماهانه هشت ماه قبل ۹ درصد و نسبت به شهریور سال قبل شش درصد افزایش داشته است. نرخ فروش قریب به اتفاق محصولات شرکت در شهریور با افزایش همراه بوده است.

 

نرخ و مبلغ فروش «چکاوه» افزایش یافت

صنایع کاغذسازی کاوه از ابتدای سال جاری تا پایان شهریور حدود ۲۴ میلیارد تومان فروش داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل با ۳۲ درصد افزایش همراه بوده است. مبلغ فروش شرکت در شهریور حدود پنج میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بوده که نسبت به میانگین ماهانه پنج ماه قبل ۵۶ درصد و نسبت به شهریور سال قبل ۱۲۰ درصد افزایش یافته است. نرخ فروش محصولات شرکت (کاغذ قهوه‌ای و فلوتینگ ۱۳۰ گرمی) در شهریور ۷۹ و ۸۵ درصد افزایش یافته است. تعداد تولید فروش کاغذ قهوه‌ای در شهریور نسبت به میانگین ماهانه پنج ماه قبل افزایش اما تعداد تولید و فروش فلوتینگ ۱۳۰ گرمی در شهریور کاهش داشته است.

 

افزایش نرخ در «غشهداب»

شرکت کشت و صنعت شهداب ناب خراسان خبر از دریافت مجوز افزایش نرخ داد. براساس این اطلاعیه قیمت رب گوجه فرنگی و سس مایونز از نرخ متوسط ۶۸۵۰ تومان به ۱۱۳۰۰ تومان افزایش یافت. نرخ فروش محصول رب گوجه فرنگی (کیلوگرم) در مرداد ۷۲۰۰ تومان و در شهریور ۱۵۹۰۰ تومان و نرخ فروش محصول سس مایونز (کیلوگرم) در مرداد ۶۵۰۰ تومان و در شهریور ۶۷۰۰ تومان بوده که در اطلاعیه حاضر نرخ میانگین محصول رب گوجه فرنگی و سس مایونز براساس مصوبات کمیسیون معاملات محاسبه شده است. سقف نرخ فروش از شهریور ماه در جلسه کمیسیون معاملات به تصویب رسیده است.

شرکت در اطلاعیه دیگری افزایش قیمت گوجه فرنگی و روغن فله سویا را هم اعلام کرد. میانگین قیمت این محصولات ۲۵۵۰ تومان بوده که به ۳۳۵۰ تومان افزایش یافته است. نرخ خرید گوجه فرنگی (کیلوگرم) در مرداد  ۸۰۰ تومان و در شهریور ۱۹۰۰ تومان و نرخ خرید روغن (کیلوگرم) در مرداد ماه ۴۳۰۰ تومان و در شهریور ۴۸۰۰ تومان بوده که در اطلاعیه حاضر٬ نرخ میانگین خرید گوجه فرنگی و روغن فله سویا براساس مصوبات کمیسیون معاملات محاسبه شده است. سقف نرخ خرید از شهریور ماه در جلسه کمیسیون معاملات به تصویب رسیده است.   

 

نگاهی به سود شش ماهه «بایکا»

شرکت کارخانجات کابل‌سازی ایران در دوره شش ماهه منتهی به ۳۱ خرداد ۹۷ حدود پنج میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان زیان ناخالص داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۸ برابر شده است. شرکت در شش ماهه امسال حدود ۴۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان سود خالص داشته که این رقم در مدت مشابه سال قبل حدود یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان زیان بوده است. سود خالص هر سهم در شش ماهه سال جاری ۱۲۸۸ تومان و هفت ریال بوده که این رقم در شش ماهه سال گذشته به میزان ۴۵ تومان و شش ریال زیان بوده است.

 

درآمد مخابرات افزایش یافت

شرکت مخابرات ایران از ابتدای سال جاری تا پایان شهریور حدود ۲۷۳۰ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان درآمد شناسایی کرده که نسبت به مدت مشابه سال قبل با ۲۹ درصد افزایش همراه بوده است. درآمد شناسایی شده شهریور ماه شرکت حدود ۵۰۹ میلیارد تومان بوده که نسبت به شهریور سال قبل ۳۳ درصد افزایش یافته است.

 

نرخ٬ تعداد و مبلغ فروش «کهرام» افزایش یافت

شرکت تولیدی گرانیت بهسرام از ابتدای سال جاری تا پایان شهریور حدود چهار میلیارد تومان فروش داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل با ۲۱ درصد کاهش روبه‌رو بوده است. مبلغ فروش شهریور ماه شرکت حدود یک میلیارد و ۶۳۰ میلیون تومان بوده که نسبت به میانگین ماهانه پنج ماه قبل بیش از سه برابر افزایش یافته است و نسبت به شهریور سال قبل  نزدیک به هفت برابر شده است. نرخ فروش محصول شرکت در شهریور ۱۸ درصد افزایش داشته است. تعداد فروش محصول شرکت در شهریور نسبت به میانگین پنج ماه قبل نزدیک به سه برابر افزایش یافته است.

 

«سفاسی» اقلام مازاد را فروخت

شرکت فارسیت اهواز خبر از فروش بخشی از اقلام مازاد، غیر مولد و ضایعاتی از طریق مزایده داد. سود حاصل از فروش این اقلام حدود ۷۰۰ میلیون تومان بوده است.

 

«تپکو» در مرحله بررسی امکان افزایش سرمایه

شرکت تولید تجهیزات سنگین هپکو در رابطه با نوسان قیمت سهم شفاف‌سازی کرد که تغییر بااهمیتی در وضعیت مالی یا عملکرد شرکت رخ نداده است. شرکت در حال پیگیری امور افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها و بررسی شمولیت آن برای شرکت است.

 

«غشوکو» افزایش نرخ در مواد اولیه را اعلام کرد

شرکت شوکو پارس خبر از تغییرات با اهمیت مواد اولیه و بسته‌بندی خریداری شده داد. بر این اساس مواد اولیه و بسته‌بندی شرکت از نرخ میانگین ۲۳۳۳ تومان و پنج ریال به ۳۰۵۷ تومان و دو ریال افزایش یافت که نشان‌دهنده افزایش ۳۱ درصدی است.

 

سود شش ماهه «زپارس» افزایش یافت

 شرکت ملی کشت و صنعت و دامپروری پارس در دوره شش ماهه منتهی به ۳۱ خرداد ۹۷ حدود ۱۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان سود ناخالص داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل با ۶۰ درصد افزایش همراه بوده است. سود خالص شش ماهه شرکت حدود ۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۳ درصد افزایش یافته است. سود خالص هر سهم شرکت در شش ماهه امسال ۲۹ تومان و ۹ ریال بوده که این رقم در شش ماهه سال قبل ۲۲ تومان و پنج ریال بوده است.

 

کاهش فروش در «خوساز»

شرکت محورسازان ایران خودرو از ابتدای سال جاری تا پایان شهریور نزدیک به ۱۴۲ میلیارد تومان فروش داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل پنج درصد کاهش یافته است. مبلغ فروش شرکت در شهریور نزدیک به ۱۳ میلیارد تومان بوده که نسبت به میانگین ماهانه پنج ماه قبل ۵۰ درصد و نسبت به شهریور سال قبل ۴۹ درصد کاهش داشته است.

برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .
سایر سیاست آمریکا درباره برجام
ترامپ دیروز در توییتی اعلام کرده امشب سیست های خودرا دربارهه برجام اعلام خواهد کرد ؛ به هرحال امشب به نوعی آینده برجام معلوم میشود پس بی ربط هم نیت اگر به این پیش بینی بپردازیم که سیاست آمریکا چه خواهد بود .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

چشم انداز نامساعد اقتصاد جهانی به نفع طلا، به ضرر سهام
علم الهدی: مرز مملکت دست کیست که گوسفند قاچاق می‌کنند؟
بهترین شهرهای آسیایی برای کار و زندگی بهترین شهرهای آسیایی برای کار و زندگی
عملیات ساخت 12هزار مسکن محرومان سیستان و بلوچ عملیات ساخت 12هزار مسکن محرومان سیستان و بلوچستان آغاز شد
تمدید مجدد تعلیق ایران از لیست سیاه FATF
«ثتران» کامیاب در مزایده/ «غبشهر» از دلایل انحراف از پیش بینی گفت
بغداد به واردات انرژی از ایران ادامه می‌دهد بغداد به واردات انرژی از ایران ادامه می‌دهد
55هزار دستگاه عابربانک در ایران فعال است
پیشنهاد افزایش 30درصدی دستمزد98
یورو بر روی ریل صعودی
روز قرمز بازارهای جهانی
روزهای سخت در انتظار اقتصاد استرالیا
تشریح جزئیات عرضه نفت در بورس از زبان یک نمای تشریح جزئیات عرضه نفت در بورس از زبان یک نماینده مجلس
دوستی نفتی عربستان و روسیه در ایستگاه آخر؟ دوستی نفتی عربستان و روسیه در ایستگاه آخر؟
صادرات نفت خام ترکمنستان کاهش یافت/ ترکمن‌ها صادرات نفت خام ترکمنستان کاهش یافت/ ترکمن‌ها در پی جایگزینی روسیه به جای آذربایجان

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

هشدار استاندار زنجان به متخلفان بازار
تازه‌ترین تحولات امنیتی مرتبط با ایران از زبان شمخانی
انتقاد رئیس سازمان انرژی اتمی از خرید ارزان برق نیروگاه بوشهر
راه میان‌بر تهران- بغداد از مسیر تحریم آمریکا
اعطای تسهیلات ارزان با شرایط آسان در بانک آینده
رشد 4782 واحدی شاخص بورس تهران طی یک روز / فلزی‌ها همچنان بزرگترین حامی نماگر اصلی بازار
فروش سهام بانک پارسیان توسط «خودرو»/ افزایش قیمت زغالسنگ به توقف سه نماد انجامید
صنایع بورسی ۴۰ تایی شدند
ایران خودرو و سایپا تا پایان سال هر روز فروش فوری دارند
استیضاح رحمانی وزیر صمت در دستور کار قرار گرفت
شرط تخصیص ارز برای واردات مواد اولیه قطعه‌سازی
مذاکره برای ترخیص 10هزار کانتینر لوازم یدکی
پرواز قیمت مرغ در قطب مرغداری کشور
پرواز قیمت مرغ در قطب مرغداری کشور
نگرانی کشاورزان غرب مازندران از آبگیری نشدن سردهنه های زراعی