دوشنبه 2 مهر 1397

تقویت سرمایه های اجتماعی بهترین کمک اقتصادی به دولت است

مدیرعامل یکی از شرکت های تعاونی نمونه استان یزد و کشور با بیان اینکه ایران از کشورهای برتر ذخیره دانایی و سرمایه های خرد مردمی است، گفت: در شرایط فعلی اقتصادی تقویت سرمایه های اجتماعی و استفاده از پول های خرد مردم بهترین کمک به دولت است.

کسب و کار | ایرنا | 1 ماه پیش |8/16/2018 8:22:31 PM 368 بازدید

تقویت سرمایه های اجتماعی بهترین کمک اقتصادی به دولت است
به گزارش ایرنا ، محمدرضا رضایی نژاد روز پنجشنبه در نشستی با خبرنگاران با بیان شرایط اقتصادی و راه های حل مشکل کشور، اظهار داشت: امروز سختی کار در این عرصه همانند دشواری کار در رسانه هاست ولی می توان از ظرفیت مردم، کارهای گروهی و شرکت های تعاونی برای موفقیت استفاده کرد.
وی افزود: مجموعه های خصوصی، شرکت ها و اتحادیه تعاونی ها به دنبال ارزش آفرینی و رشد سرمایه های خود هستند که در تعاونی ها به سمت تأمین منافع سهامداران متمرکز است از این رو باید سبد اقتصادی به نیابت از آنها در این عرصه تعریف شود.
مدیرعامل شرکت تعاونی پیشگامان یزد در ادامه با بیان اینکه این مجموعه تعاونی به عنوان یک بنگاه اقتصادی با 45 هزار سهامدار همواره در جست و جوی فعالیت های جدید است ، اضافه کرد: این شرکت هم اکنون در 10 رشته از جمله بانکداری ، حمل و نقل هوایی ، اینترنت ، اپراتوری پست، توزیع مویرگی میوه در تهران ، سهامداری بیمه ، ایجاد زیرساخت های بندر خشک و آب فعال است.
رضایی نژاد تصریح کرد: در بحث تأمین آب از دریا به عنوان یک موضوع فراملی ایجاد یک شرکت تعاونی دنبال شد که با مشارکت پنج هلدینگ بزرگ از تولیدکنندگان شناخته شده یزد در نظر گرفته شد، پیش بینی می شود اجرای طرح به 30 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز داشته باشد.
وی ادعا کرد: این شرکت تعاونی با شعار « آب برای دوستی » مدلی از تعاونی است برای شیرین کردن آب از دریا و انتقال آن به هرجایی از کشور که نیاز باشد و بر مبنای آن نافع سرمایه گذاران هست و طرح آب شیرین کن آن احتمالا تا 1.5 سال آینده تکمیل خواهد شد.
وی با بیان اینکه با استفاده از ظرفیت‌های مردمی و کار تعاونی می‌توان آب را به استان‌هایی که با مشکل کمبود این ماده حیاتی روبروند انتقال داد و زمینه‌ای را فراهم کرد تا مشکل در این زمینه رفع شود، خاطرنشان کرد: بهترین شیوه مبارزه در جنگ اقتصادی اعتماد آفرینی در میان مردم و استفاده از سرمایه های اندک آنها و تقویت سرمایه های اجتماعی است.
این کارآفرین برتر ملی با انتقاد از وجود قوانین متعدد برای ممانعت از اجرای یک طرح یادآور شد : این در حالی است که برای اجرای آن ، تعداد قوانین محدود می شود از این رو حمایت دولت از تعاونی های موفق و اجرای درست و صحیح قوانین این بخش ،می تواند زمینه ساز تحول در اقتصاد شود.
رضایی نژاد از سرمایه گذاری و هزینه کرد 16 تا 18 میلیارد تومان این مجموعه در عرصه ورزش خبر داد و بیان کرد: بنگاه های اقتصادی به دلیل نداشتن منافع ، کمتر وارد باشگاهداری می شوند و چند سال اخیر به دنبال بومی سازی ورزش های مورد حمایت بودیم تا جایی که قصد داریم ظرف سه سال آینده تیم لیگ برتر در هندبال داشته باشیم .
تعاونی یادشده ، به عنوان یکی از بزرگترین گروه تعاونی های ایران در زمینه فناوری اطلاعات، با تکیه بر توان و دانش فرهیختگان و نخبگان یزدی در سال ۱۳۷۵ ابتدا با تاسیس شرکتی در زمینه آی .تی( IT) تأسیس شد .
همچنین رئیس اتاق تعاون یزد اواخر مهر ماه سال 96 گفته بود : از پنج هزار تعاونی ثبت شده ، 2 هزار شرکت با 700 هزار عضو در استان فعال است که عمده آنها متعلق به شرکت های تعاونی مسکن مهر است.
احمد زاهدپناه با بیان اینکه در تعاونی ها حرف اول را « خرد جمعی» می زند ، اظهار کرد: تعاونی ها بر مبنای هفت اصل عضویت اختیاری، کنترل دموکراتیک، مشارکت اقتصادی، خودگردانی و عدم وابستگی، آموزش، همکاری بین تعاونی‌ها و توجه به جامعه فعالیت دارند.
وی با بیان اینکه 20 وظیفه برای بخش تعاون تعریف شد ، ادامه داد: در این استان تعاونی ها در 16 اتحادیه فعال است و بر مبنای ماده 76 قانون تعاون ، هر شرکتی که برای بروزرسانی اطلاعات اقدام نکرده باشد نمی تواند از خدمات اداره تعاون استفاده کند.
1968/ 2047
برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .
سایر سیاست آمریکا درباره برجام
ترامپ دیروز در توییتی اعلام کرده امشب سیست های خودرا دربارهه برجام اعلام خواهد کرد ؛ به هرحال امشب به نوعی آینده برجام معلوم میشود پس بی ربط هم نیت اگر به این پیش بینی بپردازیم که سیاست آمریکا چه خواهد بود .
قیمت دلار، تهدید ترامپ و تشنج در فضای کسب و کار کشور
با توجه به حوادث عجیب رخ داده در 10 روز گذشته میتوان گفت یکی پر تنش ترین ماه های 40 سال اخیر را تجربه کردیم .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

پیش‌بینی یک اقتصاددان از تضعیف دلار در آینده
پیش بینی عملکرد مستحکم برای طلا تا پایان امسا پیش بینی عملکرد مستحکم برای طلا تا پایان امسال/ 2عامل موثر بر قیمت طلا در کوتاه مدت
دلیل نگرانی بانک‌های آمریکایی از قطع شدن دسترسی ایران به سوئیفت چیست؟
افت دلار به پایین‌ترین قیمت در ۲ ماه اخیر افت دلار به پایین‌ترین قیمت در ۲ ماه اخیر
در بازار ارز چه می‌گذرد؟
افزایش ۱۷ درصدی قیمت خودروها به تصویب می‌رسد؟
کلاهبرداری ۱۵هزار میلیارد تومانی از خریدوفروش کلاهبرداری ۱۵هزار میلیارد تومانی از خریدوفروش سکه!
 رکود گریبان‌گیر بازار مسکن خواهد بود/ مسکن ا رکود گریبان‌گیر بازار مسکن خواهد بود/ مسکن اجتماعی، تنها راه‌حل این بحران
مردم برای دلار گران هول می‌زنند
روایت وزیر بازرگانی هاشمی از روزهای سخت روایت وزیر بازرگانی هاشمی از روزهای سخت
ارزان‌ترین کشورها برای سفرهای طولانی/ ایران در صدر
پیش‌بینی رئیس کل بانک مرکزی در مورد کاهش قیمت ارز
مهار نقدینگی آری، افزایش نرخ سود خیر
مردم برای دلار گران هول می‌زنند مردم برای دلار گران هول می‌زنند
تثبیت ۵۰۰ هزار شغل در سال ۹۶

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

پتروشیمی‌ها چقدر ارز و با چه نرخی به نیما آوردند؟
روسیه: اوپک به وضعیت تولید نفت ایران توجه دارد
دهه اول محرم هم تمام شد اما گوشت ارزان نشد!
تصمیم گیری دولت درخصوص مشکلات مربوط به تسهیلات مسکن مهر
42 درصد اشتغالزایی البرز در بخش صنعت است
دبیرکل اوپک: این سازمان نه انحصاری است و نه یک کارتل
وزارت صنعت تیتر یک شد!
صادرکنندگان خصوصی لغو مصوبه پیمان سپاری ارزی را خواستار شدند
مردم برای دلار گران هول می‌زنند
کاری واجب تر از بهبود فضای کسب و کار نداریم
اوپک نه یک انحصار و نه یک کارتل است
شهرک صنعتی بهشهر، تبدیل به شهرک ارواح شد
هوشمندی سیستم تشخیص چهره Huawei nova 3 در پرداخت‌های بانکی
ارائه اطلاعات صرافی‌ها باعث افزایش قیمت ارز شد
بازگشت ارز حاصل از صادرات برای فرش دستباف 7ماهه شد