دوشنبه 2 مهر 1397

اجرایی شدن بیمه تکمیلی واعطای وام به خبرنگاران

معاون مطبوعات وزارت‌ارشاد از اجرایی شدن بیمه تکمیلی و اعطای وام به خبرنگاران و روزنامه‌نگاران خبر داد.

بانک وبیمه | اقتصاد آنلاین | 1 ماه پیش |8/14/2018 9:37:39 PM 303 بازدید

اجرایی شدن بیمه تکمیلی واعطای وام به خبرنگاران

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایلنا، محمد سلطانی‌فر که در نخستین نمایشگاه مطبوعات شهرستان‌های استان تهران حضور یافته بود، اظهارداشت: تصور جداشدن از اخبار و حوزه خبر خیالی کاملا بیهوده است چراکه خبر با زندگی روزانه ما عجین شده و هر فردی به‌طور متوسط روزانه ۱۲۰ بار اخبار را رصد می‌کند، پس مجبوریم با خبر زندگی کنیم.

سلطانی‌فر افزود: در وزارت‌ارشاد به دلایل مختلف تلاش داریم جامعه اطلاعاتی را به‌دلایل موجود افزایش دهیم همان‌طور که تعداد مجوزهای صادر شده بیش از ۹ هزار عدد بوده و ۲ هزار مجوز فضای مجازی نیز مورد صدور قرار گرفته‌اند و وجود خبرگزاری‌های موجود در حوزه‌های مختلف و بیش از ۶ هزار رسانه مکتوب که در حال فعالیت هستند همگی نوید این را دارند که ما در بستری پر از خبر و اطلاعات زندگی می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه بحث مجوز دادن درست است یا نه گفت: این مسئله یک موضوع چالشی است و چون قانون مسیر مجوز دادن را قانونی اعلام کرده آنقدر مجوز داده و می‌دهیم تا بازار خرید و فروش رسانه تعطیل شود و به قدری سهل و راحت می‌گیریم تا ارزش کاذب توانستن خرید مجوز شکسته شود.

معاون مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه هم‌اکنون با یک واقعیت روبرو هستیم که فضای مجازی یک چالش واقعی در دنیای امروز شده، بیان داشت: در این حوزه نمی‌توانیم تفاوتی را بین فضای مجازی و فضای مکتوب قائل شویم چراکه فضای مجازی تحمیل شده و واقعی‌تر از واقعی است.

سلطانی‌فر با بیان اینکه ۹۰ درصد محتوای فضای‌مجازی در سال ۲۰۱۹ تولید فیلم و ویدیو است، افزود: لازم است که وجود فضای مجازی را در جمع خانواده بپذیریم اما مرجعیت هنوز با رسانه‌های مکتوب است اما واقعیت دیگر این است که ما چاره‌ای جز قبول فضای مجازی نداریم و چاره‌اندیشی آن نیز به دست امثال ما است و چاره آنها انکار، فیلتر و محدود کردن آنها نیست و این اشتباه است که ما فکر می‌کنیم با محدود کردن فضای مجازی می‌توانیم جلوی آن را بگیریم.

وی با بیان اینکه فقط کشور ما نیست که نسبت به فضای مجازی دارای نگرانی است، گفت: دنیا در این مورد نگران است و همه کشورها راجع به رسانه‌هایی که در اختیار کودکان قرار می‌گیرند دغدغه دارند اما باید ببینیم در این زمینه چقدر مطالعه کرده‌ایم، دنیا بیشتر از ما نگران است و فقط شعار نداده بلکه عمل کرده و اتفاقاتی را شکل داده است.

معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد اظهار داشت: پرداختن به حوزه طرح اشتراک را از دی‌ماه سال گذشته تعطیل کردیم و عوارض آن را تا خرداد ماه امسال پرداختیم این طرح بسیار طرح خوبی بود که بد اجرا شد و اتفاقات زیادی را رقم زد و طرح بیمه خبرنگاران هم به دلایل مختلف بد اجرا شدن تعویق افتاد و تصمیم بر این شد که بیمه خبرنگاران را بر دوش کارفرمایان گذاشته شود.

وی با اشاره به اینکه امسال در تمام دنیا سال‌های سونامی سرطان است، افزود: در این جهت تصمیم گرفتیم برای کمک به خبرنگاران طرح بیمه تکمیلی را به‌عنوان طرح کمکی یارانه‌ای لحاظ کنیم و در این راستا ۳ هزار نفر با خانواده و تا سقف ۸ هزار نفر در طرح بیمه تکمیلی و بیمه سلامت برده‌ایم و در دوره اول حدود ۱۳۰۰ نفر که عضو خانه مطبوعات هستند را ثبت‌نام کردیم و با خانه هنر توافق کردیم تا سقف ۳ هزار نفر را تا شنبه که سایت باز می‌شود تا ۳ هزار نفر را ثبت کنند و شرط این بیمه داشتند بیمه پایه است و شرط بعدی عضویت در صندوق هنر است.

سلطانی‌فر درباره روزنامه‌نگاران و وام خبرنگاران و روزنامه‌نگاران نیز گفت: روزنامه‌نگارانی که بیمه نیستند نیز تا سقف ۳ هزار نفر می‌توانند بیمه پایه شوند برای استفاده از بیمه پایه باید شرایطی داشته باشند و در رابطه با وام نیز وام توافق نامه‌ای امضاشده که رقم‌هایی برای پرداخت وام در نظر گرفته شده و بدون سود است وام ۲۰ میلیونی برای خبرنگاران و ۱۷۰ میلیون برای روزنامه نگاران طی چند روز آینده اعلام می‌شود.

 

برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .
سایر سیاست آمریکا درباره برجام
ترامپ دیروز در توییتی اعلام کرده امشب سیست های خودرا دربارهه برجام اعلام خواهد کرد ؛ به هرحال امشب به نوعی آینده برجام معلوم میشود پس بی ربط هم نیت اگر به این پیش بینی بپردازیم که سیاست آمریکا چه خواهد بود .
قیمت دلار، تهدید ترامپ و تشنج در فضای کسب و کار کشور
با توجه به حوادث عجیب رخ داده در 10 روز گذشته میتوان گفت یکی پر تنش ترین ماه های 40 سال اخیر را تجربه کردیم .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

پیش‌بینی یک اقتصاددان از تضعیف دلار در آینده
پیش بینی عملکرد مستحکم برای طلا تا پایان امسا پیش بینی عملکرد مستحکم برای طلا تا پایان امسال/ 2عامل موثر بر قیمت طلا در کوتاه مدت
دلیل نگرانی بانک‌های آمریکایی از قطع شدن دسترسی ایران به سوئیفت چیست؟
افت دلار به پایین‌ترین قیمت در ۲ ماه اخیر افت دلار به پایین‌ترین قیمت در ۲ ماه اخیر
در بازار ارز چه می‌گذرد؟
افزایش ۱۷ درصدی قیمت خودروها به تصویب می‌رسد؟
کلاهبرداری ۱۵هزار میلیارد تومانی از خریدوفروش کلاهبرداری ۱۵هزار میلیارد تومانی از خریدوفروش سکه!
 رکود گریبان‌گیر بازار مسکن خواهد بود/ مسکن ا رکود گریبان‌گیر بازار مسکن خواهد بود/ مسکن اجتماعی، تنها راه‌حل این بحران
مردم برای دلار گران هول می‌زنند
روایت وزیر بازرگانی هاشمی از روزهای سخت روایت وزیر بازرگانی هاشمی از روزهای سخت
ارزان‌ترین کشورها برای سفرهای طولانی/ ایران در صدر
پیش‌بینی رئیس کل بانک مرکزی در مورد کاهش قیمت ارز
مهار نقدینگی آری، افزایش نرخ سود خیر
تثبیت ۵۰۰ هزار شغل در سال ۹۶
آینده بانکداری فینتک

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

روسیه: اوپک به وضعیت تولید نفت ایران توجه دارد
دهه اول محرم هم تمام شد اما گوشت ارزان نشد!
تصمیم گیری دولت درخصوص مشکلات مربوط به تسهیلات مسکن مهر
42 درصد اشتغالزایی البرز در بخش صنعت است
دبیرکل اوپک: این سازمان نه انحصاری است و نه یک کارتل
وزارت صنعت تیتر یک شد!
صادرکنندگان خصوصی لغو مصوبه پیمان سپاری ارزی را خواستار شدند
مردم برای دلار گران هول می‌زنند
کاری واجب تر از بهبود فضای کسب و کار نداریم
اوپک نه یک انحصار و نه یک کارتل است
شهرک صنعتی بهشهر، تبدیل به شهرک ارواح شد
هوشمندی سیستم تشخیص چهره Huawei nova 3 در پرداخت‌های بانکی
ارائه اطلاعات صرافی‌ها باعث افزایش قیمت ارز شد
بازگشت ارز حاصل از صادرات برای فرش دستباف 7ماهه شد
انجمن لبنی برای افزایش قیمت ها به سازمان حمایت نامه نوشت