دوشنبه 2 مهر 1397

شهرداری تهران برای فرهنگسازی الگوی مصرف آب تلاش می کند

سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و شرکت آب و فاضلاب استان و شرکت آب منطقه ای تهران در راستای اصلاح الگوی مصرف و ارتقای فرهنگ عمومی با عزم ملی و مدیریت جهادی به ویژه در مصرف بهینه آب تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

انرژی | ایرنا | 1 ماه پیش |8/14/2018 2:47:00 PM 355 بازدید

شهرداری تهران برای فرهنگسازی الگوی مصرف آب تلاش می کند
به گزارش خبرنگار ایرنا، این آیین روز سه شنبه با حضور سعید اوحدی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، محمدرضا بختیاری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران، مهدی فروغی سرپرست شرکت آب منطقه ای تهران و جمعی از مسئولان در تالار آبگینه شرکت آب و فاضلاب استان تهران برگزار شد.
رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در این نشست اظهار داشت: با امضای این تفاهم نامه تلاش خواهیم کرد که در جهت فرهنگسازی الگوی مصرف اثرگذار باشیم.
سعید اوحدی گفت: امروز در جوامع توسعه یافته و پیشرفته به این باور رسیدند که توسعه در ابعاد مختلف اجتماعی، صنعتی و نظامی اتفاق نخواهد افتاد مگر اینکه بستر فرهنگی برای آن ایجاد شود.
وی با اشاره به اینکه توسعه پایدار به معنای استفاده بهینه از امکانات و ظرفیت ها با حفظ حق و حقوق نسل آینده است، افزود: با شیوه رایج مصرف آب در کشور، با بحران مواجه می شویم، در آموزه های دینی بر مصرف نعمت ها وپرهیز اسراف توصیه های جدی شده که این موضوع باید مورد توجه قرار گیرد.
رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با اشاره به رشد جمعیت گفت: این موضوع بسیاری از برنامه ها را دچار چالش کرده و زیر ساخت های ما برای این جمعیت جوابگو نیست و ضرورت دارد که در حوزه فرهنگی و با توجه به محدویت زیرساخت ها، فرهنگ الگوی مصرف را مورد توجه قرار دهیم.
وی با اشاره به بهره مندی از ظرفیت مراکز فرهنگی هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از جمله نگارخانه ها، سالن های سینما و تولید محصولات و برنامه فرهنگی در حوزه اصلاح الگوی مصرف آب افزود: در این راستا، نمایشگاه گروهی فتوآرت، ویدئو، چیدمان، صدا، چاپ دستی و نقاشی با موضوع آب روز جمعه(26 مردادماه) در نگارخانه لاله افتتاح می شود.
اوحدی ادامه داد: علاوه بر بکارگیری تمامی ظرفیت های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با همکاری سازمان زیباسازی، تمام سازه های فیزیکی، سر پل ها و بیلبوردهای تبلیغاتی برای فرهنگسازی و اصلاح الگوی مصرف آب مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران نیز در این نشست با تاکید بر اقدامات فرهنگی برای اصلاح الگوی مصرف آب اظهار داشت: ما در کشور کم آبی زندگی می کنیم و این موضوع مشکلات بسیاری را برای ما ایجاد می کند.
محمدرضا بختیاری گفت: ما یک سوم بارندگی متوسط جهانی را داریم اما مصرفمان بیشتر از متوسط جهانی است به همین دلیل مشکلاتی که برایمان به وجود می ‌آید بیشتر از بسیاری از کشورهایی است که حتی سرانه بارندگی در آنها بسیار کمتر از ماست که این آسیب تنها و تنها به شیوه مصرفمان باز می‌ گردد.
وی افزود: امسال تا ۹۰ درصد کمتر از حد طبیعی ذخیره برف داشتیم و اگر بارندگی‌های اردیبهشت ماه نبود، ما به مشکلات عمده‌ای در خصوص قطعی و کم بود فشار آب می‌رسیدیم.
بختیاری با اشاره به موضوع اقتصاد آب اظهار داشت: هر متر مکعب آب برای ما با رقمی بیش از 2هزار و 500 تومان تامین می‌شود در حالی که هزینه آن را با هر متر مکعب 600 تومان به مردم واگذار می‌کنیم، این موضوع عاملی است که منجر می شود مردم درک درستی از ارزش اصلی آب نداشته باشند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: ۶۰ درصد از مردم تهران پایین‌تر از حد متوسط مصرف می‌کنند اما ۲۰ درصد مردم این شهر سه برابر متوسط جهانی مصرف می‌کنند و این افراد کسانی هستند که باید با آنها برخورد فرهنگی کرد.
وی افزود: یکی دیگر از مصادیق کارهای فرهنگی نیز این است که همین کسانی که الگوی مصرف را رعایت می‌کنند به عنوان سفیر فعال کنیم تا نگذارند دیگران آب را هدر بدهند، این یکی از مهم‌ترین مصادیق امر به معروف و نهی از منکر است.
سرپرست شرکت آب منطقه ای تهران نیز در این نشست با اشاره به ضروت همکاری میان نهادهای مختلف در راستای فرهنگسازی اظهار داشت: انعقاد تفاهم نامه میان سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، شرکت آب و فاضلاب استان و شرکت آب منطقه ای تهران قدمی در جهت هم افزایی سه نهاد خدمت رسان با افزایش ظرفیت ها، بهره مندی از پتانسیل ها و نیرو و تجهیزات در راستای فرهنگسازی و اصلاح الگوی مصرف آب و اتلاف و سرمایه و انرژی در این حوزه است.
مهدی فروغی، فرهنگسازی را اقدامی زمان بر و مستمر دانست و گفت: سازگاری با کم آبی یکی از سیاست هایی است که در دستور کار دولت قرار گرفته که در شرایط اقلیمی متفاوت کشور، این سازگاری و انطباق نیازمند روش های مختلف است که با به کارگیری این روش ها به توسعه پایدار دست پیدا کنیم.
وی با اشاره به ارزش اقتصادی و ذاتی آب افزود: اگر در شرایطی آب نداشته باشیم، علاوه بر پرداخت هزینه های قابل توجه، مسایل امنیتی، بهداشتی و اجتماعی هم باید مورد توجه قرار گیرد.
سرپرست شرکت آب منطقه ای تهران گفت: امروز موضوع ریزگردها فقط مختص خوزستان و خشکسالی مختص سیستان و بلوچستان نیست، بسیاری از افراد از سیستان و بلوچستان به دلیل نبود مدیریت آب به سایر شهرها مهاجرت کردند و این موضوع مشکلات فراوانی را به وجود آورده است.
فروغی با اشاره به نقش انجمن های مردم نهاد در حوزه فرهنگسازی و اصلاح الگوی مصرف آب اظهار داشت: در این حوزه می توانیم از مردم بخواهیم که ایده پردازی کرده و خود در حفظ منابع آبی نقش فعالی داشته باشند.
این تفاهم نامه در راستای اصلاح الگوی مصرف و همچنین ارتقای فرهنگ عمومی با عزم ملی و مدیریت جهادی به ویژه در مصرف بهینه آب و نظر به توسعه فعالیت های علمی، پژوهشی، آموزشی، تولیدی و اجرا در زمینه ارائه خدمات و تولید محصولات فرهنگی و لزوم ایجاد هماهنگی و همکاری بین مراکز ذیربط، تبادل تجارب و اطلاعات و بهره برداری از توانمندی های علمی، تخصصی، اجرایی و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری موجود طرفین منعقد شد.
همکاری طرفین از طریق ایجاد ارتباط، تبادل اطلاعات، اشتراک، هم افزایی دانش و بهره گیری از ظرفیت و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری به منظور تقویت نقش آفرینی در مدیریت فرهنگی شهر تهران در چارچوب تعیین شده در این تفاهم نامه و استفاده از ظرفیت ها، امکانات فرهنگی و تبلیغی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در راستای توسعه و ترویج فرهنگ صرفه جویی در مصارف مختلف آب و همچنین تولید محتوای فرهنگی با رویکرد مدیریت مصرف منابع آب و راهکارهای ترویج سازگاری با کم آبی و مواردی که در آینده با توجه به نیاز و امکانات طرفین منعقد شده است.
همکاری در برگزاری نشست های نقد، رونمایی کتاب و دیدار با نویسنده متناسب با موضوعات روز به ویژه درباره مسائل حوزه جوانان و خانواده، تقویت نقش سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در رویکرد محله ای با استفاده از ظرفیت شرکت آب منطقه ای و شرکت آب و فاضلاب استان تهران و برنامه ریزی مشترک برای بهره مندی خانواده ها از تفریحات سالم و نشاط آفرین با رویکرد افزایش آگاهی مدیریت مصرف از محورهای این تفاهم نامه است.
همچنین همکاری برای ترویج فرهنگ صرفه جویی در مصرف آب و برگزاری برنامه های ویژه برای ترویج موضوع حمایت از کالای ایرانی، برگزاری جشن ها، همایش ها، مسابقات و نمایشگاه ها و جشنواره ها با محوریت فرهنگسازی مدیرت مصرف و ارتقای رفتار شهروندی در آینده توسعه کلان شهر تهران و موضوعات مشترک از دیگر محورهای تفاهم نامه میان سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، شرکت آب و فاضلاب استان و شرکت آب منطقه ای تهران است.
تهرام/7245/ 1539
برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .
سایر سیاست آمریکا درباره برجام
ترامپ دیروز در توییتی اعلام کرده امشب سیست های خودرا دربارهه برجام اعلام خواهد کرد ؛ به هرحال امشب به نوعی آینده برجام معلوم میشود پس بی ربط هم نیت اگر به این پیش بینی بپردازیم که سیاست آمریکا چه خواهد بود .
قیمت دلار، تهدید ترامپ و تشنج در فضای کسب و کار کشور
با توجه به حوادث عجیب رخ داده در 10 روز گذشته میتوان گفت یکی پر تنش ترین ماه های 40 سال اخیر را تجربه کردیم .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

پیش‌بینی یک اقتصاددان از تضعیف دلار در آینده
پیش بینی عملکرد مستحکم برای طلا تا پایان امسا پیش بینی عملکرد مستحکم برای طلا تا پایان امسال/ 2عامل موثر بر قیمت طلا در کوتاه مدت
دلیل نگرانی بانک‌های آمریکایی از قطع شدن دسترسی ایران به سوئیفت چیست؟
افت دلار به پایین‌ترین قیمت در ۲ ماه اخیر افت دلار به پایین‌ترین قیمت در ۲ ماه اخیر
در بازار ارز چه می‌گذرد؟
افزایش ۱۷ درصدی قیمت خودروها به تصویب می‌رسد؟
کلاهبرداری ۱۵هزار میلیارد تومانی از خریدوفروش کلاهبرداری ۱۵هزار میلیارد تومانی از خریدوفروش سکه!
 رکود گریبان‌گیر بازار مسکن خواهد بود/ مسکن ا رکود گریبان‌گیر بازار مسکن خواهد بود/ مسکن اجتماعی، تنها راه‌حل این بحران
مردم برای دلار گران هول می‌زنند
روایت وزیر بازرگانی هاشمی از روزهای سخت روایت وزیر بازرگانی هاشمی از روزهای سخت
ارزان‌ترین کشورها برای سفرهای طولانی/ ایران در صدر
پیش‌بینی رئیس کل بانک مرکزی در مورد کاهش قیمت ارز
مهار نقدینگی آری، افزایش نرخ سود خیر
تثبیت ۵۰۰ هزار شغل در سال ۹۶
آینده بانکداری فینتک

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

روسیه: اوپک به وضعیت تولید نفت ایران توجه دارد
دهه اول محرم هم تمام شد اما گوشت ارزان نشد!
تصمیم گیری دولت درخصوص مشکلات مربوط به تسهیلات مسکن مهر
42 درصد اشتغالزایی البرز در بخش صنعت است
دبیرکل اوپک: این سازمان نه انحصاری است و نه یک کارتل
وزارت صنعت تیتر یک شد!
صادرکنندگان خصوصی لغو مصوبه پیمان سپاری ارزی را خواستار شدند
مردم برای دلار گران هول می‌زنند
کاری واجب تر از بهبود فضای کسب و کار نداریم
اوپک نه یک انحصار و نه یک کارتل است
شهرک صنعتی بهشهر، تبدیل به شهرک ارواح شد
هوشمندی سیستم تشخیص چهره Huawei nova 3 در پرداخت‌های بانکی
ارائه اطلاعات صرافی‌ها باعث افزایش قیمت ارز شد
بازگشت ارز حاصل از صادرات برای فرش دستباف 7ماهه شد
انجمن لبنی برای افزایش قیمت ها به سازمان حمایت نامه نوشت