چهارشنبه 21 آذر 1397

وکیوم باتوم «تندگویان» در راس معاملات / سودکاستیک «پتروشیمی اروند» 4.9 درصد افت قیمت داشت

امروز ارزش کل معاملات بورس کالا حدود 134.7 میلیارد تومان بود که در این میان بیشترین ارزش معاملات به«وکیوم باتوم» تندگویان در حدود 42.3 میلیارد تومان اختصاص یافت. قیمت این محصول نسبت به معامله قبلی خود تغییری نداشت.

بانک وبیمه | اقتصاد آنلاین | 4 ماه پیش |7/21/2018 5:20:21 PM 550 بازدید

وکیوم باتوم «تندگویان» در راس معاملات / سودکاستیک «پتروشیمی اروند» 4.9 درصد افت قیمت داشت

اقتصاد آنلاین - لیلی شهیر؛ امروز شنبه 30 تیرماه، تالارهای مختلف بورس کالای ایران در مجموع ارزشی حدود 134.7 میلیارد تومان داشتند. این معاملات در 144 قرارداد منعقد شدند؛ از این میزان حدود 102.5 میلیارد تومان آن به رینگ داخلی تعلق گرفت. تالار فرآورده‌های نفتی نیز بیشترین ارزش معاملات امروز را در حدود 52.6 میلیون تومان به خود اختصاص داد. 

بیشترین ارزش معاملات امروز تالار نقره‌ای به «وکیوم باتوم» پالایشگاه نفت تهران (تندگویان) به میزان حدودی 42.3 میلیارد تومان تعلق گرفت. این محصول به قیمت یک هزار و 411 تومان بدون رقابت نقدی فروخته شد و نسبت به معامله قبلی خود تغییر قیمتی شاهد نبود.

گفتنی است، تنها معامله انجام شده در تالار محصولات صنعتی امروز بورس کالا نیز گندله‌سازی سنگ آهن شرکت فولاد سیرجان ایرانیان بود که به میزان 5.5 میلیارد تومان ارزش داشت. 

تالار پتروشیمی 

تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران، امروز شنبه، میزبان دادوستد 30 هزار تن وکیوم باتوم بود. طی این روز و در تالار مذکور شش هزار و 214 تن قیر، یک هزار و 287 تن مواد پلیمری،  30 هزار تن وکیوم باتوم و 15 هزار و 776 تن مواد شیمیایی معامله شد. شایان ذکر است 18 هزار و 215 تن قیر نیز در تالار صادراتی بورس کالای ایران دادوستد شد.

بیشترین ارزش معاملات امروز تالار پتروشیمی و فرآورده‌های نفتی به «وکیوم باتوم» پالایشگاه نفت تهران (تندگویان) به میزان حدودی 42 میلیارد و 345 میلیون تومان تعلق گرفت. این محصول به قیمت یک هزار و 411 تومان بدون رقابت توسط کارگزاری «بورس بهگزین» در حجم 30 هزار تن نقدی فروخته شد. این محصول در معامله قبلی خود (24 تیر) نیز با همین قیمت معامله شده بود. 

دیگر محصول پر معامله امروز این تالار به «سود کاستیک» پتروشیمی اروند اختصاص داشت. این محصول نیز با قیمت 807 تومان با رقابت 8.17 درصدی نسبت به قیمت پایه در حجم 12000 تن فروخته شد. ارزش این معامله حدود 9.6 میلیارد تومان بود که به طور نقدی توسط کارگزاری «بانک صنعت و معدن» داد و ستد شد. قیمت این محصول نیز نسبت به معامله قبلی خود در تاریخ 23 تیر 4.9 درصد کاهش داشت.

کم ارزشترین محصول این تالار هم به «اسید کلریدریک» پتروشیمی کارون به میزان 11.6 میلیون تومان اختصاص یافت. این محصول هم به قیمت پایه کیلویی 80 هزار تومان و حجم 20 تن به طور نقدی توسط کارگزاری «بانک سامان» فروخته شد. 

تالار صنعتی

تنها معامله انجام شده در تالار محصولات صنعتی امروز بورس کالا، گندله سازی سنگ آهن شرکت فولاد سیرجان ایرانیان بود. معامله گندله سنگ آهن فولاد سیرجان امروز ارزشی به میزان پنج میلیارد و 518 میلیون تومان داشت که با قیمت 551 تومان و 5.35 درصد بیشتر از قیمت پایه توسط کارگزاری «آفتاب درخشان» در حجم 10 هزار تن انجام شد. شایان ذکر است، این محصول امروز برای اولین بار در سال جاری معامله شد. 

تالار کشاورزی

تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران نیز در این روز معامله شش هزار تن گندم خوراکی، 500 تن روغن خام سویا، 10 تن خرمای مضافتی و دو هزار و 360 تن شکر را تجربه کرد.

بیشترین ارزش معاملات امروز تالار کشاورزی هم به گندم خوراکی کردستان به میزان دو میلیارد و 560 میلیون تومان اختصاص یافت. این محصول با قیمت پایه 914 تومان در حجم 2800 تن و به طور نقدی توسط کارگزاری «سینا» معامله شد. همچنین امروز، شکر خام برزیل نیز از پر معامله ترین محصولات تالار صنعتی بود که دو میلیارد و 400 میلیون تومان ازش داشت. این محصول هم امروز با قیمت پایه دو هزار و 400 تومان در حجم 1000 تن توسط کارگزاری «سینا» معامله شد. گفتنی است،  عرضه‌کننده هر دو محصول، شرکت «مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران» بود. 

کمترین ارزش معاملات این تالار نیز به «خرمای مضافتی» کرمان به میزان 55.7 میلیون تومان اختصاص یافت. این محصول در حجم 10 تن توسط کارگزاری «توسعه کشاورزی» فروخته شد. قیمت پایانی شکر سفید 5 هزار و 571 تومان بود که توسط شرکت اتحادیه مرکزی تعاونی های روستایی و کشاورزان عرضه شده بود.  

برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .
سایر سیاست آمریکا درباره برجام
ترامپ دیروز در توییتی اعلام کرده امشب سیست های خودرا دربارهه برجام اعلام خواهد کرد ؛ به هرحال امشب به نوعی آینده برجام معلوم میشود پس بی ربط هم نیت اگر به این پیش بینی بپردازیم که سیاست آمریکا چه خواهد بود .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

قیمت طلا، سکه و ارز در ۲۰ آذرماه
فروکش تلاطم بازار مسکن نزدیک است فروکش تلاطم بازار مسکن نزدیک است
ماه عسل دلار تمام شد؟
توصیه به خریداران بیت کوین و ارزهای دیجیتالی توصیه به خریداران بیت کوین و ارزهای دیجیتالی
دلار به کانال ۹۰۰۰تومان بازگشت/ نرخ امروز ۹۹۰ دلار به کانال ۹۰۰۰تومان بازگشت/ نرخ امروز ۹۹۰۰تومان
ثبات دلار در کانال 11هزار تومان ثبات دلار در کانال 11هزار تومان
طلا مجددا ارزان شد طلا مجددا ارزان شد
سایت رسمى اتحادیه طلا راه اندازى شد سایت رسمى اتحادیه طلا راه اندازى شد
دلار به کانال ۱۰هزار تومان بازگشت دلار به کانال ۱۰هزار تومان بازگشت
کاهش ۳۵۰ تومانی نرخ دلار بانکی
در نشست امنیت اقتصاد چه گذشت؟/ تحلیل کارشناسان اقتصادی از بحران بانکی ایران
عرضه خودرو با قیمت نزدیک به حاشیه بازار استمر عرضه خودرو با قیمت نزدیک به حاشیه بازار استمرار می یابد
سوال نمایندگان از وزیر اطلاعات درباره بازار خودرو
آخرین اظهارات کدخدایی درباره" CFT"
شرایط دریافت دفترچه رایگان بیمه سلامت

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

موج دوم فروش دلار در فردوسی
هدف نهایی تحریم‌های اقتصادی چیست؟
آیا نرخ ارز در حال سرکوب است؟
موفقیت «مداران» در برگزاری مزایده/ تغییر در نرخ شیر‌خام، چند نماد را متوقف کرد
قطعه قطعه شدن مشکلات خودرو در صنف قطعه سازان
عارف: مناطق آزاد باید به عنوان حلقه اتصال اقتصاد کشور با اقتصاد جهانی باشند
راز از نفس افتادن قیمت دلار
کشت گلخانه ای زعفران، روش جدید یا سراب سودآوری؟
آخر هفته قرمزرنگ بورسی با افت 882 واحدی شاخص کل/سهام دلاری به خواب زمستانی رفتند
جلودارزاده: مسائل متغیر نظام بانکی فعالان اقتصادی را دچار مشکل می‌کند
همگامی طلا و سکه با دلار
500 میلیارد ریال طلب پیمانکاران راه وشهرسازی زنجان تهاتر شد
حمایت اصولی از بخش کشاورزی با تمرکز معاملات در بورس‌کالا
نظر وزیر راه در باره ادغام وزارت راه و مسکن
ماجرای برداشت‌های بدون اجازه از حساب مشتریان