چهارشنبه 25 مهر 1397

بانک صنعت و معدن 3000 مگاوات به مدار برق سراسری کشور افزوده است

بانک صنعت و معدن با سرمایه گذاری بیش از یک میلیارد یورو 3000 مگاوات برق را به مدار برق سراسری کشور افزوده است و 4000 مگاوات دیگر را در دست اجرا دارد.

بانک وبیمه | اقتصاد آنلاین | 2 ماه پیش |7/21/2018 10:21:16 AM 459 بازدید

 بانک صنعت و معدن 3000 مگاوات به مدار برق سراسری کشور افزوده است

به گزارش اقتصادآنلاین، امید کاملی رئیس اداره نظارت بر طرحهای این بانک با بیان مطلب فوق افزود : بانک صنعت و معدن به پشتوانه 60 سال تجربه بانکداری توسعه ای ، از نخستین بانکهای توسعه‌ای منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا (MENA) در طول سالهای پرفراز و نشیب فعالیتهای توسعه‌ای کشور همواره پیشگام اقدامات خلاق در حوزه تأمین مالی صنایع کشور بوده است.

کاملی افزود : این بانک با بهره مندی از نیروی انسانی متخصص و متعهد و راهبری مدیران استراتژیک در مقاطع مختلف با تحلیل دقیق و پیش بینی نیازهای بنیادی صنعت کشور، برنامه‌های راهبردی پنجساله را تدوین کرد و همگام با برنامه‌های توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور و اسناد راهبردی نظام جمهوری اسلامی مورد تأکید مقام معظم رهبری از جمله سند چشم انداز بیست ساله بعنوان نقشه راه و همچنین نقشه جامع علمی کشور، سرمایه‌گذاری در بخشهای زیر ساختی صنعت کشور را از ابتدای دولت یازدهم در دستور کار خود قرار داد.

وی بیان داشت : در این راستا بررسی و تصویب اعطای تسهیلات به طرحهای تولید برق (نیروگاهی) از جمله تصمیمات راهبردی مدیران ارشد و بررسیهای حرفه‌ای کارشناسان خبره اعتباری بانک بوده است. تأمین مالی نیروگاه گازی آذرخش واقع در شهرستان علی آباد در استان گلستان با ظرفیت تولید برق 916 مگاوات و تسهیلات 209 میلیون یورویی اولین گام در این راه بود. این نیروگاه با توان کارشناسان زبده داخلی در شرکت مدیریت پروژه های نیروگاهی ایران (مپنا) به روش BOO (ساخت، تملیک و بهره برداری) با موفقیت در زمان پیش‌بینی شده 36 ماهه به بهره برداری رسیده و وارد شبکه برق سراسری(سنکرون) گردید.

کاملی گفت : تامین برق واحدهای صنعتی منطقه بخشی از وظایف توسعه‌ای بانک و تثبیت ولتاژ برق منطقه مذکور از اثرات اجتماعی و درچارچوب مسئولیت اجتماعی بانک بوده است.

به گفته این کارشناس بانکی ، دومین گام بانک در زمینه افزایش توان تولید برق بخش صنعت کشور تأمین مالی 210 میلیون یورویی نیروگاه مولد برق یزد با توان تولید 484 مگاوات برق بود. این نیروگاه سیکل ترکیبی(گاز- بخار)، با توان متخصصین داخلی بهره برداری و به مدار برق سراسری پیوست.

رئیس اداره نظارت بر طرح های بانک صنعت و معدن تصریح کرد : ادامه حمایت بانک در تأمین مالی نیروگاههای سیکل ترکیبی با استفاده از حداکثر توان داخلی، موجی از امید در بین کارشناسان، متخصصین و مدیران صنعت برق کشور ایجاد کرد بطوریکه بانک صنعت و معدن را بعنوان مهمترین حامی مالی خود در پروژه های متعدد بعدی دیدند و کشور عزیزمان ایران را در زمره انگشت شمار صاحبان تکنولوژی تجهیزات توربین و ژنراتور نیروگاههای تولید برق(آلمان، آمریکا، فرانسه، ایتالیا) قرار داد.

وی افزود : تعدد طرحهای تامین مالی شده بانک صنعت و معدن، متخصصین داخلی را به سمت ارتقای تکنولوژی تولید بمنظور استفاده از رده‌های بالاتر با راندمان بیشتر رهنمون ساخت (F & H CLASS)که بمعنی برگشت سریعتر سرمایه‌گذاری، صرفه‌جویی انرژی و حفظ محیط زیست (GREEN INDUSTRY)میباشد.

کاملی بیان داشت : نیروگاه شوباد با توان 484 مگاوات در کهنوج استان کرمان با تسهیلات 230 میلیون یورو، نیروگاه سمنگان با توان 492 مگاوات در سیرجان استان کرمان و تسهیلات 200 میلیون یورو، نیروگاههای دیگری بودند که در محرومترین مناطق کشور به بهره برداری رسیده و علاوه بر تأمین برق مورد نیاز صنایع بزرگ منطقه، استان کرمان را از وارد کننده برق به صادر کننده برق به استانهای مجاور تبدیل کردند.

وی گفت : نیروگاه بهبهان در استان خوزستان نیز با توجه به نیاز مبرم منطقه از جمله واحدهای بزرگ صنعتی به تأمین انرژی برق، 492 مگاوات برق را با سرمایه گذاری 230 میلیون یورویی بانک صنعت و معدن به شبکه سراسری اضافه کرده تا علاوه بر نقش زیربنایی بانک برای سرمایه‌گذاری و اشتغالزایی، مسئولیت اجتماعی بانک را در قالب افزایش دانش فنی نیروی کار منطقه متبلور نماید.

امید کاملی بیان داشت : همزمان با احداث نیروگاههای فوق، سیاستهای دولت در تامین برق با استفاده از نیروگاههای مقیاس کوچک(CHP) با مزیتهای زیست محیطی، سرمایه‌گذاری کمتر، دسترسی آسان به مصرف‌کنندگان، استقلال از شبکه برق سراسری و ... از دید کارشناسان و مدیران بانک دور نماند تا با تامین مالی 12 طرح(5 طرح درحال تکمیل و 7 طرح به بهره‌برداری رسیده جمعا با تولید بیش از 300 مگاوات برق و تسهیلات 100 میلیون یورو) در این عرصه هم ایفای نقش نماید.

وی گفت : بدین ترتیب بانک صنعت و معدن در عظمی سترگ و هدفمند، فراتر از یک بانک تامین‌کننده منابع مالی و در قامت یک بانک توسعه‌ای مسئولیت پذیر متکی به راهبرد، 3000 مگاوات برق را به مدار برق سراسری کشور با سرمایه گذاری بیش از یک میلیارد یورو اضافه کرد.

اما شرایط سخت تحریمهای ظالمانه بین المللی و مشکلات متعدد اجرا و بهره برداری طرحهای فوق، بانک را از حرکت راهبردی آغاز شده باز نداشته بطوریکه با طرحهای نیروگاهی مصوب، در حال قرارداد و یا در حال اجرا و تکمیلی همچون: نیروگاه غرب مازندران (نوشهر)، نیروگاه قشم، نیروگاه کاشان، بخش بخار نیروگاه ارومیه، نیروگاه زنجان، نیروگاه چابهار، بخش بخار نیروگاه رودشور(استان مرکزی)، ‌نیروگاه لامرد و نیروگاه تربت حیدریه افزایش 4000 مگاوات دیگر توان تولید برق با تسهیلات قریب به دو میلیارد یورو را در برنامه سه ساله آتی خود قرار داده است که بمعنی دستیابی به هدف تامین مالی اثربخش در سهم 10 درصدی از کل تولید برق کشور در افق 1400 خواهد بود.

برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .
سایر سیاست آمریکا درباره برجام
ترامپ دیروز در توییتی اعلام کرده امشب سیست های خودرا دربارهه برجام اعلام خواهد کرد ؛ به هرحال امشب به نوعی آینده برجام معلوم میشود پس بی ربط هم نیت اگر به این پیش بینی بپردازیم که سیاست آمریکا چه خواهد بود .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

آینده بازار ارز پس از تحریم 13آبان
۱۰ خودروی با کیفیت که با ۱۰۰ میلیون می‌توان خرید
شرایط سپرده‌گذاری ارزی در بانک ملی ایران اعلا شرایط سپرده‌گذاری ارزی در بانک ملی ایران اعلام شد
بازار ارز آبان‌ماه به کدام سو می‌رود؟ بازار ارز آبان‌ماه به کدام سو می‌رود؟
خیز طلا برای رکوردزنی جدید خیز طلا برای رکوردزنی جدید
دلار همچنان حباب دارد/ کاهش نرخ ادامه‌دار خوا دلار همچنان حباب دارد/ کاهش نرخ ادامه‌دار خواهد بود
قطع یارانه نقدی پرده از پولشویی گسترده برداشت!
تاکید مدیرعامل جدید سایپا بر اصلاح قیمت‌ها
نرخ دلار در محدوده ١٣هزار تومان/ جمع آورى دلا نرخ دلار در محدوده ١٣هزار تومان/ جمع آورى دلالان از بازار فردوسی
صف خرید خانه‌های ساحلی تا کجا می‌رسد؟ صف خرید خانه‌های ساحلی تا کجا می‌رسد؟
یارانه ۲۰۰میلیارد تومانی برای حمایت از صنایع یارانه ۲۰۰میلیارد تومانی برای حمایت از صنایع کوچک ابلاغ شد
سهام‌داران برای خرید به صف شدند
برندگان چهارمین جشنواره حساب‌های قرض‌الحسنه پس انداز بانک آینده، مشخص شدند
از بانک تجارت تسهیلات آنی دریافت کنید
مدیرعامل سابق بهمن به سایپا رفت

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

تهران و مسکو تبادلات تجاری را سرعت می بخشند
مهندسی ارزش 40 میلیارد ریال صرفه جویی در برق مرکزی ایجاد کرد
واحدهای شهرکهای صنعتی خراسان شمالی متقاضی وام روستایی هستند
خودروسازان از نابسامانی‌های نرخ ارز چه سودی بردند؟
افزایش سرمایه‌گذاری شرکت‌های ایرانی در حوزه معادن
پازل حمایت از "تولید داخل" چگونه باید چیده شود؟
جزئیات امضای دومین قرارداد جدید نفتی
اثرات منفی نوسان‌های نرخ ارز بر اقتصاد
بورس‌ها در انتظار پرواز...
پایان ارزان‌فروشی کاذب هواپیماهای خارجی!
ترازنامه‌ها واقعی شود ورشکستگی بانک‌ها هم معلوم می‌شود
محصول گندم و جو در سیاهکل کاهش یافت
ونزوئلا به دنبال حذف دلار از معاملات خود است
تفاهمنامه همکاری بین اتاق های بازرگانی البرزو خرمشهر منعقدشد
ضرورت همکاری بیشتر مقامات عراق برای تامین ارز زائران اربعین