پنجشنبه 22 آذر 1397

وزیرتعاون: اجازه نمی‌دهیم تحریم‌ها بر معیشت مردم آسیب بزند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر مراقبت بیشتر از دهک های پایین جامعه از جمله قشر کارگری ، گفت: ما اجازه نخواهیم داد فشار تحریم بر معیشت و زندگی اجتماعی مردم آسیب بزند.

بازار | اقتصاد آنلاین | 4 ماه پیش |7/19/2018 8:21:09 PM 1252 بازدید

وزیرتعاون: اجازه نمی‌دهیم تحریم‌ها بر معیشت مردم آسیب بزند

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، علی ربیعی روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان میانه با اشاره به اینکه کارگران از انقلابی ترین قشر جامعه با درک بالایی از انقلاب و ارزش های آن هستند، بر حمایت هر چه بیشتر از این قشر تاکید کرد. 
وی با اشاره به بیکاری بیش از 5/3 میلیون نفر در جامعه هستیم، گفت: باید با منعطف کردن سیاست کاری و بازار کار زمینه را برای اشتغالزایی هر چه بیشتر در جامعه فراهم کنیم. 
ربیعی با تاکید بر اینکه عدالت منطقه ای از مهمترین سیاست های دولت به شمار می رود، افزود: در زمینه اشتغال روستایی 160 میلیارد ریال برای اشتغال میانه در نظر گرفته شده و از تسهیلات فراگیر نیز به طور قطع از سهم 4 هزار و 500 میلیارد ریالی استان اعتباری برای شهرستان میانه تخصیص خواهد یافت. 
وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی همچنین گفت: از سوی صندوق کارآفرینی امید نیز سهمی در نظر گرفته خواهد شد که امیدواریم با تخصیص این اعتبارات وضعیت اشتغال شهرستان بهبود یابد. 
ربیعی حوزه های گردشگری، صنایع دستی، باغداری و بسته بندی را از زمینه های مهم برای سرمایه گذاری و اشتغالزایی عنوان کرد و گفت: باید کانون توسعه میانه در شهرستان را تشکیل داده و به سمت آموزش فنی و حرفه ای روی آوریم تا بتوانیم به سمت بهبود اشتغال شهرستان پیش برویم. 
وی کاربرد روش های گذشته با توجه به تغییر وضعیت جامعه امروز را موجب شکست در امور خواند و گفت: دشمن درصدد شوراندن مردم علیه دولت بوسیله حربه تحریم است و سعی در کاهش اعتماد آنان به حاکمیت و دولت دارد اما به گفته رهبر معظم انقلاب ما می توانیم از تمامی این سختی ها و این دوران با موفقیت گذر کنیم. 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه با اشاره به اینکه مسئولین باید نماد حرکت و تلاش بوده و سپس از مردم انتظار تلاش و همراهی داشته باشند، گفت: مدارا و مهربانی با مردم، سبب افزایش اعتماد مردم به دولت می شود. 
وی تاکید کرد: ما نباید به فکر رفع مسائل بزرگ باشیم چون با این فکر نمی توانیم کاری از پیش ببریم بلکه باید به دنبال رفع مسائل کوچک و بازکردن گره های کوچک باشیم تا بتوانیم به موفقیت برسیم. 
ربیعی با شبانه روزی شدن پلی کلینیک تامین اجتماعی میانه و پرداخت وامهای خرد برای مددجویان بهزیستی موافقت کرد و افزود: اگر شرایط مناسب بوده و مقدور باشد به احداث بیمارستان تامین اجتماعی در میانه اقدام خواهیم کرد اما در زمان حاضر تامین اجتماعی را در مناطق محروم گسترش می دهیم. 
سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان میانه هم با اشاره به کثرت بیمه شدگان شهرستان به تعداد 73 هزار نفر گفت: شبانه روزی شدن کلینیک تامین اجتماعی میانه با توجه به آمار بیمه شدگان شهرستان از ضروریات است. 
محمدرضا مشایخی همجواری شهرستان میانه با شهرستانهای محروم از جمله هشترود، چاراویماق و کوثر را دلیل دیگری برای شبانه روزی شدن این کلینیک در راستای ارائه خدمات به این شهرستانهای محروم عنوان کرد. 
وی در ادامه تامین چمن مصنوعی زمین فوتبال مجموعه ورزشی کارگران میانه را از دیگر خواسته های شهرستان عنوان کرد و گفت: احداث بیمارستان تامین اجتماعی جهت ارائه خدمات مطلوب و جلوگیری از تحمیل هزینه های اضافی به مردم و در نهایت ارائه خدمات به شهرستانهای همجوار از دیگر خواسته های مردم و مسئولین شهرستان است. 
وی همچنین گفت: بخش ترکمانچای میانه با توجه به وجود اداره تامین اجتماعی و فاصله 45 کیلومتری از مرکز شهر نیاز به ایجاد کلینیک تامین اجتماعی است که امیدواریم شاهد تحقق این نیازها و خواسته های بحق مردم شهرستان باشیم. 
امام جمعه میانه در این جلسه بر دفاع حقیقی و قانونمند از قشر کارگران همچنین بر ارائه راهکاری جدی در حمایت از این قشر زحمتکش تاکید کرد. 
حجت الاسلام عبدالله محمدی از حمایت های انجام شده و پیشبرد امور از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تقدیر کرد و گفت: رسیدگی به درد کارگران به عنوان قشر صبور و زحمتکش در جامعه نیازمند عزمی جدی از سوی دولت است. 
نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی هم عدالت در توزیع خدمات عمومی را خواستار شد و احداث کلینیک تامین اجتماعی در ترکمانچای، احداث بیمارستان تامین اجتماعی و شبانه روزی شدن کلینیک تامین اجتماعی را حیاتی خواند. 
یعقوب شیویاری در ادامه بر ضرورت ارائه تسهیلات برای طرح های اشتغالزایی و ارائه تسهیلات به مددجویان بهزیستی برای حل مشکلات تاکید کرد و از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواست تا با بازدید از اداره بهزیستی شهرستان، در جهت بهبود وضعیت این اداره در شان نظام و انقلاب اسلامی تلاش کند. 
فردین فرمند یکی دیگر از نماینده مردم میانه در خانه ملت هم در این جلسه افزایش آمار بیکاری در شهرستان را دغدغه ای اساسی خواند و افزود: بیکاری به افزایش آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد منجر شده که باید به صورت عمقی به این مساله نگریسته و چاره اندیشی کرد. 
امروز با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی استخر کارگران شهرستان میانه با اعتباری معادل 40 میلیارد ریال افتتاح شد. 
این طرح در زمینی به مساحت یکهزار و 470 مترمربع در مجموعه فرهنگی و ورزشی کارگران میانه به وسعت 2.5 هکتار ساخته شده است که به عنوان سومین استخر ویژه کارگران در آذربایجان شرقی به شمار می رود. 
این استخر در سه بخش سالن اصلی شامل استخر بزرگسالان، جکوزی، سونای خشک و بخار و استخر کودکان، موتورخانه و ساختمان الحاقی در دو طبقه شامل بدن سازی، رختکن های استخر و دوش های عمومی و پذیرش ساخته شده است. 
کلنگ زنی خانه امید شهرستان اهر ویژه بازنشستگان، افتتاح بخش سیتی آنژیو و سیستم فاضلاب بیمارستان عالی نسب، افتتاح دو بخش متمرکز توان بخشی سازمان بهزیستی استان، دیدار با امام جمعه و شرکت در شورای اشتغال آذربایجان شرقی از جمله برنامه های سفر دو روزه علی ربیعی به این استان است. 
شهرستان میانه با جمعیت 190 هزار نفر، دارای چهار بخش، پنج شهر، 17 دهستان و بالغ بر 330 روستاست که در فاصله 165 کیلومتری جنوب شرقی تبریز واقع شده است. 

 
برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

خبرهای های مرتبط

همراهی نکردن چین با آمریکا در تحریم های ضدایر

همراهی نکردن چین با آمریکا در تحریم های ضدایرانی

4 ماه پيش
همراهی نکردن چین با آمریکا در تحریم های ضدایرانی، نگرانی ترکیه از تحریم های نفتی علیه ایران، تبدیل زیان شلمرژه به سود، احتمال کاهش صدور نفت عربستان و ارسال بزرگترین محموله نفتی کانادا به چین، مهمترین... ادامه مطلب...
ترکیه: تحریم آمریکا علیه ایران را از نزدیک دن

ترکیه: تحریم آمریکا علیه ایران را از نزدیک دنبال می کنیم

4 ماه پيش
وزارت امور خارجه ترکیه در پی سفر یک هیات آمریکایی به آنکارا برای مذاکره درباره تحریم های ایران با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: تحریم آمریکا علیه ایران را از نزدیک دنبال می کنیم. ادامه مطلب...
پالایش طلای ونزوئلا در ترکیه برای دور زدن تحر

پالایش طلای ونزوئلا در ترکیه برای دور زدن تحریم‌های آمریکا

4 ماه پيش
بانک مرکزی ونزوئلا به منظور دور زدن تحریم‌های آمریکا که مانع انجام فعالیتهای بانکی کاراکاس در سوییس می شود، پالایش طلا را در ترکیه آغاز خواهد کرد. ادامه مطلب...

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .
سایر سیاست آمریکا درباره برجام
ترامپ دیروز در توییتی اعلام کرده امشب سیست های خودرا دربارهه برجام اعلام خواهد کرد ؛ به هرحال امشب به نوعی آینده برجام معلوم میشود پس بی ربط هم نیت اگر به این پیش بینی بپردازیم که سیاست آمریکا چه خواهد بود .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

قیمت طلا، سکه و ارز در ۲۰ آذرماه
فروکش تلاطم بازار مسکن نزدیک است فروکش تلاطم بازار مسکن نزدیک است
ماه عسل دلار تمام شد؟
دلار به کانال ۹۰۰۰تومان بازگشت/ نرخ امروز ۹۹۰ دلار به کانال ۹۰۰۰تومان بازگشت/ نرخ امروز ۹۹۰۰تومان
آیا نرخ ارز در حال سرکوب است؟ آیا نرخ ارز در حال سرکوب است؟
راز از نفس افتادن قیمت دلار راز از نفس افتادن قیمت دلار
طلا بازهم ارزان می‌شود؟ طلا بازهم ارزان می‌شود؟
سایت رسمى اتحادیه طلا راه اندازى شد سایت رسمى اتحادیه طلا راه اندازى شد
موج دوم فروش دلار در فردوسی
سوال نمایندگان از وزیر اطلاعات درباره بازار خودرو
آخرین اظهارات کدخدایی درباره" CFT"
عرضه خودرو با قیمت نزدیک به حاشیه بازار استمر عرضه خودرو با قیمت نزدیک به حاشیه بازار استمرار می یابد
عده‌ای موش‌صفت در حال ذخیره طلا و ارز هستند عده‌ای موش‌صفت در حال ذخیره طلا و ارز هستند
ارز مسافرتی باز هم ارزان‌تر شد ارز مسافرتی باز هم ارزان‌تر شد
آخرین قیمت‌ها از بازار ارز، طلا و سکه

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

15میلیارد ریال به کارگاه های تولیدی سیریک اختصاص یافت
حدود ۳۵ درصد جمعیت بیکار ایران دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها هستند
بخش های اجرایی کشور آماده توسعه صادرات هستند
پنج هزار تن برنج هندی در هرمزگان توزیع شد
بانک مرکزی:مردم به اخبار غیر رسمی بازار پول و ارز توجه نکنند
صادرات محصولات ارگانیک؛ نیازمند حمایت همه جانبه
جزئیات برنامه‌ریزی راهداری زمستانی اعلام شد
احمد توکلی: بخش خصوصی باید تکلیف رشد اقتصادی را روشن کند
بازآفرینی 4 محله قدیمی در شهر فسا
محورهای سه گانه بهبود محیط کسب و کار
رشد ۶.۴درصدی قیمت مسکن تهران در آبان/متوسط قیمت یک متر آپارتمان پایتخت ۹میلیون تومان
بانک ملی از راه اندازی همه خطوط تولید گروه ملی حمایت کرد
اجرای سیستم‌های نوین آبیاری یکی از طرح‌های اقتصاد مقاومتی
مکاتبات اداری با مهر محرمانه، مانع از شفافیت می‌شود
مشکل کمبود منابع نداریم