شنبه 27 مرداد 1397

وزیرتعاون: اجازه نمی‌دهیم تحریم‌ها بر معیشت مردم آسیب بزند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر مراقبت بیشتر از دهک های پایین جامعه از جمله قشر کارگری ، گفت: ما اجازه نخواهیم داد فشار تحریم بر معیشت و زندگی اجتماعی مردم آسیب بزند.

بازار | اقتصاد آنلاین | 29 روز پیش |7/19/2018 8:21:09 PM 719 بازدید

وزیرتعاون: اجازه نمی‌دهیم تحریم‌ها بر معیشت مردم آسیب بزند

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، علی ربیعی روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان میانه با اشاره به اینکه کارگران از انقلابی ترین قشر جامعه با درک بالایی از انقلاب و ارزش های آن هستند، بر حمایت هر چه بیشتر از این قشر تاکید کرد. 
وی با اشاره به بیکاری بیش از 5/3 میلیون نفر در جامعه هستیم، گفت: باید با منعطف کردن سیاست کاری و بازار کار زمینه را برای اشتغالزایی هر چه بیشتر در جامعه فراهم کنیم. 
ربیعی با تاکید بر اینکه عدالت منطقه ای از مهمترین سیاست های دولت به شمار می رود، افزود: در زمینه اشتغال روستایی 160 میلیارد ریال برای اشتغال میانه در نظر گرفته شده و از تسهیلات فراگیر نیز به طور قطع از سهم 4 هزار و 500 میلیارد ریالی استان اعتباری برای شهرستان میانه تخصیص خواهد یافت. 
وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی همچنین گفت: از سوی صندوق کارآفرینی امید نیز سهمی در نظر گرفته خواهد شد که امیدواریم با تخصیص این اعتبارات وضعیت اشتغال شهرستان بهبود یابد. 
ربیعی حوزه های گردشگری، صنایع دستی، باغداری و بسته بندی را از زمینه های مهم برای سرمایه گذاری و اشتغالزایی عنوان کرد و گفت: باید کانون توسعه میانه در شهرستان را تشکیل داده و به سمت آموزش فنی و حرفه ای روی آوریم تا بتوانیم به سمت بهبود اشتغال شهرستان پیش برویم. 
وی کاربرد روش های گذشته با توجه به تغییر وضعیت جامعه امروز را موجب شکست در امور خواند و گفت: دشمن درصدد شوراندن مردم علیه دولت بوسیله حربه تحریم است و سعی در کاهش اعتماد آنان به حاکمیت و دولت دارد اما به گفته رهبر معظم انقلاب ما می توانیم از تمامی این سختی ها و این دوران با موفقیت گذر کنیم. 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه با اشاره به اینکه مسئولین باید نماد حرکت و تلاش بوده و سپس از مردم انتظار تلاش و همراهی داشته باشند، گفت: مدارا و مهربانی با مردم، سبب افزایش اعتماد مردم به دولت می شود. 
وی تاکید کرد: ما نباید به فکر رفع مسائل بزرگ باشیم چون با این فکر نمی توانیم کاری از پیش ببریم بلکه باید به دنبال رفع مسائل کوچک و بازکردن گره های کوچک باشیم تا بتوانیم به موفقیت برسیم. 
ربیعی با شبانه روزی شدن پلی کلینیک تامین اجتماعی میانه و پرداخت وامهای خرد برای مددجویان بهزیستی موافقت کرد و افزود: اگر شرایط مناسب بوده و مقدور باشد به احداث بیمارستان تامین اجتماعی در میانه اقدام خواهیم کرد اما در زمان حاضر تامین اجتماعی را در مناطق محروم گسترش می دهیم. 
سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان میانه هم با اشاره به کثرت بیمه شدگان شهرستان به تعداد 73 هزار نفر گفت: شبانه روزی شدن کلینیک تامین اجتماعی میانه با توجه به آمار بیمه شدگان شهرستان از ضروریات است. 
محمدرضا مشایخی همجواری شهرستان میانه با شهرستانهای محروم از جمله هشترود، چاراویماق و کوثر را دلیل دیگری برای شبانه روزی شدن این کلینیک در راستای ارائه خدمات به این شهرستانهای محروم عنوان کرد. 
وی در ادامه تامین چمن مصنوعی زمین فوتبال مجموعه ورزشی کارگران میانه را از دیگر خواسته های شهرستان عنوان کرد و گفت: احداث بیمارستان تامین اجتماعی جهت ارائه خدمات مطلوب و جلوگیری از تحمیل هزینه های اضافی به مردم و در نهایت ارائه خدمات به شهرستانهای همجوار از دیگر خواسته های مردم و مسئولین شهرستان است. 
وی همچنین گفت: بخش ترکمانچای میانه با توجه به وجود اداره تامین اجتماعی و فاصله 45 کیلومتری از مرکز شهر نیاز به ایجاد کلینیک تامین اجتماعی است که امیدواریم شاهد تحقق این نیازها و خواسته های بحق مردم شهرستان باشیم. 
امام جمعه میانه در این جلسه بر دفاع حقیقی و قانونمند از قشر کارگران همچنین بر ارائه راهکاری جدی در حمایت از این قشر زحمتکش تاکید کرد. 
حجت الاسلام عبدالله محمدی از حمایت های انجام شده و پیشبرد امور از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تقدیر کرد و گفت: رسیدگی به درد کارگران به عنوان قشر صبور و زحمتکش در جامعه نیازمند عزمی جدی از سوی دولت است. 
نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی هم عدالت در توزیع خدمات عمومی را خواستار شد و احداث کلینیک تامین اجتماعی در ترکمانچای، احداث بیمارستان تامین اجتماعی و شبانه روزی شدن کلینیک تامین اجتماعی را حیاتی خواند. 
یعقوب شیویاری در ادامه بر ضرورت ارائه تسهیلات برای طرح های اشتغالزایی و ارائه تسهیلات به مددجویان بهزیستی برای حل مشکلات تاکید کرد و از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواست تا با بازدید از اداره بهزیستی شهرستان، در جهت بهبود وضعیت این اداره در شان نظام و انقلاب اسلامی تلاش کند. 
فردین فرمند یکی دیگر از نماینده مردم میانه در خانه ملت هم در این جلسه افزایش آمار بیکاری در شهرستان را دغدغه ای اساسی خواند و افزود: بیکاری به افزایش آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد منجر شده که باید به صورت عمقی به این مساله نگریسته و چاره اندیشی کرد. 
امروز با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی استخر کارگران شهرستان میانه با اعتباری معادل 40 میلیارد ریال افتتاح شد. 
این طرح در زمینی به مساحت یکهزار و 470 مترمربع در مجموعه فرهنگی و ورزشی کارگران میانه به وسعت 2.5 هکتار ساخته شده است که به عنوان سومین استخر ویژه کارگران در آذربایجان شرقی به شمار می رود. 
این استخر در سه بخش سالن اصلی شامل استخر بزرگسالان، جکوزی، سونای خشک و بخار و استخر کودکان، موتورخانه و ساختمان الحاقی در دو طبقه شامل بدن سازی، رختکن های استخر و دوش های عمومی و پذیرش ساخته شده است. 
کلنگ زنی خانه امید شهرستان اهر ویژه بازنشستگان، افتتاح بخش سیتی آنژیو و سیستم فاضلاب بیمارستان عالی نسب، افتتاح دو بخش متمرکز توان بخشی سازمان بهزیستی استان، دیدار با امام جمعه و شرکت در شورای اشتغال آذربایجان شرقی از جمله برنامه های سفر دو روزه علی ربیعی به این استان است. 
شهرستان میانه با جمعیت 190 هزار نفر، دارای چهار بخش، پنج شهر، 17 دهستان و بالغ بر 330 روستاست که در فاصله 165 کیلومتری جنوب شرقی تبریز واقع شده است. 

 
برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

خبرهای های مرتبط

همراهی نکردن چین با آمریکا در تحریم های ضدایر

همراهی نکردن چین با آمریکا در تحریم های ضدایرانی

27 روز پيش
همراهی نکردن چین با آمریکا در تحریم های ضدایرانی، نگرانی ترکیه از تحریم های نفتی علیه ایران، تبدیل زیان شلمرژه به سود، احتمال کاهش صدور نفت عربستان و ارسال بزرگترین محموله نفتی کانادا به چین، مهمترین... ادامه مطلب...
ترکیه: تحریم آمریکا علیه ایران را از نزدیک دن

ترکیه: تحریم آمریکا علیه ایران را از نزدیک دنبال می کنیم

28 روز پيش
وزارت امور خارجه ترکیه در پی سفر یک هیات آمریکایی به آنکارا برای مذاکره درباره تحریم های ایران با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: تحریم آمریکا علیه ایران را از نزدیک دنبال می کنیم. ادامه مطلب...
پالایش طلای ونزوئلا در ترکیه برای دور زدن تحر

پالایش طلای ونزوئلا در ترکیه برای دور زدن تحریم‌های آمریکا

28 روز پيش
بانک مرکزی ونزوئلا به منظور دور زدن تحریم‌های آمریکا که مانع انجام فعالیتهای بانکی کاراکاس در سوییس می شود، پالایش طلا را در ترکیه آغاز خواهد کرد. ادامه مطلب...

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .
سایر سیاست آمریکا درباره برجام
ترامپ دیروز در توییتی اعلام کرده امشب سیست های خودرا دربارهه برجام اعلام خواهد کرد ؛ به هرحال امشب به نوعی آینده برجام معلوم میشود پس بی ربط هم نیت اگر به این پیش بینی بپردازیم که سیاست آمریکا چه خواهد بود .
قیمت دلار، تهدید ترامپ و تشنج در فضای کسب و کار کشور
با توجه به حوادث عجیب رخ داده در 10 روز گذشته میتوان گفت یکی پر تنش ترین ماه های 40 سال اخیر را تجربه کردیم .
سایر ایران پس از برجام
عده ای معتقند برجام بهترین توافق بوده و هست و عده ای بلعکس .
دلار 7.000 تومانی
یادش بخیر چندی پیش بود که رئیس جمهورمان خیالمان را بابت دلار راحت کرد . شکر خدا الان راحتیم ، انقدر راحتیم که اصلا خبر نداریم ؛یعنی هرکسی که بی خبر هست راحته .
کسب وکار فیلتر اقتصادی یا اقتصاد فیلتری
و در نهایت تلگرام فیلتر شد . خبری که دسته کم 10.000 نفر را بیکار کرد

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

وضعیت بازار مسکن تا پایان ۹۸ وضعیت بازار مسکن تا پایان ۹۸
مانور دوباره بانکها با نرخ سود
پیش‌بینی عضو اتاق بازرگانی از قیمت دلار/ زمان پیش‌بینی عضو اتاق بازرگانی از قیمت دلار/ زمانی که وضع دلار خوب می‌شود
تهران چگونه از مذاکرات خزر نفع برد؟
موج جدید آزادسازی هزاران میلیارد سپرده بانکی
برگ برنده بسته جدید ارزی/ نکته مثبت بسته جدید ارزی
کاهش جهانی قیمت طلا، به بازار تهران رسید
 کاهش ۱۰ درصدی قیمت طلا با آغاز واردات کاهش ۱۰ درصدی قیمت طلا با آغاز واردات
محتکران 6هزارمیلیاردی
صرافی یک بانک پملب شد! صرافی یک بانک پملب شد!
یک هفته دیگر وضع دلار خوب می‌شود یک هفته دیگر وضع دلار خوب می‌شود
نرخ ارز در بازار آزاد چطور تعیین می‌شود؟ نرخ ارز در بازار آزاد چطور تعیین می‌شود؟
موج جدید آزادسازی هزاران میلیارد سپرده بانکی
بسته حمایت از صنایع کوچک و متوسط به زودی تصوی بسته حمایت از صنایع کوچک و متوسط به زودی تصویب می‌شود
تخلف صرافی‌ها درعرضه ارز / صدای بلند دلالان ا تخلف صرافی‌ها درعرضه ارز / صدای بلند دلالان ارزی در بازار تهران

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

تکالیف گردشگری برای ورود به دولت همراه
ایران و سوریه برای همکاری های اقتصادی راهبردی توافق کردند
پیش‌بینی یک اقتصاددان از وضعیت تورم در ماه‌های آینده
سرشماری تعاونی‌ها به کـجا رسید؟ سرشماری تعاونی‌ها به کـجا رسید؟
استاندار خواستار گسترش کشت فندق در شرق مازندر استاندار خواستار گسترش کشت فندق در شرق مازندران شد
شفاف سازی از سیاست های بانک مرکزی خواهد بود
تخصیص ۴۰ میلیارد تومان اعتبار مسکن اقشار ویژه تخصیص ۴۰ میلیارد تومان اعتبار مسکن اقشار ویژه
مکانیزم برخورد با متخلفان بازار موبایل در دست پیگیری است
حجم اقتصاد کشور از تلکام 400 هزار میلیارد ریال است
تحریم ایران، اقتصاد اروپا را آسیب پذیر می کند تحریم ایران، اقتصاد اروپا را آسیب پذیر می کند
رانت‌خواران با بورس کالا مخالفت می‌کنند
انتقاد سازمان چای از ممنوعیت صادرات چای ایرانی
حجم اقتصاد کشور از تلکام 400 هزار میلیارد ریال است
خودروی نقره اندود رولز رویس، لوکس، زیبا و راحت +تصاویر
تخصیص ۴۰ میلیارد تومان اعتبار مسکن اقشار ویژه تخصیص ۴۰ میلیارد تومان اعتبار مسکن اقشار ویژه