پنجشنبه 1 فروردین 1398

رقابت 8.3 درصدی «تختال» هرمزگان / افت قیمت 4.8 درصدی «اکستروژن» امیرکبیر

بیشترین ارزش معاملات امروز به «تختال C» فولاد هرمزگان جنوب با 8.3 درصد رقابت، حدود 76 میلیارد تومان تعلق گرفت. همچنین، «پلی اتیلن اکستروژن» پتروشیمی امیرکبیر هم امروز جزو پرمعامله ترین محصولات بود که نسبت به معامله قبلی خود شاهد 4.8 درصد کاهش قیمت بود.

بانک وبیمه | اقتصاد آنلاین | 8 ماه پیش |7/17/2018 10:34:08 PM 953 بازدید

رقابت 8.3 درصدی «تختال» هرمزگان  / افت قیمت 4.8 درصدی «اکستروژن» امیرکبیر

اقتصاد آنلاین - لیلی شهیر؛ امروز 26 تیرماه، تالارهای مختلف بورس کالا در مجموع ارزشی حدود 485 میلیارد تومان داشتند. این معاملات در یک هزار و 198 قرارداد منعقد شدند؛ از این میزان حدود 479 میلیارد تومان آن به رینگ داخلی تعلق گرفت. تالار پتروشیمی نیز بیشترین ارزش معاملات امروز را در حدود 286 میلیارد تومان به خود اختصاص داد. 

گفتنی است؛ بیشترین ارزش معاملات امروز به «تختال C» شرکت فولاد هرمزگان جنوب به میزان 76 میلیارد و 70 میلیون تومان تعلق گرفت. این محصول امروز به قیمت دو هزار و 535 تومان فروخته شد. تختال هرمزگان امروز در حالی با 8.3 درصد رقابت معامله شد که نسبت به معامله قبلی خود 1.51 درصد کاهش قیمت داشت.

تالار صنعتی / رقابت 10 درصدی شمش «ذوب»

امروز تالار صنعی بورس کالا شاهد معامله پنج کیلوگرم شمش طلا، پنج هزار تن شمش بلوم و 30 هزار تن تختال C بود.

بیشترین ارزش معاملات امروز این تالار به «تختال C» شرکت فولاد هرمزگان جنوب به میزان 76 میلیارد و 70 میلیون تومان تعلق گرفت. این محصول به قیمت دو هزار و 535 تومان و 8.33 درصد بیشتر از قیمت پایه توسط کارگزاری «مبین سرمایه» در 30 هزار تن به طور سلف داد و ستد شد. قیمت وکیوم باتوم نسبت به معامله قبلی خود در تاریخ ششم تیر 1.51 درصد کاهش داشت.

همچنین طی این روز، «شمش بلوم» ذوب آهن اصفهان نیز حدود 13 میلیارد تومان فروخته شد. این محصول با قیمت پایانی دو هزار و 574 تومان و10 درصد رقابت در حجم پنج هزار تن توسط کارگزاری «تدبیرگر سرمایه» معامله شد. این محصول امروز برای اولین بار در سال جاری توسط این شرکت معامله شد. 

گفتنی است، کم ارزشترین محصول این تالار هم به شمش طلا 997 حدود 864.7 میلیون تومان اختصاص یافت. این محصول هم به قیمت کیلویی 288 هزار و 46 تومان با 12 درصد کمتر از قیمت پایه در  حجم 0.003 تن به طور نقدی توسط کارگزاری «سی ولکس» فروخته شد. 

 

تالار پتروشیمی / افت قیمت 1.5 درصدی «پلی اتیلن ترفتالات بطری» تندگویان 

تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران، امروز میزبان دادوستد 55 هزار و 273 تن انواع مواد پلیمری بود. طی این روز و در تالار مذکور 20 هزار و 461 تن قیر، 100 تن گوگرد و 25 هزار تن وکیوم باتوم معامله شد. شایان ذکر است، معامله  چهار هزار و225  تن قیر  و 400 تن عایق رطوبتی نیز در تالار صادراتی بورس کالای ایران به ثبت رسید.

بیشترین ارزش معاملات امروز تالار پتروشیمی و فرآورده‌های نفتی به «وکیوم باتوم» شرکت پالایش نفت بندرعباس به میزان 26.6 میلیارد تومان تعلق گرفت. این محصول به قیمت پایه یک هزار و 482 تومان بدون رقابت توسط کارگزاری «بانک رفاه کارگران» در 18 هزار تن به طور نقدی داد و ستد شد. قیمت وکیوم باتوم نسبت به معامله قبلی خود در تاریخ 25 تیر بدون تغییر باقی مانده است. 

«پلی اتیلن اکستروژن» پتروشیمی امیرکبیر هم امروز جزو با ارزشترین محصولات معامله شده در تالار پتروشیمی بود. این محصول به میزان حدود 18 میلیارد تومان ارزش داشت و به قیمت شش هزار و 423 تومان با رقابت 10 درصدی توسط کارگزاری «بانک رفاه کارگران» به طور نقدی داد و ستد شد. قیمت اکستروژن، امروز نسبت به معامله قبلی خود در تاریخ 19 تیر 4.8 درصد کاهش داشت. 

همچنین طی این روز، «پلی اتیلن ترفتالات بطری» پتروشیمی تندگویان نیز حدود 13.5میلیارد تومان فروخته شد. این محصول با قیمت پایانی شش هزار و 746 تومان با 15 درصد رقابت در حجم 2002 تن توسط کارگزاری «بانک ملی» معامله شد. کالای حاضر در معامله قبلی خود مورخ 24 تیرماه با 1.5 درصد افت قیمت مواجه بود.

گفتنی است، کم ارزشترین محصول این تالار هم به قیر 6070 شرکت نفت پاسارگاد حدود 40 میلیون تومان اختصاص یافت. این محصول هم به قیمت پایه کیلویی یک هزار و 610 تومان و حجم 25 تن به طور نقدی (مچینگ) توسط کارگزاری «باهنر» فروخته شد. 

شایان ذکر است، بازار فرعی بورس کالای ایران هم در این روز شاهد معامله 30 تن نخ پلی استر گرید WP بود.

تالار کشاورزی 

تالار محصولات کشاورزی هم طی این روز شاهد دادوستد شش هزار تن گندم ، یک هزار و 450 تن شکر، 340 کیلوگرم زعفران و 32 هزار قطعه جوجه یکروزه بود.

بیشترین ارزش معاملات امروز تالار کشاورزی هم به «روغن خام سویا» آرژانتین به میزان یک میلیارد و 784 میلیون تومان اختصاص یافت. این محصول با قیمت پایه سه هزار و 568 تومان در حجم 500 تن به طور نقدی توسط کارگزاری «آگاه» معامله شد. عرضه‌کننده این محصول نیز شرکت «مادرتخصصی بازرگانی دولتی ایران» بود. 

کم ارزشترین محصول این تالار نیز امروز به جوجه گوشتی یکروزه «شرکت تولیدی یزد جوجه» در حدود 20.8 میلیون تومان تعلق گرفت. این محصول امروز با قیمت پایه 650 تومان به حجم 32 تن توسط کارگزاری «آگاه» داد و ستد شد. 

برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .
سایر سیاست آمریکا درباره برجام
ترامپ دیروز در توییتی اعلام کرده امشب سیست های خودرا دربارهه برجام اعلام خواهد کرد ؛ به هرحال امشب به نوعی آینده برجام معلوم میشود پس بی ربط هم نیت اگر به این پیش بینی بپردازیم که سیاست آمریکا چه خواهد بود .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

کاهش تقاضا بازار ارز را سرد کرد/ درجا زدن نرخ کاهش تقاضا بازار ارز را سرد کرد/ درجا زدن نرخ روی کانال 13هزار تومان
صف گوشت جمع نشده، صف مرغ هم آمد! صف گوشت جمع نشده، صف مرغ هم آمد!
زنگ گرانی سوخت به صدا درآمد/نگرانی از کاهش مص زنگ گرانی سوخت به صدا درآمد/نگرانی از کاهش مصرف CNG به دنبال افزایش قیمت
زنگ گرانی سوخت به صدا درآمد/نگرانی از کاهش مص زنگ گرانی سوخت به صدا درآمد/نگرانی از کاهش مصرف CNG به دنبال افزایش قیمت
بی‌انصافی برخی تجار سبب بعضی مشکلات اقتصادی است
شرط بازگشت ارزش به پول ملی
بخشی از واردات خودرو به کشور آزادسازی می‌شود
انتقاد همتی از برخی اظهار نظرها در زمان آرامش بازار ارز
فرماندار:آبادان ظرفیت توسعه تجارت با استان بص فرماندار:آبادان ظرفیت توسعه تجارت با استان بصره عراق را دارد
وزیر کشور: بازار از کالاهای اساسی اشباع است
شرکت نفت 540 میلیارد به شهرداری‌های کهگیلویه شرکت نفت 540 میلیارد به شهرداری‌های کهگیلویه و بویراحمد کمک کرد
توزیع 100 هزار تن کنجاله سویا امروز در سطح کش توزیع 100 هزار تن کنجاله سویا امروز در سطح کشور
پایانی بر ستاره - مربع های مزاحم پایانی بر ستاره - مربع های مزاحم
هشدار درباره مرزهای زمینی و تورفروشی بدون «مج هشدار درباره مرزهای زمینی و تورفروشی بدون «مجوز پرواز»
اعتبار سفر رئیس جمهوری به 1669میلیارد تومان ا اعتبار سفر رئیس جمهوری به 1669میلیارد تومان افزایش یافت

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

رونق تولید مهم ترین اولویت مدیران قزوین در سال 98 است
مروری بر ۳۰ پیام نوروزی رهبر انقلاب
حقوق و مزایای کارکنان دولت در سال 97 به طول کامل پرداخت شد
پاسخگویی شبانه‌روزی وزارت راه و شهرسازی در ایام نوروز
پیام تبریک مدیرعامل بانک سینا به مناسبت نوروز 98
بازدید مدیرعامل بانک توسعه تعاون از شعب این بانک
هیچ مشکلی در تامین کالاهای اساسی شب عید نداریم / شکر در آرامش
تحلیلی بر صنعت خودرو و حمل‌ونقل جهان
۲۹اسفند مظاهره و اتفاق حق‌ها/ ملی شدن نفت آغازگر حق‌طلبی بود
زمان پروار عشایر به چهار ماه کاهش یافت
رشد اندک معاملات مسکن/ پیش‌بینی قیمت مسکن در سال آینده
افزایش سقف وام نوسازی مسکن روستایی به 400میلیون ریال
افزایش سرمایه ٢٠٣ درصدی بانک صادرات ایران ثبت نهایی شد
رشد اندک معاملات مسکن
سوء استفاده از سفره نوروز نابخشودنی و با آن برخورد می شود