شنبه 3 فروردین 1398

۱۹توقف و ۱۳بازگشایی در معاملات امروز/ افزایش پیش‌بینی درآمد در «شبهرن»

امروز دوشنبه 28 خرداد ۹۷ مهمترین پیام‌های ناظران بورس تهران و فرابورس ایران درخصوص توقف و بازگشایی نمادها به شرح زیر منتشر شد.

بانک وبیمه | اقتصاد آنلاین | 9 ماه پیش |6/18/2018 4:51:29 PM 1577 بازدید

۱۹توقف و ۱۳بازگشایی در معاملات امروز/ افزایش پیش‌بینی درآمد در «شبهرن»

اقتصادآنلاین - محمد امین خدابخش؛ امروز دوشنبه 28 خرداد 97 ناظران بورس و فرابورس پیام‌هایی را درباره توقف نمادها به دلیل شفاف سازی٬ نوسان شدید قیمت و برگزاری مجامع و بازگشایی به دلیل شفاف‌سازی ها٬ برگزاری مجامع و حراج دوباره صادر کردند. امروز 19 نماد متوقف شدند و 13 نماد به چرخه معاملات بورس و فرابورس بازگشتند، در حالی که هیچ نمادی تعلیق نشد. امروز «شبهرن» پیش بینی خود از درآمد را مثبت کرد٬ «بهپاک» به خاطر تعدیل مثبت متوقف شد٬ «خکار» هم کاهش درآمد اعلام کرد.

بورس:

•    «خکار» از حرکت ایستاد: نماد شرکت ایرکا پارت صنعت (خکار) با توجه به افشای اطلاعات در خصوص کاهش سود خالص پیش بینی از حدود ۶.۴ میلیارد تومان حدود ۲.۲ میلیارد تومان متوقف شد. علت این کاهش درآمد کاهش فروش به میزان ۱۴ درصد، افزایش قیمت تمام شده به میزان 11 درصد و افزایش هزینه های مالی به میزان 54 درصد بوده است.

•    افزایش درآمد پیش بینی شده «شبهرن» و حق تقدم را متوقف کرد: نماد معاملاتی شرکت نفت‌ بهران (شبهرن) و حق تقدم آن (شبهرنح) با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت در خصوص تغییر درآمد پیش بینی شده از 355 میلیارد تومان به 439.6 میلیارد تومان متوقف شد. علت افزایش پیش بینی درآمد هر سهم عمدتا مربوط به تغییرات نرخ ارز صادراتی، کاهش هزینه تبلیغات، کاهش تخفیفات اعمال شده و همچنین کاهش قیمت تمام شده و هزینه های مالی است.

•    بورسی ها در راه مجمع: در پایان معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت های ذغال سنگ نگین طبس (کطبس)، فولاد خوزستان (فخوز)، پتروشیمی شازند (شاراک)، شهد ایران (غشهد) برای برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه به منظور تصویب صورت های مالی، باما (کاما) برای برگزاری مجامع عمومی عادی سالانه به منظور تصویب صورت های مالی و عمومی فوق العاده به منظور تصمیم گیری درخصوص افزایش سرمایه و اصلاح اساسنامه، سرمایه گذاری صنعت بیمه (وبیمه) برای برگزاری مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده به منظور انتخاب اعضای هیات مدیره متوقف شدند.

•    قرعه بازگشایی بدون تغییرات با اهمیت این بار به نام «خمحور»، «کفرا» و «شوینده»: تولید محور خودرو (خمحور)، فرآورده‌ های‌ نسوز ایران ‌(کفرا) و مدیریت صنعت شوینده ت.ص.بهشهر (شوینده) همگی بعد از اعلام اینکه تغییر با اهمیتی در وضعیت مالی یا عملکرد شرکت رخ نداده است٬ بازگشایی شدند.

•    سه بازگشایی بورسی: نماد شرکت های آبسال‌ (لابسا)، صنایع‌ کاشی‌ و سرامیک‌ سینا (کساوه)، لیزینگ ایران (ولیز) امروز بازگشایی شدند. «کساوه»، «لابسا» و «ولیز» در حالی بازگشایی شدند که کاهش قیمتی را تجربه کردند. «کساوه» اطلاعات بااهمیت منتشر کرده بود؛ بر این اساس٬ کاهش ارزش کاشی و سرامیک سینا به دلیل کاهش درآمد پیش بینی شده شرکت بود.

•    «کسرا» بازگشایی شد: نماد شرکت سرامیک های صنعتی اردکان‌ (کسرا) که به دلیل بروز تغییرات با اهمیت در عملکرد شرکت تحت کنترل متوقف شده بود٬ امروز بازگشایی شد و توانست روز خود را با افزایش شش درصدی ارزش به پایان ببرد. این توقف به دلیل بهره برداری از پروژه خط تولید کنسانتره در شرکت مهندسی معدنی زرین پودر نوین کسرا از ابتدای تیرماه ۹۷ بوده است. به موجب این تغییرات: 1- توقف خام فروشی در معدن٬ 2- افزایش حجم تولید و فروش٬ 3- افزایش حاشیه سود٬ 4- افزایش صادرات٬ 5- تغییر شرایط فروش از اعتباری به فروش نقدی اتفاق خواهد افتاد.

•    «کچاد» و «خمحرکه» و ردای سبز بعد از مجمع: امروز نمادهای دو شرکت معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) و صنعتی نیرو محرکه (خمحرکه) هر دو پس از مجمع عمومی سالانه توانستند با افزایش قیمت بازار همراه شوند. این بازگشایی در شرایطی بود که «کچاد» به ازای هر سهم در مجمع 33 تومان و «خمحرکه» تنها 5 ریال تقسیم کرده بودند. در پایان معاملات امروز ارزش هر سهم کچاد به قیمت پایانی 250 تومان و 3 ریال (16.47 درصد مثبت) و ارزش پایانی هر سهم «خمحرکه» به 138 تومان 6 ریال معادل 8.62 درصد رشد دست یافتند.

فرابورس:

•    «بهپاک»٬ توقفی از جنس درآمد: افشای اطلاعات با اهمیت نماد شرکت صنعتی بهپاک (بهپاک) را متوقف کرد. این توقف به دلیل بروز تغییر با اهمیت در پیش بینی درآمد هر سهم صورت گرفته است. به این ترتیب ۱۸.۹ میلیارد تومان سود پیش بینی شده شرکت به ۲۷.۸ میلیارد تومان افزایش یافت. علت این تغییر درآمد عبارت است از: 1- افزایش مقداری فروش از مقدار 443،419 تن به 480،607  تن٬ 2- افزایش مبلغ ریالی به بیش از دو برابر میزان قبلی٬ 3- آثار ناشی از سیاست های ارزی جدید دولت و تخصیص ارز دلار 3 هزار و 800 تومانی برای واردات کالاهای اساسی (از جمله دانه های روغنی).

•    «ثتران» و توقف به دلیل مزایده: نماد شرکت سرمایه گذاری مسکن تهران (ثتران) به دلیل انجام مزایده هشت قطعه ملک حدود 95 هکتار موصوف به زمین شهریار در تاریخ ششم تیرماه 1397 متعلق به این شرکت متوقف شد.

•    بازگشت بی تغییر «ساینا»: نماد شرکت صنایع بهداشتی ساینا (ساینا) پس از شفاف سازی درغخصوص نوسان بیش از حد قیمت سهام بازگشایی شد و با کاهش 4.92 درصدی قیمت روز خود را به پایان برد.

•    «تلیسه» و بازگشتی از جنس سود: نماد شرکت دامداری تلیسه نمونه (تلیسه) پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام و تقسیم سود نقدی هر سهم در حالی روز خود را با 4.99 درصد رشد در قیمت پایانی خاتمه داد که در مجمع عمومی عادی 80 تومان عایدی به ازای هر سهم نصیب سهامداران خود کرده بود.

•    دو فرابورسی در راه مجمع: نماد شرکت های آذریت (ساذری) و گسترش سرمایه گذاری ایرانیان (وگستر) برای برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام متوقف شدند. مجمع «آذریت» و «ساذری» در روز چهارشنبه 30 خرداد 1397 برگزار خواهد شد.

13960328

برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .
سایر سیاست آمریکا درباره برجام
ترامپ دیروز در توییتی اعلام کرده امشب سیست های خودرا دربارهه برجام اعلام خواهد کرد ؛ به هرحال امشب به نوعی آینده برجام معلوم میشود پس بی ربط هم نیت اگر به این پیش بینی بپردازیم که سیاست آمریکا چه خواهد بود .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

روند صعودی طلای جهانی هموار شد روند صعودی طلای جهانی هموار شد
پیروزی بر مشکلات با رونق تولید؛ سال ۹۸، سال تحول سایپا خواهد بود
سال نو،‌ سال اوج گرفتن بانک قدرتمند صادرات برای درخششی دوباره در پهنه اقتصاد کشور است
مهم‌ترین چالش هدررفت منابع آب در ایران/ضرورت مهم‌ترین چالش هدررفت منابع آب در ایران/ضرورت تغییر رویه مدیریتی در حوزه آب، غذا و انرژی
رونق تولید مهم ترین اولویت مدیران قزوین در سال 98 است
تحلیلی بر صنعت خودرو و حمل‌ونقل جهان تحلیلی بر صنعت خودرو و حمل‌ونقل جهان
حقوق و مزایای کارکنان دولت در سال 97 به طول کامل پرداخت شد
همه برای تولید بیشتر با کمیت بالاتر و کیفیت بهتر تلاش کنیم
افزایش ۲۰درصدی دریافتی مستمری بگیران بهزیستی در سال ۹۸
واعظی: بهبود وضعیت معیشتی مردم از اولویت‌های جدی دولت است
تورم سال آینده به کدام سو می رود؟
پاسخگویی شبانه‌روزی وزارت راه و شهرسازی در ای پاسخگویی شبانه‌روزی وزارت راه و شهرسازی در ایام نوروز
پیام تبریک مدیرعامل بانک سینا به مناسبت نوروز 98
هیچ مشکلی در تامین کالاهای اساسی شب عید نداری هیچ مشکلی در تامین کالاهای اساسی شب عید نداریم / شکر در آرامش
۳.۵ میلیون مسکن نیاز به بازسازی دارد ۳.۵ میلیون مسکن نیاز به بازسازی دارد

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

سیاست‌های جدید نظام بانکی در سال ۹۸/ زندگی مردم بهبود می‌یابد
سال پرتلاطمی پشت سرگذاشتیم/کاهش تورم و ثبات قیمت‌ها برنامه می‌خواهد
آمریکا سراغ ذخایر اضطراری نفتی رفت!
ارائه خدمات ارزی در صرافی‌های منتخب از امروز
هدف عربستان نفت ۷۰دلاری است/ اعضای اوپک منتظر تصمیم آمریکا در قبال ایران
بالندگی در اوج تحریم تجربه شیرین البرز 97
چرا بیکاری در لرستان بالاست؟
استاندار تهران: نقش مدیریت استان در تحقق شعار سال مهم است
اردنی‌ها خواستار لغو قرارداد گازی با رژیم صهیونیستی شدند
مسکن کلید رونق تولید
ارز حاصل از صادرات در خدمت رونق تولید/ راهکار بازگشت ارز چیست
آینده روشن است
صادرات، پیاز را کم‌یاب و گران کرد!
پول فروش املاک مازاد و دارایی بانک‌ها به کجا می‌رود؟
جلسه مشترک ۴کمیسیون تخصصی مجلس برای تحقق رونق تولید