سه شنبه 3 مهر 1397

افزایش 17 درصدی اعتبارات متوازن در آذربایجان شرقی

تبریز- ایرنا- رییس گروه تولیدی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان آذربایجان شرقی از کاهش 37 درصدی اعتبارات استانی و افزایش 17 درصدی اعتبارات قانون استفاده متوازن از امکانات کشوری در استان خبر داد.

بازار | ایرنا | 3 ماه پیش |6/18/2018 3:49:02 PM 472 بازدید

افزایش 17 درصدی اعتبارات متوازن در آذربایجان شرقی
به گزارش ایرنا، شاهین فتحی روز دوشنبه در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان میانه با اشاره به میزان بالای مشارکت اقتصادی مردم این شهرستان گفت: با توجه به وضعیت اقتصادی موجود باید به سمت جذب مشارکتهای مردمی برویم زیرا حضور دولت بستگی به حضور و مشارکت مردم دارد.
وی با اشاره به اینکه در بحث جذب اعتبارات، تخصیص برخی اعتبارات به صورت اسناد خزانه یا اوراق مشارکتی است، افزود: اولویت تخصیص با دستگاهی است که بتواند در سریع ترین زمان به جذب اعتبار کمک کند.
وی دلیل کاهش سهم شهرستان در اعتبارات را ناموفق بودن دستگاه ها در جذب اعتبارات عنوان کرد و افزود: هر دستگاهی بتواند ایجاد مطالبه کند تخصیص اعتبار صورت خواهد گرفت.
رییس گروه تولیدی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اضافه کرد: پیشبرد طرح های شهرستان سبب تخصیص بالاتر شده و از میانگین استانی بالایی نیز برخوردار خواهد بود.
وی گفت: هر اعتباری که از ردیف های متمرکز به ما ابلاغ شود در اولویت برای تخصیص خواهد بود.
فتحی در حوزه طرح های هادی روستایی گفت: دهیاری ها از محل اعتبارات وزارت کشور اعتبار قابل توجهی دریافت کرده و به طور موازی با بنیاد مسکن هزینه می کنند.
وی با اشارذه به اینکه بازنگری طرح های هادی 19 روستای میانه در اولویت است، اضافه کرد: هر جا سرمایه گذاری داشته باشیم با توجه به اینکه اعتبارات به صورت متمرکز در اختیار استان است برای سرمایه گذاری های بیشتر تخصیص اعتبار می شود.
فتحی گفت: در سال جاری 20 درصد اعتبارات استانی در اختیار استان و در قالب تبصره 18 قانون بودجه برای اشتغال در نظر گرفته شده که مبلغی نزدیک به 670 میلیارد ریال را شامل شده و آیین نامه آن ابلاغ خواهد شد تا بتوانیم در حوزه اشتغال شهرستان ها فعالیت های اساسی و بزرگی انجام دهیم.
نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی هم با بیان اینکه پیگیری اساس امور و رمز موفقیت مدیران است، از مسئولان خواست تا بر تلاش خود برای انجام امور اولویت دار در شهر بیافزایند.
یعقوب شیویاری اختصاص 12 میلیون تومان به بهزیستی میانه با قشر عظیمی از تحت پوششین آسیب پذیر را مایه تاسف خواند و افزود: وضعیت اقتصادی جامعه با توجه به تحریم ها سبب کاهش اعتبارات شده اما تخصیص این اعتبارات برای محقق شدن نیز نیازمند پیگیری از سوی مسئولان است.
وی حوزه آب، راه و بهداشت و درمان را از اولویت های شهرستان برای تخصیص اعتبار عنوان کرد و از کارشناسان ادارات خواست تا با بررسی دستورالعمل ها و بخشنامه ها از ارجاع بی مورد مردم به دفاتر نمایندگان بکاهند تا با کاستن از بار کاری بتوانیم به امور مهم شهرستان رسیدگی کنیم.
به گزارش ایرنا در راستای تحقق اصل چهل و هشتم (48) قانون اساسی و سیاست های کلی و جهت حصول به اهداف چشم انداز و به منظور استفاده متوازن از امکانات کشور و توزیع عادلانه و رفع تبعیض و ارتقای سطح مناطق کمترتوسعه یافته و تحقق پیشرفت و عدالت، دولت مکلف است در توزیع منابع عمومی و یارانه سود تسهیلات به نحوی عمل کند که فاصله شاخص برخورداری شهرستان های کمتر از سطح متوسط کشور در شاخص های زیر، سالانه حداقل ده درصد (10%) به سطح متوسط کشوری نزدیک شود.
بدین مـنظور دولت مکلف است سه درصد (3%) از اعتبارات بودجه عمومی دولت را در قالب ردیف مشخص تحت همین عنوان تعیین کند و طی جدولی که در آن سهم هر استان براساس شاخص های نرخ بیکاری، آب شرب شهری و روستایی، آموزش و پرورش، بهداشت و درمان، بهسازی روستاها، راه و زیرساخت های جاده ای، سرانه های عمـران شهری و درآمد شهرداری ها مشخص می شود، در قانون بودجه درج کند.
3071/7231
برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .
سایر سیاست آمریکا درباره برجام
ترامپ دیروز در توییتی اعلام کرده امشب سیست های خودرا دربارهه برجام اعلام خواهد کرد ؛ به هرحال امشب به نوعی آینده برجام معلوم میشود پس بی ربط هم نیت اگر به این پیش بینی بپردازیم که سیاست آمریکا چه خواهد بود .
قیمت دلار، تهدید ترامپ و تشنج در فضای کسب و کار کشور
با توجه به حوادث عجیب رخ داده در 10 روز گذشته میتوان گفت یکی پر تنش ترین ماه های 40 سال اخیر را تجربه کردیم .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

نرخ سود چند بانک ۲۳درصد شد
پیش بینی عملکرد مستحکم برای طلا تا پایان امسا پیش بینی عملکرد مستحکم برای طلا تا پایان امسال/ 2عامل موثر بر قیمت طلا در کوتاه مدت
مردم برای دلار گران هول می‌زنند
پیش‌بینی رئیس کل بانک مرکزی در مورد کاهش قیمت ارز
در بازار ارز چه می‌گذرد؟
ارائه اطلاعات صرافی‌ها باعث افزایش قیمت ارز ش ارائه اطلاعات صرافی‌ها باعث افزایش قیمت ارز شد
ثبت ارقام عجیب در بازار آزاد ارز ثبت ارقام عجیب در بازار آزاد ارز
مردم برای دلار گران هول می‌زنند مردم برای دلار گران هول می‌زنند
افزایش ۱۷ درصدی قیمت خودروها به تصویب می‌رسد؟
روایت وزیر بازرگانی هاشمی از روزهای سخت روایت وزیر بازرگانی هاشمی از روزهای سخت
در آمریکا، هند و انگلیس با دلالان سکه چه می‌کنند
تاجران روسی در حال خرید کنسروها و رب‌های ایرا تاجران روسی در حال خرید کنسروها و رب‌های ایرانی
کسی به بازار ارز سر نمی‌زند؟
سکه و طلا دوباره افزایشی شد
ارزی نداریم، امری ندارید؟!

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

پارسال 100 درصد واگذاری‌ها به بخش خصوصی واقعی بود
72 واحد تولیدی در شهرک های صنعتی قزوین در تملک بانک ها هستند
چرا تصور گران کردن ارز توسط دولت اشتباه است
تعرفه واردات لاستیک خودروهای سنگین کم شد
پرداخت ارز مسافرتی به یک بانک محدود شد/ اختلاف ۱۲۰۰ تومانی با بازار
مسئولیت «سکه ثامن» با کیست؟
افزایش 24 درصدی عرضه محصولات پتروشیمی در نیمه نخست امسال
کالاهای اساسی مردم بدون هیچ مشکلی تامین خواهد شد
امکان دسترسی بخش خصوصی به سامانه نیما فراهم می شود
انصراف بانک دولتی فرانسه از همکاری با ایران
پیش‌بینی فروش بالاتر از انتظار برای آیفون‌ ۱۰اس مکس
آتش سوزی در مراتع استان تهران 70 درصد کاهش یافت
پارسال 100 درصد واگذاری ها به بخش خصوصی واقعی بود
صعود لیر در برابر دلار
کریمی: تیم اقتصادی متناسب با شرایط جنگی کشور در حوزه اقتصادی آرایش‌بندی شود