جمعه 23 آذر 1397

افزایش 17 درصدی اعتبارات متوازن در آذربایجان شرقی

تبریز- ایرنا- رییس گروه تولیدی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان آذربایجان شرقی از کاهش 37 درصدی اعتبارات استانی و افزایش 17 درصدی اعتبارات قانون استفاده متوازن از امکانات کشوری در استان خبر داد.

بازار | ایرنا | 5 ماه پیش |6/18/2018 3:49:02 PM 680 بازدید

افزایش 17 درصدی اعتبارات متوازن در آذربایجان شرقی
به گزارش ایرنا، شاهین فتحی روز دوشنبه در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان میانه با اشاره به میزان بالای مشارکت اقتصادی مردم این شهرستان گفت: با توجه به وضعیت اقتصادی موجود باید به سمت جذب مشارکتهای مردمی برویم زیرا حضور دولت بستگی به حضور و مشارکت مردم دارد.
وی با اشاره به اینکه در بحث جذب اعتبارات، تخصیص برخی اعتبارات به صورت اسناد خزانه یا اوراق مشارکتی است، افزود: اولویت تخصیص با دستگاهی است که بتواند در سریع ترین زمان به جذب اعتبار کمک کند.
وی دلیل کاهش سهم شهرستان در اعتبارات را ناموفق بودن دستگاه ها در جذب اعتبارات عنوان کرد و افزود: هر دستگاهی بتواند ایجاد مطالبه کند تخصیص اعتبار صورت خواهد گرفت.
رییس گروه تولیدی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اضافه کرد: پیشبرد طرح های شهرستان سبب تخصیص بالاتر شده و از میانگین استانی بالایی نیز برخوردار خواهد بود.
وی گفت: هر اعتباری که از ردیف های متمرکز به ما ابلاغ شود در اولویت برای تخصیص خواهد بود.
فتحی در حوزه طرح های هادی روستایی گفت: دهیاری ها از محل اعتبارات وزارت کشور اعتبار قابل توجهی دریافت کرده و به طور موازی با بنیاد مسکن هزینه می کنند.
وی با اشارذه به اینکه بازنگری طرح های هادی 19 روستای میانه در اولویت است، اضافه کرد: هر جا سرمایه گذاری داشته باشیم با توجه به اینکه اعتبارات به صورت متمرکز در اختیار استان است برای سرمایه گذاری های بیشتر تخصیص اعتبار می شود.
فتحی گفت: در سال جاری 20 درصد اعتبارات استانی در اختیار استان و در قالب تبصره 18 قانون بودجه برای اشتغال در نظر گرفته شده که مبلغی نزدیک به 670 میلیارد ریال را شامل شده و آیین نامه آن ابلاغ خواهد شد تا بتوانیم در حوزه اشتغال شهرستان ها فعالیت های اساسی و بزرگی انجام دهیم.
نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی هم با بیان اینکه پیگیری اساس امور و رمز موفقیت مدیران است، از مسئولان خواست تا بر تلاش خود برای انجام امور اولویت دار در شهر بیافزایند.
یعقوب شیویاری اختصاص 12 میلیون تومان به بهزیستی میانه با قشر عظیمی از تحت پوششین آسیب پذیر را مایه تاسف خواند و افزود: وضعیت اقتصادی جامعه با توجه به تحریم ها سبب کاهش اعتبارات شده اما تخصیص این اعتبارات برای محقق شدن نیز نیازمند پیگیری از سوی مسئولان است.
وی حوزه آب، راه و بهداشت و درمان را از اولویت های شهرستان برای تخصیص اعتبار عنوان کرد و از کارشناسان ادارات خواست تا با بررسی دستورالعمل ها و بخشنامه ها از ارجاع بی مورد مردم به دفاتر نمایندگان بکاهند تا با کاستن از بار کاری بتوانیم به امور مهم شهرستان رسیدگی کنیم.
به گزارش ایرنا در راستای تحقق اصل چهل و هشتم (48) قانون اساسی و سیاست های کلی و جهت حصول به اهداف چشم انداز و به منظور استفاده متوازن از امکانات کشور و توزیع عادلانه و رفع تبعیض و ارتقای سطح مناطق کمترتوسعه یافته و تحقق پیشرفت و عدالت، دولت مکلف است در توزیع منابع عمومی و یارانه سود تسهیلات به نحوی عمل کند که فاصله شاخص برخورداری شهرستان های کمتر از سطح متوسط کشور در شاخص های زیر، سالانه حداقل ده درصد (10%) به سطح متوسط کشوری نزدیک شود.
بدین مـنظور دولت مکلف است سه درصد (3%) از اعتبارات بودجه عمومی دولت را در قالب ردیف مشخص تحت همین عنوان تعیین کند و طی جدولی که در آن سهم هر استان براساس شاخص های نرخ بیکاری، آب شرب شهری و روستایی، آموزش و پرورش، بهداشت و درمان، بهسازی روستاها، راه و زیرساخت های جاده ای، سرانه های عمـران شهری و درآمد شهرداری ها مشخص می شود، در قانون بودجه درج کند.
3071/7231
برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .
سایر سیاست آمریکا درباره برجام
ترامپ دیروز در توییتی اعلام کرده امشب سیست های خودرا دربارهه برجام اعلام خواهد کرد ؛ به هرحال امشب به نوعی آینده برجام معلوم میشود پس بی ربط هم نیت اگر به این پیش بینی بپردازیم که سیاست آمریکا چه خواهد بود .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

قیمت طلا، سکه و ارز در ۲۰ آذرماه
فروکش تلاطم بازار مسکن نزدیک است فروکش تلاطم بازار مسکن نزدیک است
ماه عسل دلار تمام شد؟
دلار به کانال ۹۰۰۰تومان بازگشت/ نرخ امروز ۹۹۰ دلار به کانال ۹۰۰۰تومان بازگشت/ نرخ امروز ۹۹۰۰تومان
آیا نرخ ارز در حال سرکوب است؟ آیا نرخ ارز در حال سرکوب است؟
راز از نفس افتادن قیمت دلار راز از نفس افتادن قیمت دلار
طلا بازهم ارزان می‌شود؟ طلا بازهم ارزان می‌شود؟
موج دوم فروش دلار در فردوسی
سایت رسمى اتحادیه طلا راه اندازى شد سایت رسمى اتحادیه طلا راه اندازى شد
سوال نمایندگان از وزیر اطلاعات درباره بازار خودرو
آخرین اظهارات کدخدایی درباره" CFT"
عده‌ای موش‌صفت در حال ذخیره طلا و ارز هستند عده‌ای موش‌صفت در حال ذخیره طلا و ارز هستند
آخرین قیمت‌ها از بازار ارز، طلا و سکه
ارز مسافرتی باز هم ارزان‌تر شد ارز مسافرتی باز هم ارزان‌تر شد
سازوکار ویژه مالی ایران و اروپا به زودی نهایی می‌شود

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

ایجاد ۱۳۰ هزار شغل مستقیم با اعتبار ۲۱ میلیاردی
پیشنهادات رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس برای بودجه سال 98
کافه‌نشینی در تهران با هزینه‌های نجومی
بلومبرگ: عربستان صادرات نفت خود را به شدت کاهش می دهد
موانع تولید در بافت رفع می شود
اشتغال 130 تن با 51 میلیارد ریال وام در گلخانه‌های یزد فراهم شد
پردرآمدترین شرکت‌های بیمه جهان در سال ۲۰۱۸
11هزار تن کاغذ در اختیار نشریات و مطبوعات قرار می‌گیرد
کشتارگاه صنعتی دغدغه دامداران اهری
مشکلات اقتصادی کشور ارتباطی به تحریم ها ندارد
68 فقره پرونده تخلف برای اصناف مهاباد تشکیل شد
تسهیلات بانکی با کارمزد 2درصد به زندانیان پرداخت می شود
پرداخت تسهیلات به واحدهای کوچک باید تسهیل شود
لایحه قانون جدید بانک مرکزی تصویب شد
کریمی: مدیران شایسته از ظرفیت‌های کشور استفاده کنند