چهارشنبه 25 مهر 1397

مدیران درخواست های اشتغالزایی مردم را به طور جدی بررسی کنند

رشت - ایرنا - جانشین معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان، به مدیران دستگاه های اجرایی تاکید کرد که خواسته های اشتغالزایی مردم را به طور جدی، ساماندهی کرده و مورد بررسی قرار دهند.

کسب و کار | ایرنا | 4 ماه پیش |6/14/2018 9:34:15 AM 862 بازدید

مدیران درخواست های اشتغالزایی مردم را به طور جدی بررسی کنند
به گزارش خبرنگار ایرنا، آرش فرزام صفت عصر چهارشنبه در جلسه کارگروه اشتغال استان گیلان در شهرستان رضوانشهر بیان داشت: برای دستیابی به اهداف اشتغال، فعالیت های یک یا 2 ساله جوابگو نخواهد بود بلکه باید با بهره مندی از طرح ها و برنامه های نمایندگان مردم و هیات دولت به این اهداف دست یابیم.
وی با اشاره به تلاش های دولت در رفع معضل بیکاری در جامعه افزود: از توجهات ویژه دولت، کاهش بیکاری و ایجاد اشتغال است و افق روشنی در این زمینه برای آینده کشور و جامعه نمایان می باشد.
فرزام صفت با اشاره به اختصاص مبلغ 300 میلیارد تومان سهم اشتغال روستایی استان گیلان طی اواخر سال گذشته گفت: تمام تلاش های ما در این راستا برای توزیع مکانی صحیح بود و در همه شهرستان ها براساس نیاز عمرانی آنها و طبق جمعیت موجود، این اعتبار توزیع شد.
جانشین معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان ادامه داد: با توزیع این اعتبار شاید بخشی از مشکلات اشتغال و بیکاری برطرف شود اما این اعتبار در سطح استان به طور شناور در نظر گرفته شده بنابراین هر شهرستانی توانایی جذب کامل اعتبار را داشته باشد، موفق خواهد بود در غیر این صورت این اعتبار به سایر شهرستان های دارای شرایط اختصاص می یابد.
به گفته فرزام صفت ، رضوانشهر از ظرفیت بالای اشتغال در زمینه های کشاورزی، صنعتی، گردشگری و خدماتی برخوردار است و در حال حاضر مجموعاً در بخش اشتغال روستایی و فراگیر 26 میلیارد تومان به این شهرستان اختصاص یافته است.
وی با اشاره به بخشی از عملکرد دستگاه های اجرایی در زمینه های مختلف گفت: در سامانه کارا به میزان یک هزار و 50 نفر در بخش روستایی این شهرستان ثبت نام کرده اند که تعداد معرفی شدگان به بانک فقط 15 نفر هستند.
وی همچنین گفت: 336 طرح زیربنایی اشتغالزایی هنوز توسط دستگاه های اجرایی ذیربط بررسی نشده و 33 درصد طرح های اجرایی به کمیته فنی شهرستان ارجاع نگردیده و تاکنون حتی هفت طرحی که هر کدام بیش از 250 میلیون تومان می باشد، به کمیته اجرایی استان هم ارجاع شده ولی به علت نقص پرونده و عدم کارشناسی به شهرستان عودت داده شده است.
فرزام صفت تأکید کرد: با توجه به ظرفیت رضوانشهر، درخواست 481 طرح اشتغالزایی در بخش کشاورزی رضایت بخش نیست و از این تعداد فقط 241 طرح مورد بررسی قرار گرفته که این خود نیز یک معضل است در حالی که می توان با اطلاع رسانی درست و آگاه سازی مردم، این تعداد را به سه برابر افزایش داد.
فرماندار رضوانشهر نیز در این نشست گفت: دولت تدبیر و امید با برنامه ریزی های مدون در زمینه ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری با اختصاص وام های کم بهره چهار تا شش درصدی و فراگیر، زمینه های اشتغال را برای جوانان جویای کار فراهم می کند.
عسکر حسنی پور گفت: با توجه به ابلاغیه استان، قبل از اینکه سهم شهرستان در زمینه تسهیلات اشتغالزایی مشخص شود؛ جلسه های هماهنگی را به صورت هفتگی برگزار کرده ایم تا بتوانیم در راستای دستورالعمل روند اجرایی کار را پیش ببریم.
وی گفت: سهم شهرستان در بخش تسهیلات اشتغال روستایی 9 میلیارد و 700 میلیون تومان و در حوزه اشتغال فراگیر 16 میلیارد و 500 میلیون تومان می باشد و تمام تلاش ما این بوده که در چارچوب آئین نامه ها، این تسهیلات به افراد واجد شرایط پس از بررسی در کمیته شهرستانی پرداخت شود.
حسنی پور اضافه کرد: بنا به تأکید استاندار گیلان مبنی بر اختصاص حداقل 70 درصد از اعتبارات روستایی برای طرح های بوم گردی، از سهم 9 میلیارد و 700 میلیون تومان در بخش تسهیلات اشتغال روستایی 26 طرح به مبلغ سه میلیارد و 490 میلیون تومان به میزان اشتغال 128 نفر و در قالب طرح بوم گردی 25 طرح به مبلغ پنج میلیارد و 850 میلیون تومان و زمینه اشتغال 92 نفر را فراهم کرده است.
فرماندار رضوانشهر بیان کرد: در بخش تسهیلات فراگیر، 19 طرح را به مبلغ شش میلیارد تومان با اشتغالزایی 146 نفر در کمیته فنی شهرستان به تصویب رسانده ایم که از این تعداد، 13 طرح به مبلغ 300 میلیون تومان با اشتغالزایی 13 نفر در بخش تسهیلات روستایی و هشت طرح به مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون تومان با اشتغالزایی 60 نفر به بانک معرفی شده اند و مابقی طرح های مصوب شده در کمیته فنی و کارگروه شهرستانی در دست بررسی است.
شهرستان رضوانشهر با حدود 80 هزار نفر جمعیت، 120 روستا و 810 کیلومتر مربع وسعت جغرافیایی در 70 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.
7293
برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .
سایر سیاست آمریکا درباره برجام
ترامپ دیروز در توییتی اعلام کرده امشب سیست های خودرا دربارهه برجام اعلام خواهد کرد ؛ به هرحال امشب به نوعی آینده برجام معلوم میشود پس بی ربط هم نیت اگر به این پیش بینی بپردازیم که سیاست آمریکا چه خواهد بود .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

آینده بازار ارز پس از تحریم 13آبان
بازار ارز آبان‌ماه به کدام سو می‌رود؟ بازار ارز آبان‌ماه به کدام سو می‌رود؟
۱۰ خودروی با کیفیت که با ۱۰۰ میلیون می‌توان خرید
شرایط سپرده‌گذاری ارزی در بانک ملی ایران اعلا شرایط سپرده‌گذاری ارزی در بانک ملی ایران اعلام شد
خیز طلا برای رکوردزنی جدید خیز طلا برای رکوردزنی جدید
دلار همچنان حباب دارد/ کاهش نرخ ادامه‌دار خوا دلار همچنان حباب دارد/ کاهش نرخ ادامه‌دار خواهد بود
شرایط تعیین قیمت دلار بین ۸تا ۱۰هزار تومان شرایط تعیین قیمت دلار بین ۸تا ۱۰هزار تومان
قطع یارانه نقدی پرده از پولشویی گسترده برداشت!
تاکید مدیرعامل جدید سایپا بر اصلاح قیمت‌ها
نرخ دلار در محدوده ١٣هزار تومان/ جمع آورى دلا نرخ دلار در محدوده ١٣هزار تومان/ جمع آورى دلالان از بازار فردوسی
از بانک تجارت تسهیلات آنی دریافت کنید
سهام‌داران برای خرید به صف شدند
صف خرید خانه‌های ساحلی تا کجا می‌رسد؟ صف خرید خانه‌های ساحلی تا کجا می‌رسد؟
یارانه ۲۰۰میلیارد تومانی برای حمایت از صنایع یارانه ۲۰۰میلیارد تومانی برای حمایت از صنایع کوچک ابلاغ شد
خوش‌گذرانی ارزی تمام شد/ همه صادرکنندگان باید خوش‌گذرانی ارزی تمام شد/ همه صادرکنندگان باید به نیما بیایند

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

مشکل تولیدکنندگان با تامین اجتماعی رسیدگی ویژه شود
400 هزار شغل توسط ستاد فرمان اجرایی امام(ره) ایجاد شده است
روایت الحسینی از جلسه اقتصادی با رییس جمهور
نوسانات ارزی مانع سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی است
پروتکل های تجاری ایران و ایتالیا عملیاتی شود
FATF لازمه فعالیت های اقتصادی است
سهم ۱۶ درصدی تعاونی‌ها در بورس کالا
قوه قضائیه گوشی‌های وارداتی راتوقیف کرد نه تعزیرات
تنبیه برای برداشت ۱۴۸هزار میلیاردی
تبادل نظر نفتی ایران و روسیه از پنجره رسانه های روسی
ارز کالاهای اساسی مردم همدان را تامین می کنیم
بی‌تفاوتی مطلق بازار ارز به تحریم‌های دیروز آمریکا
بورس از طلا و مسکن سبقت می‌گیرد؟
بنیاد برکت در 1500 بخش و شهر کشور خدمات انجام می دهد
بنیاد برکت در 1500 بخش و شهر کشور خدمات انجام می دهد