چهارشنبه 29 اسفند 1397

امکان ورود کالا با کارت پیله وری از مرز سیرانبند فراهم شد

سنندج - ایرنا - فرماندار بانه گفت: امکان واردات کالا با کارت الکترونیکی پیله وری از مرز سیرانبند و در راستای اجرای طرح ساماندهی مبادلات مرزی فراهم است.

تولیدو تجارت | ایرنا | 9 ماه پیش |6/14/2018 8:51:50 AM 1109 بازدید

امکان ورود کالا با کارت پیله وری از مرز سیرانبند فراهم شد
به گزارش خبرنگار ایرنا، محمد فلاحی شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اصلاح مصوبه طرح ساماندهی مبادلات مرزی اظهار داشت: فعالیت تجاری از طریق بازارچه های موقت مرزی هنگه ژاله و گله سوره هم از امروز به سیرانبند منتقل می شود و واردکنندگان می توانند کالاهای خود را با استفاده از مزایای کارت های پیله روی وارد کنند.
وی افزود: با توجه به اینکه معیشت بیش از 70 درصد مرزنشینان به تجارت مرزی وابسته است و پدیده کولبری هم شان و جایگاه انسانی مرزنشینان را زیر سوال برده بود، دولت اقدام به اجرای طرح ساماندهی مبادلات مرزی در مرزهای غربی کشور در قالب پیله وری کرد.
فلاحی تاکید کرد: مصوبه طرح ساماندهی مبادلات مرزی اشکالاتی برای اجرا داشت که هیات وزیران بعد از بررسی دوباره طرح، اشکالات آن را برطرف کرد و اکنون همه مرزنشینان، واردکنندگان، صاحبان کالا و اصناف از سود بازرگانی تخفیفات گمرکی واردات کالا برخوردار شده اند.
وی با بیان اینکه هر کارت پیله وری چهار نفر را زیر مجموعه خود قرار می دهد، گفت: در مصوبه قبلی هیات وزیران هر کارت پیله وری که به نام سرپرست خانوار صادر شده بود از پنج میلیون ریال تخفیف سود بازرگانی برخوردار می شد.
فرماندار بانه یادآور شد: با اصلاح این مصوبه، هر نفر دارای کارت پیله وری از هفت میلیون ریال تخفیف سود بازرگانی برخوردار می شود و از تخفیفات سود بازرگانی هر کارت پیله وری چهار نفر از اعضای خانوار برخوردار خواهند شد.
وی با بیان اینکه ممنوعیت ورود برندها یکی از مزایای طرح ساماندهی مبادلات مرزی است، افزود: بر اساس بند چهار مصوبه جدید هیات وزیران وارد کنندگان می توانند تا سه ماه بدون نیاز به داشتن نمایندگی مجاز در کشور، کالا وارد کنند و ممنوعیتی برای واردات کالا با برندهای مختلف وجود ندارد همچنین ورود این کالاها نیاز به تاییدیه استاندارد ندارد و تاییدیه استاندارد فقط هنگام عرضه کالا در بازار بررسی و کنترل می شود.
فرماندار بانه یکی دیگر مزایای طرح ساماندهی مبادلات مرزی با کارت پیله وری را حذف ثبت سفارش اعلام کرد و اظهار داشت: ثبت سفارش به معنی این است که باید در سامانه گمرکی مشخصات کالا را اعلام و هزینه آن پرداخت شود در صورتی که سیستم اجازه ورود کالا نداد؛ صادر کننده نمی تواند کالا وارد کند لذا ثبت سفارش در واردات با کارت پیله وری حذف می شود.
فلاحی اضافه کرد: وارد کنندگانی که در بنادر با کارت پیله وری کالا وارد می کنند با مراجعه به گمرکات جنوبی و غرب کشور و همچنین بهره مندی از مزایای کارت پیله وری کالای خود را با ترانزیت به مقصد سیرانبند بانه انتقال دهند.
وی به ممنوعیت خروج کالای تجمیعی از بانه به دیگر شهرها اشاره کرد و گفت: باید کالا ابتدا در مجتمع های تجاری توزیع و به فروش برسد و کالاهایی که به صورت تجمیعی از شهرستان خارج می شود قاچاق محسوب می شود و پلیس وظیفه دارد با افرادی که کالا را به صورت تجمیعی خارج می کنند، برخورد کند.
وی تاکید کرد: همه اقشار جامعه باید از سود تخفیفات بازرگانی برخوردار شوند بنابراین کانتینرها حق ندارد با کالا وارد بانه شوند و باید کالا را درسیرانبند تخلیه و با استفاده از وانت های باری کالاهای خود را به بازار منتقل کنند.
فرماندار بانه یادآور شد: باید صاحب کالا، بازاری و مسافرانی که برای خرید به بانه مراجعه می کنند از این تخفیفات به نوعی بهره مند شوند تا خرید کالا برای مسافران توجیه اقتصادی داشته باشد.
فلاحی با اشاره به اینکه تخفیف سود بازرگانی به حساب پیله ور واریز می شود، گفت: هنگام واردات کالا باید صاحب کارت در سیرانبند حضور داشته باشد چرا که بدون حضور او کالا به نام پیله ور وارد نمی شود.
رئیس شورای اداری بانه افزود: در اجرای طرح جدید، بسته شدن مرزها نقشی در واردات کالا ندارد و کالا به صورت ترانزیتی از طریق مرز سیرانبند وارد می شود.
وی با اشاره به مدت زمان 10 روزه عید امسال برای واردات کالاهای تجار از آنسوی مرز به داخل اظهار داشت: وارد کنندگانی که تاکنون کالاهای خود را در آنسوی مرز کشور وارد نکرده اند باید کالای خود را از طریق گمرک بنادر وارد بازارچه سیرانبند کنند ضمن اینکه زمان برای واردات این کالاها تمدید خواهد شد.
فلاحی به صدور 9 هزار کارت الکترونیکی اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه در شهرستان سقز مرز غیر رسمی وجود ندارد برای بهره مندی مرزنشنیان سقزی از مزایای این طرح با رایزنی استانداری کارت پیله وری یک هزار کارت برای سرپرستان خانوارهای مرزنشین این شهرستان و هشت هزار کارت نیز برای سرپرستان خانوارهای روستاهای بانه ساکن در 20 کیلومتری مرز صادر شده است.
وی یادآور شد: صدور کارت پیله وری در حیطه کاری وزارت صنعت، معدن و تجارت است و برای افرادی که کارمند باشند و یا مستمری از تامین اجتماعی دریافت می کنند، صادر نمی شود.
فرماندار بانه گفت: یک هزار سرپرست خانوار در بانه بیمه اجتماعی پیله وری دارند و تاکنون 20 نفر از حقوق ماهیانه مستمری تامین اجتماعی پیله وری برخوردار شده اند.
شهرستان بانه با 158 هزار نفر جمعیت در 270 کیلومتری غرب سنندج واقع شده است.
/9102/7469/6108
برچسب ها:

بازگشت به لیست اخبار اقتصادی

نظرات کاربران

اگر عضو سایت هستید وارد شوید و در غیر اینصورت نام و ایمیل خود را وارد کنید


تحلیل های اقتصادی سرمایه دار

سایر آینده تورم و قیمت دلار
موضوع تورم بدون شک در حال حاضر مهم ترین دغدغه آحاد مختلف در جامعه به شمار می رود و حدس و گمان ها در خصوص پیش بینی میزان تورم در نیمه دوم سال 97 و سال 98 به موضوع داغ گفت و گوهای کارشناسان و حتی مردم عادی تبدیل شده است.
پیش بینی قیمت دلار در چندماه آینده
قیمت دلار تا کجا ادامه خواهد داشت؟عوامل موثر در کاهش یا افزایش قیمت ها چیست؟
سایر آیا بازار ثانویه زمینه ­ی بازگشت تعادل به اقتصاد را فراهم می آورد؟
سیاست اخیر دولت در خصوص ایجاد بازار ثانویه و تعمیق آن توانست در طی هفته های ­ی گذشته ثبات نسبی برای بازار ارز فراهم آورد اما تداوم آن نیازمند اهتمام و پافشاری مجریان بر مواضع خود در اجرای هرچه دقیق آن می ­باشد.
سایر امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی
اینفوگرافیک امن‌ترین مکان‌ها برای در امان ماندن از بلایای طبیعی مانند سیل و زلزله
پیش بینی قیمت طلا و ارز
پیش بینی بزرگان بازار از قیمت های طلا و سکه و ارز در ایران
روش سرمایه گذاری ارزشی چیست؟
یک نوع سرمایه گذاری است که در آن ارزش جنس یا سهم، ملاک خرید می باشد. روشهای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که روش سرمایه گذاری بر اساس ارزش، از مهمترین روشها محسوب می شود.
بازار دلار علت اصلی گرانی سال 97 در ایران
علت گرانی روزهای اخیر چیست؟ دلیل تکرار گرانی ها در بازار چیست؟ قیمتها چرا هر چند سال جهش پیدا می کنند؟
سایر کالاهای سرمایه ای ، کالاهای واسطه ای و کالاهای مصرفی
در این مقاله به تعریف کالاهای واسطه ای ، کالاهای مصرفی و کالاهای سرمایه ای و اهمیت شناخت انواع کالاهای سرمایه ای در زندگی اقتصادی فردی می پردازیم. کالای سرمایه ای چیست؟ کالاهای مصرفی و واسطه ای کدامند؟
سایر سواد مالی؛ حلقه مفقوده اقتصاد خانواده ایرانی
شنیدن این جمله که "سفره های مردم هر روز کوچکتر می شوند" دیگر برایمان عادت شده گرچه علاج مشکلاتی از این قبیل، برنامه ریزی و تدبیر مسئولان کشور را می طلبد اما آیا تک تک افراد جامعه در بوجود آمدن یا حل این مشکل برای خودشان نقشی بازی نمی کنند؟ سواد مالی چیست؟ در این مقاله سواد مالی آموزش داده می شود.
اقتصاد بین الملل مردم آمریکا با برجام موافقند یا مخالف؟ +اینفوگرافی
ترامپ پس از کش و قوس های فراوان از برجام خارج شد. در این مقاله به بررسی درصد موافقین و مخالفین برجام بین مردم آمریکا پرداخته شده است.
بازار دلار دلار ، طلا و حل مشکل اقتصادی ؛چالشی بزرگ
چرا اقتصاددانان نمی توانند مشکلات اقتصادی را حل کنند ؟ سوالی که جواب آن پر از چالشهای گوناگون است و شاید هم اصلا نمیتوان جوابی برای آن بدست آورد .
بازار دلار پیش بینی دلار در پایان برجام
با توجه به خروج آمریکا از برجام و اینکه تا 90 روز آینده تحریمهای هسته ای باز میگردد . شاید پیش بینی نرخ دلار چندان هم سخت نباشد .
سایر برجام تمام
درحالی که انتظار میرفت در کنفرانس خبری دیشب ترامپ پس از اعلام مواضع خود تا شنبه صبر کند و سپس یه صورت رسمی از برجام خارج شود اما او دیشب این کار را یکسره کرد و رسما باعث خروج آمریکا از برجام شد و تمامی تحریمهای قبلی علیه ایران را بازگرداند .
بازار دلار دلار پس از برجام
درآستانه کنفرانس خبری ترامپ بد نیست به آینده دلار پس از برجام بپردازیم .
سایر سیاست آمریکا درباره برجام
ترامپ دیروز در توییتی اعلام کرده امشب سیست های خودرا دربارهه برجام اعلام خواهد کرد ؛ به هرحال امشب به نوعی آینده برجام معلوم میشود پس بی ربط هم نیت اگر به این پیش بینی بپردازیم که سیاست آمریکا چه خواهد بود .

پربازدیدترین اخبار اقتصادی

پول‌مان را خوردند؛ متوجه نشدیم!
سال۹۸ سال لغو تحریم ایران و خروج آمریکا از خاورمیانه است
انتقاد صریح آذری‌جهرمی از صداوسیما
از ردپای سانچی‌ و سقوطِ یاسوج تا افزایش قیمت‌ از ردپای سانچی‌ و سقوطِ یاسوج تا افزایش قیمت‌ بلیت‌های مسافری
رفع مشکل مسکن در گرو حل مسایل کلان اقتصادی
در نظر گرفتن 1500میلیارد تومان برای اجرای طرحهای توسعه‌ای
کاهش تقاضا بازار ارز را سرد کرد/ درجا زدن نرخ کاهش تقاضا بازار ارز را سرد کرد/ درجا زدن نرخ روی کانال 13هزار تومان
افتتاح فازهای پارس جنوبی تحقق اقتصاد مقاومتی افتتاح فازهای پارس جنوبی تحقق اقتصاد مقاومتی است
زنگ گرانی سوخت به صدا درآمد/نگرانی از کاهش مص زنگ گرانی سوخت به صدا درآمد/نگرانی از کاهش مصرف CNG به دنبال افزایش قیمت
صف گوشت جمع نشده، صف مرغ هم آمد! صف گوشت جمع نشده، صف مرغ هم آمد!
زنگ گرانی سوخت به صدا درآمد/نگرانی از کاهش مص زنگ گرانی سوخت به صدا درآمد/نگرانی از کاهش مصرف CNG به دنبال افزایش قیمت
انتقاد همتی از برخی اظهار نظرها در زمان آرامش بازار ارز
شرط بازگشت ارزش به پول ملی
رئیس جمهوری 2 طرح گازی را در عسلویه افتتاح کر رئیس جمهوری 2 طرح گازی را در عسلویه افتتاح کرد
912 پرونده تخلف در طرح نظارت نوروزی کردستان ت 912 پرونده تخلف در طرح نظارت نوروزی کردستان تشکیل شد

جدیدترین اخبار اقتصادی روز

جدول بهترین و بدترین اتفاق سال 97 از دیدگاه 25 نماینده مجلس
نقش عشایر جنوب در ملی شدن صنعت نفت
۱۲رویداد مهم سیاسی سال ۹۷
پیام وزیر نفت به مناسبت شصت‌وهشتمین سالگرد مل پیام وزیر نفت به مناسبت شصت‌وهشتمین سالگرد ملی شدن صنعت نفت
دولت برای بررسی مشکلات اقتصادی مناطق آزاد کارگروه ویژه تشکیل داد
کارگروه ویژه بررسی مشکلات اقتصادی مناطق آزاد کارگروه ویژه بررسی مشکلات اقتصادی مناطق آزاد تشکیل و فعال شد
از شیادی در فروش بلیت هواپیما تا بازار سیاه د از شیادی در فروش بلیت هواپیما تا بازار سیاه در ترمینال جنوب!
پرمبادله‌ترین ارزهای جهان پرمبادله‌ترین ارزهای جهان
خبرسازی بازنشسته‌ها و فرار مدیران از رو کردن فیش‌ حقوق
سه اولویت بانک مرکزی برای سال آینده
کاهش ۵ میلیونی قیمت محصولات سایپا در روزهای پ کاهش ۵ میلیونی قیمت محصولات سایپا در روزهای پایانی سال
خانه چگونه متری ۱۰میلیون شد؟ خانه چگونه متری ۱۰میلیون شد؟
تامین ارز مورد نیاز برای واردات پوشک تامین ارز مورد نیاز برای واردات پوشک
عرضه ارز صادرکنندگان در بازار شدت گرفت عرضه ارز صادرکنندگان در بازار شدت گرفت
تامین ارز مورد نیاز برای واردات پوشک