داستان افرادی که بعد از شکست به موفقیت بزرگی رسیده اند (قسمت ششم و پایانی)

 در این بخش از مقالات کارآفرینی و مدیریت در سایت سرمایه دار نگاهی به داستان موفقت 6 نفر از بزرگترین افراد موفق در عرصه تجارت می اندازیم ، افرادی که داستان آن ها پایان خوشی دارد اما ویژگی مشترک این افراد ریشه گرفتن موفقیتشان از شکست های قبلی است. این افراد مثال های مشهودی هستند که اثبات می کنند چرا شکست نباید شمارا از اهدافتان دور کند.
در قسمت قبلی داستان موفقیت استیو جابز معروف پدیده آورنده قول تکنولوژی دنیا یعنی اپل را بررسی کردیم که چگونه پس از اخراج از شرکت دوباره محکمتر برخواست و بیش از پیش به موفقیت رسید.

6-میلتون هرشی که قبل از معروف شدن در سه شرکت شکلات سازی برشکست شده بود.
امروزه هرکسی هرشی و شکلات های خوشمزه اش را می شناسد اما زمان که هرشی با صنعت تولید شکلات گذاشت فردی گم نام بود. او پس از اینکه از دوره کاراموزی در یک شرکت چاپ اخراج شد سرمایه گذاری بروی سه شرکت مرتبط با تولید شکلات را آغاز کرد ، که در هر سه آن ها شکست خورده و برشکست شد.

در آخرین تلاش ، هرشی کارخانه تولید کارامل لنکستر را تاسیس کرد ، و بازخور فوق العاده ای از محصولات خود دید . او با اعتقاد خاص به ترکیب شیر و کارامل در مقایس گسترده برای تولید شکلات در نهایت شرکت شکلات سازی هرشی را تاسیس کرد . که اورا به یکی از معروفترین برند ها در صنعت غذایی دنیا تبدیل کرد.