داستان افرادی که بعد از شکست به موفقیت بزرگی رسیده اند (قسمت چهارم)

 

در این بخش از مقالات کارآفرینی و مدیریت در سایت سرمایه دار نگاهی به داستان موفقت 6 نفر از بزرگترین افراد موفق در عرصه تجارت می اندازیم ، افرادی که داستان آن ها پایان خوشی دارد اما ویژگی مشترک این افراد ریشه گرفتن موفقیتشان از شکست های قبلی است. این افراد مثال های مشهودی هستند که اثبات می کنند چرا شکست نباید شمارا از اهدافتان دور کند.
در قسمت قبلی داستان موفقیت جورج استین برنر مالک افسانه ای تیم بیسبال نیویورک یانکس که توانسته بود رکورد سودآورترین تیم تاریخ بیسبال را به نام خود ثبت کند را بررسی کردیم .

4-والت دیزنی ، به او گفته بودند هیچگونه خلاقیتی نداری!!.

یکی از خلاق ترین نوابغ قرن 20 میلادی یکبار از روزنامه ای که در آن کار می کرد اخراج شد ، دلیل اخراجش این بود که سردبیر روزنامه اعتقاد داشت او هیچگونه خلاقیتی ندارد.او با تلاش و استقامتی ستودنی اولین شرکت انیمیشن سازی خود را با اسم "خنده و  گرم فیلم " تاسیس کرد.او در ابتدا 15000 هزار دلار سود آوری برای این شرکت به ارمغان آورد اما  در نهایت شرکت برشکسته و مجبور به تعطیلی آن شد.

والت دیزنی در شرایطی که  ناامید و بدون پول بود با شکست ها و انتقادات بیشتری نیز در مسیر خود مواجه می شد تا در نهایت  تلاش ها و استقامت او جواب داد و توانست راه خود را در هالیوود پیدا کند . چند انیمیشن کلاسیک اولی که ساخت به سرعت بین مردم محبوب شد و برای او شهرتی جهانی ساخت.