داستان افرادی که بعد از شکست به موفقیت بزرگی رسیده اند (قسمت دوم)

در این بخش از مقالات کارآفرینی و مدیریت در سایت سرمایه دار نگاهی به داستان موفقت 6 نفر از بزرگترین افراد موفق در عرصه تجارت می اندازیم ، افرادی که داستان آن ها پایان خوشی دارد اما ویژگی مشترک این افراد ریشه گرفتن موفقیتشان از شکست های قبلی است. این افراد مثال های مشهودی هستند که اثبات می کنند چرا شکست نباید شمارا از اهدافتان دور کند.
در قسمت قبلی داستان موفقیت آریانا هافینگتون را که توسط 36 ناشر رد شده بود ولی بعدها بیان گذار امپراطوری  هافینگتون پست شده بود را بررسی کردیم.

2-بیل گیتس کسی که شاهد فروپاشی اولین شرکت خود بود.

بیل گیتس چندین سال است که به عنوان بزرگترین سرمایه دار و ثروتمندترین فرد جهان شناخته می شود. اما بیل گیتس این ثروت و موفقیت را یک شبه و به آسانی بدست نیاورده است. او اولین حضور خود در دنیای کسب و کار و حضور در صحنه کارآفرینی  را با شرکتی به نام traff-o-data  (ترافیک و داده ها) آغاز کرد که کارش تجزیه و تحلیل داده ها  از نوار ترافیک (نسخه اولیه داده های بزرگ big data)   بود .
بیل گیتس به همراه همکارش پل آلن برای فروش این ایده به سختی تلاش کرد. اما این محصول حتی به سختی کار می کرد. در واقع این محصول یک فاجعه کامل بود. اما این شکست باعث نشد گیتس از پیگیری فرصت های جدید دست بکشد. و چند سال بعد او اولین محصول ماکروسافت خود را ساخت ، و او در واقع راه جدیدی برای موفقیت خود ساخت.


داستان افرادی که بعد از شکست به موفقیت بزرگی رسیده اند (قسمت سوم)