آموزش گام به گام حرفه ای بورس (قسمت سی و چهارم)

در این قسمت از تحلیل تکنیکال چهار مبحث بسیار مهم نمودار قیمتی دوجی، اسیلاتور RSI ، استوکاستیک و میانگین متحرک بررسی خواهدشد و شما خواهید دید که چگونه این اخطار دهنده ها به پیش بینی روند قیمت کمک خواهند کرد.

با شمع دوجی در مباحث قبل آشنا شده ایم.شمع دوجی نشان از پایان روند است. اگر در یک روند صعودی شمع دوجی ظاهر شود نشان از تردد خریداران از خرید است و احتمال اینکه فشار خرید کاهش یابد بیشتر است. همچنان که در شکل مشاهده میکند در تاریخ  16 sep 2017 یک شمع دوجی ایجادشده است و در روز بعد از آن قیمت سهام سقوط کرده است.(البته به صورت موقت)

دوره‌های آموزشی سایت سرمایه دار به شما کمک میکند تا تحلیلی درست از سهام شرکت ها داشته تا بتوانید خودتان وارد بازار بورس شده و درآمد کسب کنید. برای ثبت نام از طریق شماره 02177451966 یا آیدی تلگرام @www_sarmayedar_com با ما در تماس باشید.

میانگین متحرک رسم شده در شکل برای دوره ی زمانی 20 و 60 روزه رسم شده است. میانگین متحرک کوتاه مدت 20 روزه در تاریخ ذکر شده از پایین، میانگین متحرک میان را قطع میکند و نشان از افزایش قیمت می باشد. که روند صعودی آتی نشان از تایید این تقاطع شکل گرفته شده است.(در دوره میان مدت)

اسیلاتور RSI موجود در شکل دارای محدوده ی 30 و 70 است.در شکل در تاریخ ذکر شده این اسیلاتور بالای 70 می باشد و نشان از هیجان خرید است. این اخطار برای فروش سهام می باشد. بعد از این تاریخ سهام افت کرده است.

اسیلاتور استوکاستیک در این تاریخ بالای 80 و نشان از هیجان از هیجان خرید و سیگنال فروش می باشد. که بعد از این تاریخ قیمت افت کرده است.

با توجه به علامت های اخطار دهنده و در نظر گرفتن تمامی آنها باید یک تحلیل جامع داشته باشیم و هیچگاه بر اساس یکی از آنها تصمیم قاطع گزفته نشود.

مقالات مرتبط :

آموزش گام به گام حرفه ای بورس ( قسمت بیست و هشتم)

آموزش گام به گام حرفه ای بورس (قسمت بیست ونهم)

آموزش گام به گام حرفه ای بورس (قسمت سی ام)

آموزش گام به گام حرفه ای بورس (قسمت سی و یکم)

آموزش گام به گام حرفه ای بورس (قسمت سی و دوم)

آموزش گام به گام حرفه ای بورس (قسمت سی و سوم)