آموزش گام به گام حرفه ای بورس (قسمت سی و دوم)

این قسمت در ادامه بررسی تحلیل تکنیکال به بررسی نمودار قیمت سهام شرکت وتوشه (سرمایه گذاری پارس توشه) و حجم معاملات آن می پردازیم. این نمودار قیمتی از نرم افزار مفید تریدر گرفته شده است. همچنین نمودار، مربوط به قیمت های یک روزه سهم است.

در جلسات قبلی ما از الگوهای بازگشتی نمودار های شمعی بسیار صحبت کردیم.که نمونه ای از آن، الگوی کندل چکش معکوس است که در یک روند یا حرکت نزولی شکل میگیرد .برخلاف چکش فاقد سایه پایینی است و سایه بالایی حداقل دو برابر طول بدنه است رنگ بدنه اهمیتی ندارد .نکته ای که باید در مورد این شمع مد نظر قرار داد، این است که شمع بعدی باید بالای سایه کندل چکش وارانه قرار گیرد و بسته شود . بعد از تشکیل چکش وارانه انتظار میرود قیمت تغییر جهت دهد.این نمودار آخرین نمودار تا به امروز وتوشه می باشد.با توجه به این اینکه این شمع رخ داده ودر قسمت بالایی شکل با دایره قرمز مشخص شده، انتظار میرود روند حرکت تغییر کند. البته طبق جلسات گذشته که ذکر شد باید منتظر تایید علامت که شمع دیگری در روز بعد است باشیم.فعلا تا اینجا ما برای فردا یک اخطار تغییر روند دریافت کردیم.

دوره‌های آموزشی سایت سرمایه دار به شما کمک میکند تا تحلیلی درست از سهام شرکت ها داشته تا بتوانید خودتان وارد بازار بورس شده و درآمد کسب کنید. برای ثبت نام از طریق شماره 02177451966 یا آیدی تلگرام @www_sarmayedar_com با ما در تماس باشید.

حجم در معاملات یکی از مهم ترین مباحث در تحلیل تکنیکال و پیش بینی روند آتی است. به طوری که اگر حجم معاملات در یک روند رو به کاهش باشد اخطار از پایان آن روند میباشد. و اگر حجم در معاملات رو به افزایش باشد نشان از تایید روند موجود میباشد. در شکل بالا همچنان که مشاهده میکنید روند افزایشی حجم نسبت به روز گذشته با رنگ سبز و روند کاهشی حجم معاملات نسبت به روز گذشته با رنگ قرمز نشان داده میشود.

با توجه به توضیحات ذکر شده، احتمال افزایش قیمت سهم در بازار فردا وجود دارد. البته تحلیل ما در اینجا فقط بر پایه ی دو شاخض یکی نمودار قیمت و یکی حجم معاملات بوده و شاخص های زیاد دیگری هستند که ما به  آنها نپرداختیم ولی اگر فقط با این دو مورد بخواهیم پیش بینی انجام دهیم فردا روز افزایش قیمت سهم وتوشه خواهد بود.

مقالات مرتیط :

آموزش گام به گام حرفه ای بورس ( قسمت بیست و ششم)

آموزش گام به گام حرفه ای بورس ( قسمت بیست و هفتم )

آموزش گام به گام حرفه ای بورس ( قسمت بیست و هشتم)

آموزش گام به گام حرفه ای بورس (قسمت بیست ونهم)

آموزش گام به گام حرفه ای بورس (قسمت سی ام)

آموزش گام به گام حرفه ای بورس (قسمت سی و یکم)