آموزش گام به گام حرفه ای بورس (قسمت سی و یکم)

این قسمت شروع تحلیل تکنیکال می باشد.در هر قسمت از آموزش های آتی یک مثال عملی آورده و به صورت کاملا کاریردی مسئله را تشریح خواهیم کرد. شکل های گرفته شده با استفاده از نرم افزار مفید تریدر می باشد.

آموزش بورس اوراق بهادار

در شکل بالا شما نمودار قیمت سهام شرکت وتوشه(سرمایه گذاری پارس توشه) را ملاحظه میکنید.این نمودار به صورت روزانه تهیه شده است. یعنی هریک از شمع های نمودار بالا نشان دهنده ی یک روز معاملاتی می باشد.

دوره‌های آموزشی سایت سرمایه دار به شما کمک میکند تا تحلیلی درست از سهام شرکت ها داشته تا بتوانید خودتان وارد بازار بورس شده و درآمد کسب کنید. برای ثبت نام از طریق شماره 02177451966 یا آیدی تلگرام @www_sarmayedar_com با ما در تماس باشید.

همانطور که ملاحظه میکنید کندل های تو خالی شمع های افزایشی و کندل های توپر شمع های نزولی می باشند. به این صورت که در شمع های نزولی قیمت باز شدن در قسمت بالایی شمع میباشد وقیمت بسته شدن در قسمت پایینی شمع میباشد ین در طول روز فشار فروشندگان بر خریداران بیشتر بوده و قیمت را به سمت پایین کشیده اند. و در شمع های صعودی قیمت بسته شدن بالاتر از قیمت بسته شدن میباشد یعنی در طول روز قیمت با طرف بالا حرکت کرده است.

در شکل بالا همانطور که ملاحظه میکنید دایره قرمز پایین رنگ که دارای دو شمع صعودی و نزولی میباشد و در قسمت پایینی یک حرکت تقریبا نزولی می باشد یک الگوی هارامی صعودی رخ داده است. در این الگو مطابق شکل، در انتهای یک حرکت نزولی ابتدا یه شمع سیاه ظاهر شده و سپس یک شمع سفید در داخل بدنه ی شمع سیاه ایجاد شده و به روند نزولی پایان داده است.

الگوی بعدی که در دایره قرمز بالا مشاهده می کنیم، در یک روند صعودی، الگوی پوشای نزولی رخ داده است که باعث شده روند از حالت صعودی خارج شده و نمودار روند نزولی پیش بگیرد. مطابق این الگو ابتدا یک شمع توخالی و صعودی ایجاد شده سپس شمعی با بدنه ی بزرگی که توپر و نزولی می باشد که کل شمع قبلی را پوشانده است.

این دو الگو جز مهمترین و قدرمتندترین الگوهای بازگشتی ژاپنی میباشند. به طووری که اگر روند مخالف جهت هم پیش نرود حداقل روند قبلی را به پایان می رساند.

مقالات مرتبط :

آموزش گام به گام حرفه ای بورس (قسمت بیست و پنجم)

آموزش گام به گام حرفه ای بورس ( قسمت بیست و ششم)

آموزش گام به گام حرفه ای بورس ( قسمت بیست و هفتم )

آموزش گام به گام حرفه ای بورس ( قسمت بیست و هشتم)

آموزش گام به گام حرفه ای بورس (قسمت بیست ونهم)

آموزش گام به گام حرفه ای بورس (قسمت سی ام)