آموزش گام به گام حرفه ای بورس(قسمت هفدهم)

در ادامه مباحث الگوهای شمعی به بررسی الگوهای ابر سیاه پوششی  و الگوی نفوذی میپردازیم.

ابر سیاه پوششی یادآور ابرهای سیاه در آسمان هستن که بسیار دلگیر می باشند. این الگو نیز چون نشان از یک روند نزولی و دلگیر را دارد به این نام، نامگذاری شده است. این یک الگوی بازگشتی محسوب شده  و در یک روند صعودی رخ میدهد و نشان از تغییر روند حاکم را دارد. این الگو از دو شمع تشکیل شده که اولین شمع، شمع سفید در سقف یک الگوی صعودی میباشد و شمع دیگر، شمع سیاه رنگ که در دل شمع سفید قبل خود قرار گرفته. هر قدر شمع سیاه رنگ نفوذ بیشتری در شمع سفید ماقبل خود داشته باشد، الگوی سقف بیشتر تایید می شود. شکل زیر نمونه ای از الگوی ابر سیاه پوششی است .

 

دوره‌های آموزشی سایت سرمایه دار به شما کمک میکند تا تحلیلی درست از سهام شرکت ها داشته تا بتوانید خودتان وارد بازار بورس شده و درآمد کسب کنید. برای ثبت نام از طریق شماره 02177451966 یا آیدی تلگرام @www_sarmayedar_com با ما در تماس باشید.

شمع سیاه باید حداقل به اندازه 50 درصد در شمع سفید ماقبل خود نفوذ کند و طبق مطالبی که قبلا گفته شده هرچقدر این نفوذ بیشتر باشد الگو بیشتر معتبر است. بله درست فکر کردید ، الگوی پوشای نزولی که شمع دوم به کامل شمع اول را پوشش میداد الگوی معتبرتری است.
الگوی نفوذی: حال به شکل معکوس الگوی ابر پوششی سیاه به نام الگوی نفوذی میپردازیم.

این الگو در کف بازار رخ می دهد و نشانی از برگشت روند میباشد. در این الگو ابتدا یک شمع سیاه رنگ در انتهای الگو رخ داده سپس شمع سفید رنگ که اندکی پایین تر از قیمت بسته شدن شمع سیاه روز قبل باز میشود  و سپس تا بالای نمیه شمع سیاه رنگ قیمت را بالا کشیده و در آنجا بسته می شود. شکل زیر نمونه از الگوی نفوذی می باشد.

 

 

البته در توضیح این الگو باید این نکته را یادآوری شد که مشابه این الگو چندین الگوی ادامه دهنده ی روند که کاهشی هستند وجود دارد. حال این سوال پیش می آید که چگونه میتوان الگوی نفوذی بازگتشتی را تشخیص داد.تنها راه تشخیص این الگو میزان نفوذ شمع سفید رنگ در شمع سیاه روز قبل است که باید بیشتر از 50 درصد نفوذ داشته باشد.

مقالات مرتبط :

آموزش گام به گام حرفه ای بورس (قسمت دهم)

آموزش گام به گام حرفه ای بورس (قسمت یازدهم)

آموزش گام به گام حرفه ای بورس (قسمت سیزدهم)

آموزش گام به گام حرفه ای بورس (قسمت چهاردم)

آموزش گام به گام حرفه ای بورس (قسمت پانزدهم)

آموزش گام به گام حرفه ای بورس (قسمت شانزدهم)