آموزش گام به گام حرفه ای بورس (قسمت سیزدهم)

در آموزش بورس امروز به مفاهیم خطوط حمایت، مقاومت، روند و کانال میپردازیم.

خطوط حمایت و مقاومت در بورس از عرضه و تقاضای بازار ناشی میشود. وقتی گفته می شود که تقاضا بر عرضه غلبه میکند یعنی خرید بیشتر از فروش است و نتیجه ی این کشاکش ها باعث افزایش قیمت می شود.

حمایت ها ،سطحی از قیمت های یک سهم  هستند که اگر قیمت، از آن بیشتر کاهش یابد، باعث افت شدید قیمت میشود یا به عبارتی سطحی از قیمت است که در آن فشار خریدارن بیشتر از فروشندگان است.

آموزش بورس

خط حمایت، خطی است که در آن، نقاط حمایتی یک سهم در یک بازه زمانی به هم متصل شده و شکست خط حمایتی نشان از تمایل فروش سهم توسط سهامداران به قیمت های پایین تر از آن است. و این امر باعث ایجاد یک حمایت جدید برای آن سهم می شود.

دوره‌های آموزشی سایت سرمایه دار به شما کمک میکند تا تحلیلی درست از سهام شرکت ها داشته تا بتوانید خودتان وارد بازار بورس شده و درآمد کسب کنید. برای ثبت نام از طریق شماره 02177451966 یا آیدی تلگرام @www_sarmayedar_com با ما در تماس باشید.

آموزش بورس

مقاومت، سطحی از قیمت یک سهم است که در آن فشار فروش بر عرضه غلبه میکند و نمیگذارد که قیمت از آن سطح بالاتر رود.

خط مقاومت خطی است که از بهم پیوستن نقاط مقاومت یک سهم در یک بازه زمانی ایجاد شده و شکست این خط علامتی برای افزایش قیمت سهم به نقاط بالاتر میتواند باشد.

 

آموزش بورس

اصل دیگری نیز در بورس وجود دارد و آن هم تبدیل سطوح مقاومت به حمایت و نیز تبدیل خطوط حمایت به مقاومت .

معامله به وسیله ی این خطوط به این صورت که شما یک محدوده ی زمانی خاصی را مد نظر گرفته و حمایت ها و مقاومت های آن را تعیین میکنید و هرچه این محدوده ی زمانی طولانی تر باشد و حمایت ها و مقاوت ها را بیشتر تایید کند ،میتوانید در آن معامله خود را انجام دهید.

تشخیص سطوح حمایت و مقاومت یکی از مسائل مهم در تحلیل تکنیکال به شمار می آید. گرچه گاهی اوقات تعیین خطوط دقیق حمایت و مقاومت سخت می باشد ولی اگر قیمت سهمی به سطوح حمایت مهمی رسید میتوان از آن به عنوان یک هشدار جدی برای تغییر روند وافزایش قیمت سهم استفاده کرد.

شکسته شدن خط حمایت به عنوان برتری فروشندگان به خریداران و همچنین شکسته شدن خط مقاومت به عنوان برتری خریداران به فروشندگان است.

روند، به حرکت قیمت یک سهم در یک مسیر گفته می شود. این مسیر میتواند به شکل باشد : صعودی، نزولی، افقی.

خط روند صعودی به عنوان خط حمایت مطرح میشود.

خط روند نزولی هم به عنوان خطوط مقاومت.

این خطوط روند می توانند در بازه زمانی متفاوتی مثل ساعتی، روزانه، هفتگی ترسیم شوند. که باتوجه به نوع معاملات ما باید ترسیم شوند.

کانال، به محدوده ای که شامل خطوط حمایت و مقاومت است میگویند و میتوان در داخل همین کانال باتوجه به مقاومت ها و حمایت های موجود خرید و فروش انجام داد.

اموزش بورس

 

مقالات مرتبط :

آموزش گام به گام حرفه ای بورس (قسمت هفتم)

آموزش گام به گام حرفه ای بورس (قسمت هشتم)

آموزش گام به گام حرفه ای بورس (قسمت نهم)

آموزش گام به گام حرفه ای بورس (قسمت دهم)

آموزش گام به گام حرفه ای بورس (قسمت یازدهم)

آموزش گام به گام حرفه ای بورس ( قسمت دوازدهم)