تفاوت های فروشندگان پیروز و ثروتمند با فروشندگان  شکست خورده

درصد کمی از فروشندگان به خاطر میزان فروش ، روش فروش و متد هایی که برای فروش بیشتر به کار می گیرند زبانزد می شوند ،حتما تفاوت هایی میان فروشندگان موفق و آن هایی که پیش بردی در اهداف فروششان نداشته اند وجود دارند که به توضیح برخی از آن ها می پردازیم:

1-در پیشنهاد دادن شهامت دارند

برای همه بازاریابان و فروشندگان پیش آمده که بخواهند به کسی پیشنهاد خرید کالا یا خدمتی را بدهند ولی این کار را به آینده  واگذار کنند. پس از چندی متوجه میشوند که آن فرد همان کالا یا خدمت را از رقیب آنها تهیه کرده است.

آقای فورد مالک کارخانه  خودروسازی فورد زمانی که بیمه زندگی به ارزش  دومیلیون دلار ( اوایل قرن بیستم که در آن زمان جزو بالاترین رقم ها بود ) خریداری کرد، با دلخوری و اعتراض یکی از دوستانش که فروشنده بیمه بود مواجه شد.

دوست وی با دلخوری از فورد پرسید که چرا همین بیمه نامه  را از من نخریدی؟
فورد با خونسردی پاسخ داد:
(( چون تو به من پیشنهاد ندادی. ))
پس نترسید و پیشنهاد بدهید.

2-در فروش پیشداوری نمیکنند

گاهی اوقات میخواهیم به شخصی پیشنهاد خرید کالا یا خدمتی را بدهیم.

اما برا اساس ظاهر وی یا حتی پیش زمینه ذهنی که از وی داریم از این کار پشیمان میشویم. ولی چندی نمیگذرد که متوجه میشویم رقیب ما همان کالا یا خدمت را به وی فروخته است. در آن لحظه هیچ حسی جز پشیمانی نداریم و ای کاش گفتن ها شروع میشود.

اما به یاد داشته باشید که:

 آزادترین مردی، وقتی که نگی ای کاش

یک بازاریاب و فروشنده موفق درباره هیچ کس پیشداوری نمیکند و بدون در نظر گرفتن هیچ پیش شرطی پیشنهاد خود را به همه افراد بازار هدف ارایه میدهد.


مقالات مرتبط:
راهي براي طلسم كردن مشتريانتان پيدا كنيد
استرس، نابودکننده‌ی مذاکره ی فروش و فروشنده
مشکل اصلی سازمان ها در امر فروش چیست؟