بدانید واقعا چه می خواهید؟

برای اینکه بتوانید به چیزی برسید باید دقیقا بدانید آن چیز چیست؟

با توجه به این اصل متوجه می شوید که چرا اینهمه توصیه می کنیم که همه ی اهدافتان باید با خواستن همراه باشد. چون این موضوع برای رسیدن به هدف واقعا لازم است. در مسیر جست و جو برای راز موفقیت، دنبال معجزه نباشید، چون در دنیای واقعی، معجزه وجود ندارد. معجزه فقط مخصوص پیامبران است.

شما فقط باید قوانین طبیعت را پیدا کنید. این قوانین برای هر کسی که به آن ها باور داشته باشد و جرات استفاده از آنها را هم داشته باشد کارایی دارد.این قوانین یک جا باعث استقلال و آزادی یک ملت می شوند و در جای دیگر می توانند باعث ثروتمند شدن یک شخص شوند.

قطعیت تصمیم همیشه مستلزم دل و جرات است. آن 56 نفری که اعلام استقلال امریکا را امضا کردند را به یاد بیاورید. آن ها با این امضا زندگی خودشان را به خطر انداختند. در صورتی که برای رسیدن به یک شغل دیگر لازم نیست انسان زندگی و جانش را روی یک تصمیم بگذارد. حداکثر این است که لازم است آزادی و استقلال مالی خودش را روی آن کار بگذارد. پس معلوم است که گرفتن این تصمیم خیلی راحت تر است.

کسی که به دنبال ثروت است، باید واقعا آن را بخواهد و برایش هررر کاری که می تواند بکند. باید ریسک های زیادی بپذیرد و از خیلی از چیزها دل بکند. ادامه ی مطلب...

 

برگرفته از کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید اثر ناپلئون هیل

 

مقاله های مرتبط:

آیا شما از آن دسته افرادی هستید که از انتقاد وحشت دارند؟

چطور قاطعیت خود را تقویت کنیم؟

چطور از سختی ها عبور کنیم؟