قیمت دلار، تهدید ترامپ و تشنج در فضای کسب و کار کشور

تاثیر تهدید ترامپ بر نوسانات قیمت دلار و تشنج در فضای کسب و کار کشور!

با توجه به حوادث عجیب رخ داده در 10 روز گذشته میتوان گفت یکی از پر تنش ترین ماه های  40 سال اخیر را تجربه کردیم تجربه ای سخت و طاقت فرسا؛ از یک سو تشنج در قیمت دلار و یورو ؛ و از سوی دیگر وعده رئیس جمهور به بازگشت آرامش در فضای اقتصادی کشور ، و از سویی دیگر ایست در فضای کسب و کار بازار .

 

شاید دلار 4.200 تومانی در روزهای ابتدایی کولاک دلار توانست از هیجانات ارزی کم کند اما بازهم شاهد شروع این تشنجات بودیم گرچه دیروز دولت طرح ضرب العجل دو فوریتی را آماده کرد و گویا با اجرا این طرح شاید هیجانات قیمت دلار کمتر شود اما چاره این نیست یقینا مشکل اصلی در فضای کسب و کار کشور است فضایی که رابطه مستقیم با معیشت مردم دارد . عده ای از فعالان بازار منتظر رسیدن به ثبات در قیمت دلار هستند و بر این باورند چون قیمت دلار واضح نیست بهترین کار صبر کردن و نظاره گر بودن است تا شرایط نرخ دلار به ثبات برسد . این صبر کردن و نظاره گر بودن نرخ دلار به این علت است که آنها نمیدانند بعداز فروش کالاهای خود بناست همان کالا را چند بخرند یا بعضا اصلا آن کالا موجود است یا خیر ؟

بیشتر بدانیم :برجام و نمایش ترامپ

بیشتر بدانیم :برجام و تاثیرات آن بر آینده قیمت دلار

بیشتر بدانیم :ایران پس از برجام

به هرحال کمتر از 24 ساعت تا اعلام موضع آمریکا درباره برجام فرصت باقیست و به نظر می رسد این مقطع حساس ترین مقطع در فضای کسب و کار کشور باشد . جمعیت کثیری که در این فضا طی چند روز آینده فقط به انتظار نشسته اند تحمل این چند ساعت گویا آنقدر هم مشکل نیست . امیدواریم اتفاقات ناگوار تر در انتظارمان نباشد .