چشم انداز قیمت طلا در روزهای آینده

طلا تحت تاثیر فاکتورهای مختلفی می‌باشد که هر کدام با تغییرات خود میتوانند قیمت طلا را افزایش یا کاهش دهند.

ارزش دلار امریکا بر روی قیمت طلا میتواند دارای تاثیر فراوانی باشد، از این رو ابتدا باید عوامل تاثیر گذار بر روی ارزش دلار شناسایی شوند و در نهایت نحوه تاثیرگذاری ارزش دلار بر قیمت طلای جهانی بررسی می‌شود.

مهمترین عامل تاثیرگذار برروی ارزش دلار میتواند نرخ بهره امریکا باشد. با توجه به نشست های فدرال رزرو در 20 و 21 مارس احتمال افزایش نرخ بهره وجود دارد و در نتیجه افزایش این نرخ ارزش دلار افزایش می‌یابد.

اعمال تعرفه برای واردات فولاد و آلومینیم از طرف رییس جمهور امریکا باعث کاهش ارزش دلار شده است. جنگ تجاری اتفاق افتاده باعث ابهام در وضعیت تعرفه های کالاها شده و همین امر باعث ایجاد نگرانی شده است.

طلا به عنوان یک دارایی امن برای سرمایه گذاری،زمانی که اوضاع اقتصادی در حاله‌ای از ابهام باشد، در بین مردم عادی  و سرمایه گذاران  محبوبیت پیدا میکند، و تقاضا و عرضه باعث تغییرات قیمت طلا می‌شود.

بیشتر بخوانیم: نرخ بهره و اثر ترامپی در پیش بینی طلا

 

پیش بینی قیمت طلا

 

با توجه به توضیحات صورت گرفته به بررسی موارد بالا پرداخته می‌شود:

با افزایش ارزش دلار امریکا، قیمت طلای جهانی کاهش پیدا میکند در نتیجه افزایش نرخ بهره در نشست فدرال رزرو باعث کاهش قیمت طلا می‌شود.
اعمال تعرفه برای کالاها و وارد شدن به جنگ تجاری باعث کاهش اطمینان به اقتصاد شده و همین امر باعث ورود مردم و سرمایه گذاران به این بازار ‌می‌شود و افزایش تقاضا باعث افزایش قیمت طلا می شود.

عوامل بالا، باعث شده تا کارشناسان وال‌استریت و سرمایه گذاران با توجه به نظرسنجی اعمال شده واکنش نشان داده و نظرات خود را در یک نظرسنجی بیان کردند.

از میان 21 کارشناس وال‌استریت، بیش‌تر از60 درصد بیان کردند که قیمت طلا افزایش میابد و از میان سرمایه گذاران حدود 50 درصد به افزایش قیمت طلا رای داده بودند.

در نتیجه برای ترسیم یک چشم انداز روشن در روزهای آینده باید منتظر نشست‌های فدرال رزرو باشیم.

بیشتر بخوانیم: پیش بینی بازار طلا در روزهای اخر سال

با ‌وضع تعرفه واردات فولاد و آلومینیم، مشاور اقتصادی ارشد رییس جمهور آمریکا در امور تجارت آزاد استعفا داد و به همین خاطر بازار سهام و بازار نفت با کاهش شدیدی رو به رو شد و در نتیجه این امر میتوان سوق به سمت بازار طلا را پیش بینی کرد.

در معاملات امروز طلای جهانی افزایش قیمت داشته است و هر انس طلا برای تحویل در آوریل 0.1 درصد رشد کرده است.