بازارهای مالی در هفته‌ای که گذشت [هفته سوم بهمن‌ماه]

 

یکی از نکات مهم هر سرمایه‌گذاری بررسی روند بازار در بازه‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت است. یکی از خدمات سایت سرمایه‌دار که بصورت هفتگی خدمت مخاطبین ارائه می‌شود، نمایش چگونگی تغییرات قیمت در بازارهای مالی هفته گذشته است. 

در هفته گذشته قیمت تمامی ارزها به جز دلار صعودی بوده است. یکی از دلایل این موضوع تلاش دولت برای کنترل بازار ارز است. در این مواقع معمولا دولت دلار به بازار عرضه می کند و سایر ارزها از طریق آربیتراژ کاهش قیمت می‌یابند. به نظر می‌رسد در حال حاضر نیز دولت اندکی دلار به بازار تزریق کرده و هنوز آربیتراژ لازم صورت  نگرفته و احتمالا اوایل هفته آینده با کاهش جزیی قیمت در سایر ارزها همراه خواهیم بود.

در هفته گذشته یورو با 163 تومان افزایش قیمت بیشترین رشد را در میان ارزها داشته است. این موضوع می‌تواند از افزایش ارزش یورو در بازارهای جهانی نیز نشات گرفته باشد. علاوه بر این با نگاهی به بازار طلا و سکه در هفته قبل می‌توان دریافت که این بازار در ایران برخلاف بازار جهانی صعودی بوده است. در این میان، سکه طرح قدیم و نیم‌سکه با 16 هزار تومان افزایش، بیشترین رشد قیمت را تجربه کرده‌اند. علاوه بر این با نگاهی به قیمت جهانی طلا می‌توان دریافت که طی هفته اخیر این فلز گران‌بها 20 دلار از ارزش خود را در سطح جهانی از دست داده است.

برای مشاهده سایر قیمت‌ها و نمایش نموداری آنها می‌توانید به قسمت مشاهده قیمت بازارهای مالی مراجعه کنید.

 

 بیشتر بخوانیم: بازارهای مالی در هفته ای که گذشت [هفته دوم بهمن‌ماه]

 

دانلود کیفیت بالای عکس قیمت بازارهای مالی در هفته گذشته

بازارهای مالی در هفته سوم بهمن 96