کدام ماشین هزینه تعمیر کمتری دارد؟ [اینفوگرافی]

اگر قصد خرید خودروی وارداتی دارید، بهتر است قبل از هر کاری این مطلب را بخوانید! فرض کنید سوار بر اتومبیل خود، مشغول رانندگی در اتوبان هستید که ناگهان متوجه روشن شدن چراغ انجین اتومبیلتان می‌شوید. اولین چیزی که به ذهنتان می‌رسد، چیست؟ بله، خاموش کردن این چراغ چقدر برایتان آب می‌خورد؟!

یکی از فاکتورهای اساسی در خرید اتومبیل شخصی، میزان هزینه تعمیر آن است. شرکت CadrMD به تازگی با بررسی 4.2 میلیون خودرو بین سال‌های 1996 تا 2017، گزارشی از هزینه‌های تعمیر خودروهای برندهای معتبر جهان را منتشر کرده است. البته با توجه به اینکه هزینه تعمیر انجین خودروهای شرکت‌های آکورا، تویوتا و هوندا با اعتماد به‌نفس بالا، در آمریکا رایگان است، در این بررسی آورده نشده‌اند.

بر اساس این گزارش خودروسازان آسیایی ارزان‌ترین هزینه تعمیر را دارند. اگر سوار بر خودرو هیوندای هستید و چراغ انجین شما روشن شد، زیاد نگران جیب خود نباشید؛ متوسط هزینه تعمیر شرکت شما 306 دلار است. بعد از آن مزدا و کیا ارزانترین قطعات را دارند و هزینه تعمیر آنها معمولا حدود 311 و 317 دلار است.

با نگاهی به انتهای این لیست نیز متوجه خواهیم شد که خودروهای آمریکایی معمولا هزینه تعمیر بالایی نیز دارند که البته خدا را شکر به کشور ما وارد نمی‌شوند!