درآمد گوگل از تبلیغات [اینفوگرافی]

شرکت آلفابت، شرکت مادر گوگل، روز دوشنبه گزارش درآمد فصل دوم سال 2017 را منتشر کرد و در پی آن نشان داد که این شرکت بسیار فراتر از پیش‌بینی کارشناسان عمل می‌کند. بر اساس این گزارش درآمد این شرکت با رشد 21 درصدی به 26.01 میلیارد دلار افزایش یافته است. همچنین درآمد خالص این شرکت از 4.88 میلیارد دلار به 3.52 میلیارد دلار کاهش یافته که به دلیل جریمه‌های کمیسیون اتحادیه اروپا بوده است.

در حالی که شرکت آلفابت درگیر فعالیت‌های مختلفی است، ولی همچنان بخش اصلی درآمد این شرکت از گوگل (به خصوص بخش تبلیغات گوگل) به دست می‌آید. درآمد تبلیغاتی در سه‌ماهه منتهی به ژوئن 2017 به 22.67 میلیارد دلار رسیده است که 87 درصد کل درآمد شرکت را در بر می‌گیرد. پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال جاری میلادی درآمد تبلیغاتی گوگل به راحتی مرز 90 میلیارد دلار را رد کند و با فاصله زیادتر، بزرگترین شرکت پذیرنده آگهی در جهان شود.

بیشتر بخوانیم: شرکت آلفابت بهترین کارفرمای سال 2017 جهان

 

همان‌طور که در اینفوگرافی زیر مشاهده می‌شود، درآمد فروش آگهی گوگل در سال گذشته به 79.4 میلیارد دلار رسیده است که از کل هزینه تبلیغات همه کشورها، بجز آمریکا، بیشتر است. در سال 2016، گوگل توانست درآمد 44 درصد از آگهی‌های آنلاین و 15 درصد از کل آگهی‌ها در جهان را از آن خود کند.

برای درک بهتر درآمد آلفابت، جالب است بدانید که تنها درآمد تبلیغاتی گوگل تقریبا با کل GDP ایران برابری می‌کند.