ارتباط بین کیفیت وقیمت کالا در بازار

در بازار امروزه رابطه بین مشتری  وفروشنده بسیار پیچیده شده است، به طوری که فاکتورهای مختلفی بر روی این رابطه تاثیر گذار هستند.

در میان این تعداد متغیرها ما دونوع از تاثیر گذارترین آنها را بررسی میکنیم.یعنی کیفیت و قیمت یک کالا. که از جمله عوامل رقابتی مشترک در بین تمامی کالا ها و صنایع موجود می باشد. اصول رقابتی در اینجا به این ترتیب شکل میگیرد که فروشنده میخواهد کالای خود را به بهترین کیفیت و کمترین قیمت موجود ارائه دهد تا بتواند سود خود را حداکثر نماید و همچنین مشتری نیز به دنبال کالای با کیفیت با قیمت معقول می باشد.

البته اصولا در بین مردم این بیشتر مرسوم است که هرچقدر قیمت یک کالایی بیشتر باشد، کیفیت آن نیز بالا می باشد. البته با رشد روز افزون تکنولوژی میتوان به این مهم دست پیدا کرد. چرا که هرچقدر تولید کننده بخواهد کالای با کیفیت تولید کند باید مواد اولیه با کیفیت تری نیز استفاده کند، در نتیجه هزینه های تولید افزایش یافته و کالا با با قیمت بیشتری تولید و به فروش می رسد.

یکی از راههای کمتر کردن هزینه افزایش سطح تکنولوژی برای تولید کالا و کاهش هزینه تولید می باشد.

بعد روانشناختی این امر که کالا را با قیمت بیشتری میفروشند این است که مشتری تصور میکند که هر چه قیمت بالاتر باشد نشان از کیفیت بالای کالا می باشد.

در این بازار رقابتی استفاده از بازاریابان حرفه ای یکی از راههای فروش محصولات می باشد. در این میان بازار یابان میتوانند با استفاده از ویزگی کالای خود که برخی از انها نیز انحصاری هستند به فروش کالای خود بپردازند. یکی از این ویزگی های خاص کیفیت کالای مورد نظر می باشد. انها با استفاده از بالا بردن کیفیت کالا در نظر مشتری به ترغیبت وی پرداخته و کالای خود را هم با قیمت بیشتر و هم به مقدار بیشتر به فروش می رسانند

البته مطالب بالا در ارتباط با بازار رقابتی صدق میکند. در صورتی که دولت با دخالت های خود در بازار و حتی به عنوان یکی از رقبا عمل کند دیگر نمیتوان تنها به کیفیت کالا برای تعیین قیمت کالا بسنده کرد. چرا که با وضع قوانین مختلف باعث به جود آوردن شرایط انحصار کامل و بهم خوردن نیروی عرضه و تقاضای واقعی میشود. و در بازار انحصار کامل کیفیت، تعیین کننده ی قیمت کالا نیست بلکه انحصار کنندگان قیمت را تعیین میکنند.

حتی میتوان این توصیه را به تولیدکنندگان محترم گفت که با توجه با بازار های رقابتی سراسر جهان اگر بتوانند با افزایش تحقیقات و توسعه خود در جهت افزایش سطح تکنولوژی و پایین آوردن بهای تمام شده ی کالای خود و افرایش کیفیت، میتوانند با کالاهای مشابه خارجی رقابت کنند و بازار داخلی را در دست گرفته و اعتماد مردم را به کیفیت کالای داخلی افزایش دهند.

در نهایت میتوان چنین نتیجه گرفت که قیمت و کیفیت دو عامل اساسی در بازار و روابط بین مشتری و فروشنده و تصمیمات بخش های مدیریتی تولیدی می باشد. با توجه به گفته های مطرح شده تنها عامل روانشناختی این امر است که تصور می شود که هر چقدر قیمت یک کالا افزایش بیشتر باشد کیفیت آن نیز بیشتر است. در حالی که ممکن است چنین نباشد.

مقالات مرتبط :

افزایش کیفیت تولید نقش بسزایی در جذب بازار دارد

ارتقای کیفیت و حمایت دولت کلید رونق بازار سیب آذربایجان غربی

گواهینامه رعایت حقوق مصرف کنندگان مشوقی برای تولید با کیفیت کالای ایرانی