تیم های بزرگ فوتبال چند بار جام جهانی نرفته اند؟ [اینفوگرافی]

هنگامی که سوت پایان نتیجه 0-0 را ثبت کرد، اشک‌های زیادی به راه افتاد. ایتالیا برای اولین بار از سال 1958 از راه‌یابی به جام جهانی جا ماند. تیم ایتالیا پس از نمایش بازی ضعیف در مرحله گروهی جاج جهانی 2014، اکنون ضعیف‌تر از هر سال ئر این رقابت‌ها ظاهر شد و از راه‌یابی به جام جهانی 2018 باز ماند. دروازه‌بان مطرح این تیم، جانلوئیجی بوفون نیز که در سال 2006 عنوان بهترین دروازه‌بان جام جهانی را از آن خود کرد، پا به سن گذاشت و امسال همراه با نتایج ضعیف تیم ایتالیا از دنیای فوتبال ملی خداحافظی کرد و به جمع دیگر بازنشستگان تیم ایتالیا نظیر دنیل د روسی و آندره بارزاگلی پیوست.

با وجود آنکه دردی از هواداران تیم ایتالیا کاسته نمی‌شود، اما همان‌طور که در اینفوگرافی زیر مشاهده می‌کنید، این تیم تنها تیمی نیست که با این اتفاق تلخ روبرو شده است. تیم‌های مطرح نیز گاهی اوقات با نمایش بازی ضعیف از گردونه رقابت‌های بین‌المللی حذف می‌شوند. هلند، به عنوان یکی از ابرقهرمانان جهان، تاکنون 8 بار از قطار جام جهانی جا مانده که آخرین بار آن همین جام جهانی پیش رو یعنی روسیه 2018 است. آرژانتین نیز امسال در یک قدمی سقوط قرار گرفت که با تلاش بازیکنانش از تکرار تجربه تلخ سال 1970 باز ماند.

در میان 8 ابرقدرت فوتبال جهان تنها تیم‌های برزیل و آلمان (قهرمان حال حاضر جهان) هستند که تا به حال طعم تلخ جا ماندن از فوتبال را نچشیده‌اند.