بیت کوین وچرایی های آن

بیت کوین یک ارز جدید است که در سال 2009 توسط شخصی با نام مستعار ساتوشی ناکامو ایجاد شد. در اینجا معاملات بدون واسطه انجام میشود، بدین معنی که هیچ بانکی در این میان وجود ندارد. در اینجا هیچ هزینه ی معاملاتی وجود ندارد و همچنین نیازی به بیان اسم واقعی نیست. در بیت کوین شما میتوانید خدمات وب هاستینگ یا حتی پیتزا را خریداری کنید. بیت کوین اولین شبکه پرداخت یکپارچه به حساب می آید که توسط کاربران آن بدون هیچ گونه قدرت مرکزی یا واسطه طراحی شده است. بیت کوین اولین اجرای عملی بوده است و مهمترین سیستم حسابداری سه جانبه در حال حاضر است.

 

چرا بیت کوین؟

برای اینکه میتوانید با بیت کوین به صورت ناشناس به خرید کالا بپردازید. به علاوه پرداخت هاب بین المللی نیز راحت تر و ارزان تر هستند به دلیل اینکه بیت کوین ها به هیچ کشوری وابسته نیستند و تحت نظارت قرار نمی گیرند. تجارت های کوچک نیز ممکن است از این ها خوششان بیاد چرا که در اینجا هزینه های کارت های اعتباری وجود ندارد. و نیز بعضی از مردم به امید افزایش ارزش بیت کوین آنها را خریداری کرده و برروی آنها سرمایه گذاری میکنند.

بسیاری از مکان های موجود در بازار ها به نام "مبادلات بیت کوین" به مردم اجازه خرید و فروش بیت کوین با استفاده از ارز های مختلف را می دهند.

نقل و انتقالات بیت کوین :

مردم میتوانند با استفاده از برنامه های وجود در موبایل یا کامپیوتر خود، بیت کوین ها را برای همدیگر بفرستند.

بیت کوین ها در کیف دیجیتال که در ابر رایانه ها وجود دارند ذخیره میشوند. منظور از کیف پول در اینجا حساب بانکی مجازی است که به کاربران خود اجازه فرستادن یا دریافت بین کوین ها را می دهند. در اینجا بر خلاف بانکها که سپرده های آنها بیمه میشود، چنین چیزی وجود ندارد.

واضح است که بیت کوین در حال بهتر شدن و قابل استفاده در سراسر دنیا می باشد. اما همچنین معایبی نیز دارد از جمله :

در حال حاظر تعداد بسیاری ار افراد در مورد بین کوین ها و نحوه ی استفاده از آنها اطالاعات کافی ندارند. در حال حاظر هر روزه بر تعداد شرکتها و سازمان هایی که بیت کوین را قبول میکنند افزوده میشود ولی به هر حال این تعداد آن قدر زیاد که بتوان اطمینان خاطری از این شبکه بدست آورد.

برای اینکه مردم بتوانند از این زمینه زندگی کنند باید در این زمینه تحصیل کنند. شرکتهای بزرگی مانند اووربوت پذیرای بیت کوین ها هستند ولی اگر در این زمینه متخصص کافی نداشته باشند که ارز های دیجیتال را بتوانند درک کنند چگونه میتوانند به مشتریان خود کمک میکنند که از بیت کوین استفاده کنند؟

مقالات مرتبط :

سقوط هزار دلاری «بیت کوین»

سرمایه‌گذاری در طلا بهتر از بیت کوین!

آیا بیت کوین اقتصاد دنیا را تکان می‌دهد؟