طلا و بورس و بهترین سرمایه گذاری

طلا به عنوان یک کالای زینتی، مورد استفاده قرار گرفته ولی عمدتا کارایی خاصی در این زمینه در دنیای مالی و اقتصادی زندگی مردم ندارد . طلا فلزی گرانبها است که به عنوان پشتوانه ی پولی در نظر گرفته میشود. این فلز با ارزش در طی سالها میتواند بدون آنکه تغییر خاصی پیدا کند برای شما ماندگار باشد و به عنوان محافظی در برابر تورم های ایجاد شده و حوادث مختلف از ارزش و دارایی واقعی پولی شما محافظت نماید. در این میان طلا آیا میتواند به عنوان بهترین سرمایه گذاری در نظر گرفته شود؟ و آیا میتوان، فقط صرف خرید طلا در آن سرمایه گذاری کرد؟

سرمایه گذاری در بازار طلا تواما با ریسک همراه است ولی قیمت طلا همیشه در درازمدت رو به رشد می باشد. البته هیچ موقع نمیتوان در پیش بینی های اقتصادی چیزی را صد در صد تضمین کرد. بحران های اقتصادی چه منفی چه مثبت میتوانند روی قیمت طلا اثر گذار باشند. بحران های اقتصادی منفی مثل تنش های میان کشورها و بالا رفتن قیمت نفت، موجب افزایش تورم جهانی(کل) می شود و در این شرایط سرمایه گذاران علاقه مند هستند تا سرمایه خود را در جایی سرمایه گذاری کنند تا بیشترین مقاومت را در برابر افزایش تورم داشته باشد، طلا یكی از بهترین انتخاب ها است و به همین دلیل تقاضا برای طلا بالا رفته و موجب افزایش قیمت آن می شود.

 طلا

بورس تهران یکی از مواردی است که اکثر سرمایه گذاران به آن توجه میکنند. و یکی از بازار های جذاب برای سرمایه گذاری می باشد ولی همچون بازار طلا گفته می شود که دارای ریسک می باشد.ریسک این بازار با تخصص گرایی در این زمینه به شدت کاهش میابد و برخلاف بازار طلا که فقط یک نوع طلا وجود دارد و در اکثر موارد بازدهی در طولانی مدت مثبت می باشد، دراینجا احتمال اینکه سهم شرکتی را بخریم که در طلانی مدت هم بازدهی مثبتی نداشته باشد،وجود دارد. به همبن خاطر توصیه میشود افراد ناآگاه به صورت غیر مستقیم و از طریق صندوق های سرمایه گذاری ، به سرمایه گذاری در این بازار بپردازند. البته یکی از مزیت های این بازار نسبت به سایر رقبا که در اینجا جز بهترین سرمایه گذاری ها اورده شده است، این است که دارای بازدهی های مناسب حتی در کوتاه مدت(3 الی 4 ماه) و میان مدت( تا یکسال) می باشد.

دوره‌های آموزشی سایت سرمایه دار به شما کمک میکند تا تحلیلی درست از سهام شرکت ها داشته تا بتوانید خودتان وارد بازار بورس شده و درآمد کسب کنید. برای ثبت نام از طریق شماره 02177451966 یا آیدی تلگرام @www_sarmayedar_com با ما در تماس باشید.

بورس

حال در این بین کدام یک از بازار های ذکر شده که جزو بهترین های بازار میباشند به مدت سرمایه گذاری ما و متخصص بودن در هر کدام از بازار ها بستگی دارد.

 

مقالات مرتبط :

کدام سرمایه گذاری بیشترین سود را در ایران دارد؟

یک استاد دانشگاه: جذابیت سرمایه گذاری در بورس در نیمه دوم سال بیشتر می شود

بهترین راه سرمایه گذاری در ایران

پیشنهاد سرمایه گذاری های پرسود ( قسمت اول )

پیشنهاد سرمایه گذاری های پرسود ( قسمت دوم)