مسکن و آینده مبهم آن

بازار مسکن در طی چند سال گذشته با رفتن به رکودی عمیق، فعالان این بازار را نا امید کرده است. مسکن جزو نیازهای ضروری یک جامعه بشری می باشد و در حین حال این نیاز در افراد مختلف به صورت متفاوتی جلوه میکند. بازار مسکن چه به حالت خرید وفروش ساختمان ها و آپارتمان های آماده و چه به صورت ساخت و ساز و... یکی از بازار های موجود برای سرمایه گذاری بوده و عده ای که دراین بازار فعالیت میکنند هنوز از آینده ی آن اطمینان کاملی ندارند. ولی در حین حال با این وجود بانک مرکزی اعلام کرده که معاملات مسکن در مهر امسال 34 درصد نسبت به دوره مشابه سال قبل پیشرفت داشته است.

 ولی واقعا چه عاملی باعث افزایش معاملات شده و در آینده آیا همچنین این افزایش ها ادامه خواهد بود یا خیر؟

مسکن

برای پاسخ به این سوال ابتدا باید عوامل تاثیر گذار بر بازار مسکن را بشناسیم و بدانیم که چه عواملی باعث تغییر این وضعیت می شوند دوما این عوامل تاثیر گذار، چه روندی را پیش خواهند گرفت؟

بازار مسکن در ایران از دیر باز تحت تاثیر قیمت نفت بوده و هست چرا که فروش نفت باعث ایجاد درآمدهای ارزی و در نتیجه ایجاد معاملات در بازار کالای سرمایه ای مثل مسکن خواهد شد. در ماههای گذشته با افزایش قیمت نفت شاهد افزایش معاملات مسکن در شهر تهران هستیم، به طوری از ابتدای امسال خرید و فروش آپارتمان افزایش پیدا کرده است.

حال قیمت نفت آیا رو به افزایش خواهد بود یا فقط به صورت مقطعی این افزایش صورت گرفته؟

قیمت جهانی نفت با توافقی که بین اوپک و دیگر کشورهای تولید کننده نفت صورت گرفته ، تصمیم بر آن شد که عرضه ی نفت کاهش یابد و در اینصورت با افزایش تقاضا نسبت به عرضه آن قیمت جهانی نفت افزایش پیدا کند، و این عامل باعث رونق بازار مسکن شده است.

نکته ی دیگری که در اینجا قابل ذکر میباشد این است که تنها قیمت نفت نمیتواند عاملی برای رکود یا رونق در این بازار باشد. بازار بورس، طلا و .... از عوامل موثر دیگری هستند که تاثیر بسزایی در این رونق و رکود داشته اند.

بازار های رقیبی که در اینجا وجود دارند اگر برای دارندگان سرمایه جذابتر و جالبتر از بازار مسکن باشد، میتواند به این بازار لطمه ی بزرگی زده و دامنه رکود آنرا تشدیدتر کنند. این روزها بازار ارز ، بازار بورس ، بازار طلا همانطور که مشاهده میکنید با سرمایه گذاری در آنها میتوان از سود معقولی برخوردار شد. ولی با وجود این بازار ها و سودهای مناسب آنها، بازار مسکن همانطور که اشاره شد از رونق نسبتا خوبی از ابتدای امسال و به خصوص در مهر امسال برخوردار بوده و رشد قابل توجهی که نسبت به مهرماه سال گذشته داده است، نوید از یک شروع خوب در این بازار را میتوان داشت.

در نتیجه امیدواریم با شروع نسبتا خوبی که امسال در این بازار اتفاق افتاده، رونق در بازار مسکن ادامه دار باشد و فعالان این بازار بتوانند از نو فعالیت های خود را انجام دهند.

 

 

دوره آموزشی چگونه با خربد مسکن سود کنیم؟

علاقه‌مندان می‌توانند جهت ثبت‌نام با شماره 02177451966 تماس بگیرند یا از طریق آیدی تلگرام سرمایه دار با ما در ارتباط باشند.

برای سرمایه‌گذاری پرسود و مطمئن در بازار مسکن همین امروز تماس بگیرید.