پیشنهاد سرمایه گذاری های پرسود ( قسمت اول )

سرمایه گذاری، این روزها معنای مختلفی به خود گرفته، به دلیل اینکه مکان های سرمایه گذاری فراوانی وجود دارد. ولی در کل همان معنای قدیمی بهترین تعریف میباشد : سرمایه گذاری یعنی بتوانی از پول پس انداز شده درآمد کسب کنی.

این روزها راههای مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد ، ولی آیا میتوان به همه آنها اطمینان کرد؟ همه ما میدانیم هر سرمایه گذاری و دریافت سود از قبال آن همراه با ریسک بوده و هرچقدر ریسک بیشتر باشد،

سرمایه ی ما بیشتر در خطر است. پس چگونه میتوان راههای مناسب سرمایه گذاری را پیدا کرد و کدامین سرمایه گذاری ها دارای سود مناسب همراه ریسک متناسب هستند و راهها ی کاهش ریسک کدام هستند؟

بیشتر بخوانیم: استراتژی‌های پیشنهادی سرمایه‌گذاری پرسود با ریسک کم (بخش اول)

 

برای پیدا کردن فرصت های سرمایه گذاری ابتدا ما باید بازاری را پیدا کرده که درآن عرضه و تقاضا به طور مناسب وجود داشته باشد. به طوری که وقتی ما دربازاری خرید میکنیم به امید سرمایه گذاری و کسب سود ، باید ابتدا ببینیم که آیا واقعا برای این کالای خریداری شده تقاضایی هست یا نه. به عبارت بهتر بازاری باید باشد که قدرت نقد شوندگی بالایی داشته و خرید و فروش به کرات انجام شود.

باید به مسائل آن بازار وعوامل تاثیر گذار بر آن توجه ویژه داشته باشیم. باید بدانیم که چه عواملی بر بازار تاثیر گذاشته و کدامین عوامل باعث رشد و کدامین باعث نزول بازار میشوند. که اگر هنگام صعود بازار به قیمت های بالایی خرید و هنگام فروش انجام گیرد دقیقا به همان ریسک و همان از دست دادن سرمایه منجر میشود.

در بعضی بازار ها علاوه بر توجه به شرایط بازار  وعوامل تاثیر گذار بر آن باید تخصص لازم را داشته باشید. مثلا کسی که وارد بازار کامپیوتر شده و خواهان خرید و فروش محصولات کامپیوتری است، حتما باید از از این فناوری اطلاعات داشته و یا با افراد خبره در زمینه همکاری کند و نه تنها به صرف افزایش و کاهش قیمت اینکار را انجام دهد.

یک مسئله مهم دیگر مدیریت سرمایه و کاهش ریسک موجودر بازار هاست. ولی چگونه؟ یکی از راههای که کارشناسان اقتصادی پیشنهاد میکنند و امروزه در بسیاری از کشورهای دنیا مردم و سرمایه گذاران به کارمیبرند ایجاد تعادل مابین سرمایه گذاری هاست. ینی در بازارهای مختلف به تناسب میزان خطر موجود، سرمایه گذاری کرده .به این صورت که هرچقدر ریسک بالاتر باشد سرمایه گذاری درآن بازار کمتر شکل میگیرد یا اصلا شکل نمیگیرد.

بازار های مهم سرمایه گذاری در ایران که مورد توجه بسیاری از سرمایه گذاران است . به شرح زیر میباشد :

بازار سکه

بازار طلا

بازار ارز های خارجی به خصوص دلار

بازار زمین و ساختمان

بازار بورس

در قسمت بعدی به شرح تک تک این بازار ها و عوامل کلیدی تاثیر گذار بر آنها پرداخته و اطلاعات بسیار مفیدی در زمینه سرمایه گذاری در این بازار ها ارائه خواهیم داد.

مقالات مرتبط:

کدام سرمایه گذاری بیشترین سود را در ایران دارد؟

یک استاد دانشگاه: جذابیت سرمایه گذاری در بورس در نیمه دوم سال بیشتر می شود

بهترین راه سرمایه گذاری در ایران