میزان رضایت از دموکراسی در کشورها [اینفوگرافی]

در سال‌های اخیر گسترش پوپولیسم راست‌گرا و سیاست‌های اقتدارگرا، پایه‌های دموکراسی را در سراسر جهان تکان داده است. بر اساس نظرسنجی جدید مرکز پژوهشی پیو (pew)، هرچند سطح رضایت از دموکراسی، میان کشورها تفاوت‌های فاحشی دارند، اما به طور کلی مردم در سرتاسر جهان از عملکرد نظام سیاسی حاکم بر کشور خود ناراضی هستند.

این نظرسنجی، که در کشورهای منتخب انجام شده است، از مخاطبین درباره میزان رضایت از فرآیند اجرای دموکراسی در کشورشان سوال شده است. همانطور که در اینفوگرافی زیر مشاهده می‌شود، بر اساس نتایج این نظر سنجی 79 درصد از پاسخ‌دهندگان از فرآیند اجرای دموکراسی در هند رضایت داشته‌اند و در مقابل تنها 11 درصد آنها از فرآیند اجرای دموکراسی ناراضی بوده‌اند. همچنین کشور آلمان نیز با رضایت 73 درصدی پاسخ‌دهندگان از فرآیند اجرای دموکراسی نتایج خوبی را کسب کرده است.

با این حال در سایر کشورهای توسعه یافته اعتماد به نظام دموکراسی چندان بالا نیست. در کشورهای انگلستان و ژاپن، 47 درصد مردم از نحوه عملکرد دموکراسی در کشورشان ناراضی هستند. این عدد برای ایالات متحده آمریکا به 51 درصد نیز افزایش یافته است. علاوه بر این در کشورهایی همچون فرانسه، کره جنوبی و برزیل این عدد باز هم بالاتر رفته و میزان عدم رضایت از عملکرد دموکراسی بیش از 65 درصد است. سایر نتایج در اینفوگرافی زیر قابل مشاهده است.

«شما چه میزان از فرآیند اجرای دموکراسی در کشور رضایت دارید؟» از طریق نظرات با ما در میان بگذارید.