نکات کلیدی افزایش قیمت طلا و نفت

طبق پیش بینی وبسایت سرمایه دار قیمت طلا و نفت افزایش پیدا کرد.

طلا و نفت به عنوان دو عامل اثر گذار در مسائل اقتصادی جهان، جز مسائلی است که همیشه مورد توجه اقتصاددانان و سیاستمداران جهان قرا میگیرد. از این رو تحلیل مسائل مربوط به این دو و ابعاد آن ها بسیار مهم تلقی میشود. حال ما در اینجا چند نکته کلیدی را مورد بررسی قرار داده ایم.

طبق اعلام آمارهای منتشر شده از مراکز انرژی امریکا، ذخایر این کشور با کاهش رو به رو شده و در نتیجه به دلیل افزایش تقاضای جهانی و کاهش تولیدات نفت اوپک و همچنین امریکا، دوباره نفت با افزایش قیمت همراه بوده است.

البته در این میان چین با افزایش واردات در ماه سپتامبر که از مرز 9 میلیون بشکه گذشت، توانست خود را در جایگاه بزرگترین وارد کننده نفت تثبیت کند. که یکی از دلایل مهم افزایش قیمت نفت افزایش تقاضای نفتی چین است.

نکته کلیدی دیگری که میتوان به آن اشاره کرد سخنان اخیر رییس جمهور امریکا در مورد برجام و ایجاد تنشی دوباره در جهان است که طبق روال سابق تقاضا برای سرمایه گذاری امن را افزایش میدهد و آن هم باعث شد که قیمت طلا با افزایش همراه شود.

ولی همچنان به دلیل پایین بودن نرخ تورم در امریکا احتمال افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو کاهش یافته و به دلیل اینکه این افزایش باعث کاهش قیمت طلا شده و به دلیل کاهش احتمال افزایش این نرخ احتمال اینکه قیمت طلا به افزایش خود ادامه دهد به قوت خود باقیست.

به هرحال، میتوان نتیجه گرفت که قیمت نفت و طلا با اوضاع کنونی موجود که در بالا به آن اشاره شد. به روند صعودی خود ادامه دهند. مگر با اتفاق خاصی مثل افزایش تولیدات نفت توسط امریکاو اوپک درباره نفت یا کاهش تنش های اخیر و افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو درباره طلا.

 

تحلیل های مرتبط:

آیا قیمت نفت افزایش میابد؟

3 نکته کلیدی در پیش بینی قیمت طلا

تحلیل چرایی احتمال افزایش قیمت نفت در دوران ترامپ

بررسی دلایل رشد همزمان بهای جهانی طلا و شاخص دلار