استارت آپ و  مهمترین نکات آن

استارت آپ چیست؟ این سوالی است که اکثرا در ذهن خود داریم آن هم بدلیل شنیدن زیاد این کلمه و مطالب پیرامون آن است.

استارت آپ تعاریف گوناگونی دارد ولی یک تعریف ساده و خودمانی این است که:

استارت آپ به یک نوع آوری و خلاقیتی که در ذهن ایجاد شده و فرد دارای ایده با جمع آوری سرمایه ای اندک آنرا از ایده به مرحله عمل رسانده و در نهایت بعد از چند سال بتواند آنرا گسترش دهد، می گویند.

امروزه در دنیا استارپ های زیاد و متنوعی شکل گرفته و می گیرد. و این سوال پیش می آید که اگر ما نیز بخواهیم یک استارت آپ را شروع کنیم باید چیکار کنیم؟ از کجا شروع کنیم؟ و ... .

اولین کار برای ایجاد استارت خوب، داشتن ایده ای است که به نوعی خلاقانه باشد یعنی یا باید یه چیز کاملا تازه باشد یا یک نوع نواوری در یک کار قدیمی باشد. به طور مثال اسنپ خودمان، همان کار آژانس ها را انجام می دهد ولی با یک ایده جدید یعنی از طریق نقشه و قیمت پایین و بدون واسه بودنش. الان خیلی پیش رفت کرده است و درآمد زیادی هم دارد کسب میکند. که این مثل همان (uber) که در کشورهای  خارجی است عمل میکند.

مدت زمانی که میشود گفت یک کسب و کار تازه با ایده ای جدید که به  صورت یک شرکت دارد کار میکنه ، را استارت آپ نامید حدودا 3 سال است ، چرا که بعد از آن یا استارپ مورد نظرمون ورشکست شده یا با یک شرکت قدرتمند تلفیق شده یا به یک شرکت که دارای شعب زیاد با سرمایه ای زیاد است تبدیل شده است و دیگر نمیتوان اسم آن را استارت آپ گذاشت، چرا که با یک تعریف تقریبا همگانی استارت آپ ها باید درآمد کمتر از 20 میلیون دلار و دارای کارمندان کمتر از 80 نفر داشته باشند که اگر از این حد بگذرد دیگر عنوان استارت آپ از روی آن برداشته  می شود.

الان به نظرم وقت آن است که به سراغ بعضی از عوامل شکست در این راه بپردازیم تا بتوانیم هنگام ذشروع این کار و تکرار نکردن آن عوامل، درست قدم برداریم و احتمال موفقیت خودمان را افزایش دهیم.

عوامل شکست استارت آپ ها :

1 – نبود یک تحقیق مناسب در جهت بازار موجود. بی توجهی به بازاری که بخواهید محصولات نوآورانه خود را عرضه کنید می تواند یکی از عوامل اصلی شکست باشد.

2- نبود یک برنامه که طرح استارت آپ را برای حداقل 3 تا 5 سال پشتیبانی کند.

3-  توجه نکردن به کسانی که با ما در حال رقابت هستند می تواند مشتری های ما را به حد صفر برساند.

4-مشتری تمام رکن یک کسب و کار، چه به صورت شرکتی یا چه به صورت استارپی و ... است. مشتری همه چیز است. با توجه به این موضوع ما باید از تمام توان خود برای جذب مشتری که با یک بازاریابی درست صورت گرفته استفاده  کنیم.

5- نبود یک تیم مسئولیت پذیر و دارای روحیه ی کار تیمی.

6- توجه نکردن به منابع مالی مورد نیاز برای شروع و ادامه استارت پذیر تا رسیدن به هدف مورد نظر که باعث شکست اغلی استارت آپ ها شده و می شود.

7- زمان ورود به بازار، که حتی اگر تمامی موارد بالا رعایت شود ولی اگر زمانی که می خواهیم محصول را ارائه دهیم مناسب نباشد، دیگر کاری نمیتوان کرد و استارت آپ ما قطعا با شکست مواجه شده و تمام تلاش هایمان از بین میرود.

در نتیجه هنگام خلق ایده برای ایجاد یک کسب و کار ابتدا باید هدف خود را مشخص کرده و با توجه به مواردی که در بالا ذکر شد می توان کسب و کار خود را با موفقیت شروع و با موفقیت ادامه دهیم.